Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

piec założony od lata-  latem i jesienią szło ok.35m3 gazu na CWU z gotowaniem stąd wiadomo...
Chyba błędnym jest wychodzenie z założenia, że na cwu latem zużywa się tyle samo co w lutym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale szukacie dziury w całym... wiadomo że podaję szacunkowo i mnie to wystarcza co za różnica czy dokładnie będzie 33m3 albo 40m3 (miałeś podane zużycie całkowite to se policz jak ci pasuje)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie za marzec 176 m3 do zapłaty 377,12 zł. W kwietniu przez 14 dni poszło 61 m3. Za Cały sezon od 29 września do 14 kwietnia 1215 m3. Do końca marca zapłaciłem 2569,43 zł. Oczywiście ogrzewanie CWU i jedna kuchenka gazowa. Temperatura od 6 do 23 23 stopnie. Od 23 do 6 21.

gaz.png

Edytowane przez IWANOW69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za marzec kwiecień zużycie około 100 m3 a całość wygląda tak:

image.png.296b3d2a8fbb3964b9aef09cf926e25f.png

 

Jestem ciekaw czy w 3 zimę zużycia jeszcze będą mniejsze. Tak ludzie piszą, że pierwsza i druga zima nie są miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
11 godzin temu, Szczypiorr napisał:

Ma ktoś albo zna fajny kalkulator to wpisywania zużycia gazu co miesiąc?

Szczypior jutro Ci wyślę jak usiądę do komputera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie za cały rok od 1.10.2018 do 1.10.2019 poszło 1389m3. Ogrzewanie ciepła woda i gotowanie. Całoroczny koszt wyszedł 3261,87 zł. Odejmując gotowanie (20 zł mies) i CWU (50 zł mies) to samo ogrzewanie wyszło ok 2500 zł. Co wg mnie jest bardzo dobrym wynikiem. Ogrzewanie węglem wychodziło drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Trzeci tydzień ogrzewam gazem ziemnym + CWU. Kocioł BAXI Duo-tec 1.24, zasobnik 140l. Zastąpił typowego kopciucha na wszystko. Rury zostały stare (nie było masakry przekrojowej),  kaloryfery wymienione.
Dwie rodziny: nas trójka na piętrze i teście na parterze. Dom podpiwniczony z lat 70tych. Pustak żużlowy ocieplony styropianem grafitowym 15cm, dach dwuspadowy, na stropie wełna 10cm (poddasze nieużytkowe). Powierzchni użytkowej w sumie 200m. Żadnej podłogówki, tylko kaloryfery konwekcyjne. Dom ma na prawdę duże okna, plastiki z lat 90-tych, wkłady dwuszybowe.

Na parterze temperatura na parterze: 21,5 a na piętrze: 22,5 w dzień. W nocy 21. Czujnik pogodowy i termostat pokojowy. Krzywa na kotle 20 (UWAGA: Baxi ma inne oznaczenia krzywych). CWU ustawiona na 48 stopni.
Wklejam zużycie przez ostatni tydzień i dzisiejsze do teraz. (9 stopni za oknem). Na zewnątrz w moim regionie było w tym czasie 18-8 stopni.

Nie mam doświadczenia, dużo to czy mało? Może ktoś ma podobny układ domu i podpowie czego się spodziewać w zimowe miesiące?

image.thumb.png.5096e0b2a1849ec73e3cae885abfe273.png

Edytowane przez elpaul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie czy to możliwe /  prawidłowe 

piec włączony na prace 24/h ustawione 58 stopni - kaloryfery i głowice termo. zużycie średnio 11 m3

ustawiam temperaturę 45 i mam 19 metrów  

niby jak mniej to lepiej - ekonomiczniej ale raczej nie u mnie

wychodzi na to z obliczeń i obserwacji ( 2 lata temu robione )  że 54-58 jest najoryginalniej - więcej i mniej powoduje skokowy wzrost zużycia 

dziwne trochę 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dream4you napisał:

piec włączony na prace 24/h ustawione 58 stopni - kaloryfery i głowice termo. zużycie średnio 11 m3

ustawiam temperaturę 45 i mam 19 metrów  

Ja zrozumiałem....

 Nie kombinuj tylko trzymaj te 58 , masz grzejniki za małe żeby dogrzały przy niższej temperaturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jozefg1 napisał:

Ja zrozumiałem....

 Nie kombinuj tylko trzymaj te 58 , masz grzejniki za małe żeby dogrzały przy niższej temperaturze

dzięki, o takie opinie mi chodzi

może ewentualnie pogodówka jeszcze ale czy to da oszczędność ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że będę dzielił się spostrzeżeniami na temat instalacji u teściów. Kamienica 105 lat, grube nieocieplone mury z czerwonej cegły, dom w zabudowie szeregowej, ostatni w rzędzie, parterowy. To są 2 mieszkania (35 i 40m) połączone korytarzem gdzie również jest kaloryfer. Nowe okna, nowe drzwi. W mniejszym pomieszczeniu 24* a w większym 21* z histerezą 0,2. Był śmieciuch i kaflak, wszystko wywalone i instalacja zrobiona po nowemu z grzejnikami obliczonymi pod kondensat. Wszędzie głowice termostatyczne. Kocioł to Termet Gold dwufunkcyjny.  W domu mieszkają 3 dorosłe osoby. Kocioł prowadzony pogodowo wciąga w tym momencie średnio 2m3 gazu. Jak było -1 w nocy i 7* w dzień to poszły 3m3. Na dzień dzisiejszy jest dużo taniej niż jak palili w zasypowcu. Zobaczymy co przyniesie sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.