Skocz do zawartości

0degree

Stały forumowicz
  • Postów

    261
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez 0degree

  1. - czujnik podajnika, Jest po to aby zapobiec cofnięciu się żaru w strone kosza zasypowego -czujnik co ( czy jak zadaje temp wody w grzejnikach . to nie są już potrzebne zawory termostatyczne?) Jest po to aby sterownik wiedział jaka jest temperatura na kotle - czujnik temp powrotu ( czy warto stosować?) Warto, sterownik może zareagować nieco wcześniej na większe zapotrzebowanie na ciepło - czujnik podłogówki ( stosuje się do kontrolowania temp na całej powierzchni podłogowej??, ja jednak planuje rozdzielić ogrzewanie podłogowe na 5 stref zaworami termostatycznymi wiec taki czujnik mi się nie przyda?) Aktywując wyjście pompy mieszającej jako podłogowa możesz mierzyć czujnikiem temperaturę powietrza w jednym pomieszczeniu gdzie jest podłogówka i kontrolować temperaturę pomieszczenia (powietrza) włączając cyklicznie pompę podłogi , albo można go przymocować do rury za mieszaczem i kontrolować temperaturę wody wpływającej do rozdzielacza OP -czujnik wewnętrzny Podłączajac go możesz aktywować pracę niezależnego od pozostałych układu który będzie sterował pompą c.o. Czujnik mierzy temp. powietrza w danym pomieszczeniu i po osiągnięciu temperatury zadanej podejmuje odpowiednie do ustawionych wcześniej w sterowniku kroki. -termostat pokojowy ( tutaj zadaje sobie temp dla wszystkich pomieszczeń?) Identyczna funkcja jak wyżej sterująca tym samym obiegiem z tym że tu potrzeba zakupić sterownik pokojowy ze stykami COM-NO tj auraton, euroster itd. Czujnik mierzy temp. powietrza w danym pomieszczeniu i po osiągnięciu temperatury zadanej podejmuje odpowiednie do ustawionych wcześniej w sterowniku kroki. Na początek instrukcja sterownika do rąk i czytać, wszystko masz tam dokładnie opisane co i jak.
  2. Oś wirnika pompy w poziomie!!! obrócić i odpowietrzyć pompe
  3. To proste, jeśli nie masz do sterownika kabla z wtyczką RJ12 to się w taki kabelek zaopatrz. Jeśli masz to łączysz dwie środkowe żyły we wtyku RJ12 ze stykami COM-NC odbiorniku sterownika i łączysz się z wyjściem na sterowniku oznaczonym zdalne sterowanie. Zajrzyj do instrukcji tam jest wszystko opisane.
  4. Albo coś blokuje prace silnika i pobór prądu przekracza 0.8 A po czym zadziała termiczne zabezpieczenie w sterowniku. Sprawdź czy po wyciągnięciu zawleczki jesteś w stanie swobodnie kluczem obracać ślimak.
  5. Działa na grzejnikach kermi zresztą czy takie czy inne nie ma większego znaczenia, wiesz ja mam kocioł z podajnikiem w którym temperatura jest dość dobrze kontrolowana, na mojej instalacji w razie braku zasilania nie podnosi się temperatura więcej niż 2 stopnie, później spada. Dodatkowo testowałem na ruszcie awaryjnym przy paleniu drewnem bez zasilania i nie udało się kotła zagotować ale gdyby tak dorzucić węgla to nie wiem. Nie wiem dokładnie w jakich procentach ta grawitacja działa, w każdym razie gdy na piecu jest ok 70 st. to na piętrze grzejniki są gorące, i te najbliższe na parterze - dokładnych temperatur nie mierzyłem. Generalnie wiem że gdyby na wypadek braku prądu w zimie w domu nie zamarznę. A pierwszy zawór to zwykły zwrotny z metalowym grzybkiem oczywiście z wyeksmitowaną sprężyną, a na powrocie klapowy "ustawiony" tak, że ta nakrętka skierowana jest w bok aby nie było zbyt wielkiego ciężaru klapki.
  6. Od trzech lat działa u mnie takiego typu połączenie, czyli zawór zwrotny omijający zawór 4dr, i dodatkowo przy powrocie kotła drugi zawór zwrotny klapowy aby dobrze działał w poziomie poprzez który płynie powrót do kotła bezpośrednio omijając zawór 4 dr. Na piętrze wszystkie grzejniki grzeją grawitacyjnie a na parterze tylko 3 sztuki się przebija tak ok 50% (kocioł jest na tym samym poziomie podłogi). Od koła do rozdzielaczy jest rura calowa stalowa, od belek do grzejników typu v leci pexem 16mm.
  7. A jakiej mocy jest silnik 90W czy 180W?
  8. Firma zapewne na reklamie ma wymalowane, że wykonuje nowoczesne instalacje z zastosowaniem nowoczesnych technologii, - trzabyło to dzieś upchać.
  9. Przerób instalacje wg. schematów które zamieścił digitrax lub kimiero - oba są poprawne. Jeśli chcesz wiedzieć co może się stać z kotłem jeśli pozostawisz to tak jak jest z zaworem 4d na pierwotnym obwodzie to zerknij na ten temat; https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/14061-pozar-kotla-stopiony-czujnik-temperatury-i-termometr/
  10. Opisywałem to na tym forum kilka razy dlaczego do zasilania i od jakiej mocy dodatkowo do powrotu też, wystarczy poszukać
  11. Fragment dtr Twojego kotła przeczytaj punkt drugi i ostatni zwróć uwagę na moje wcześniejsze wpisy. Zamontowana instalacja musi spełniać wymagania Polskiej Normy PN-91/B-02413 dotyczącej zabezpieczenia instalacji ogrzewań wodnych systemu otwartego. Wyżej wymienione przepisy w swojej treści mówią miedzy innymi o: ? z instalacji grzewczych, w których ogrzewana woda jest używana do celów grzejnych nie można pobierać wody do innych celów, a ciśnienie robocze nie może być większe od ciśnienia dopuszczalnego dla stosowanych urządzeń i elementów instalacji, ? na rurach bezpieczeństwa, wzbiorczej, przelewowej i odpowietrzającej nie można umieszczać armatury umożliwiającej całkowite lub częściowe zamkniecie, ani urządzeń i armatury zmniejszającej pole ich przekroju wewnętrznego ? minimalna pojemność naczynia wzbiorczego oblicza się wg wzoru [1] PN-91/B-02413 ? naczynie wzbiorcze, rury bezpieczeństwa, rura wzbiorcza, sygnalizacyjna i przelewowa, musza być umieszczone w przestrzeni, w której temperatura powietrza nie jest niższa niż 0oC ? rura przelewowa ze zbiornika wyrównawczego nie może być wyprowadzona na zewnątrz budynku, może to doprowadzić do zamarznięcia układu i uszkodzenia kotła. ? W przypadku umieszczenia naczynia wzbiorczego w przestrzeni budynku, gdzie temperatura spada poniżej 00C należy stosować rury cyrkulacyjne i rury bezpieczeństwa, łączące naczynie wzbiorcze z kotłem oraz izolacje cieplną. Izolacja cieplna urządzeń zabezpieczających ma za zadanie ochronić je przed zamarznięciem tylko w czasie krótkotrwałych przerw w działaniu ogrzewania. ? umieszczenie oraz podłączenie naczynia wzbiorczego niezgodnie z PN-91/B- 02413, stwierdzenie braku izolacji cieplnej w przestrzeni budynku, gdzie temperatura spada poniżej 0oC przy reklamacjach gwarancyjnych na przecieki może być podstawą do odmowy wykonania naprawy gwarancyjnej lub wymiany kotła i nie uznania reklamacji. Jak myślisz jaką odpowiedź dostaniesz z Żywca?
  12. Tu nie chodzi o wpięcie zaworu trójdrożnego, TYLKO O PRAWIDŁOWE PODŁĄCZENIE NACZYNIA WZBIORCZEGO BEZPOŚREDNIO DO KOTŁA BEZ ŻADNEJ ARMATURY MIĘDZY TYMI ELEMENTAMI. Tak jak na tym foto, naczynie otwarte wpięte prosto z kotła.
  13. Patrząc na zdjęcia to jest to oczywiste, a to że nie wiedzą co jest tego przyczyną to mnie akurat nie dziwi. Ja bym prędko poszukał kogoś innego aby to szybko naprawić i kosztami obciążył tych druciarzy. Dodatkowo powinieneś ostrzec swoich znajomych którzy mają wykonane instalacje przez tych fachuróf, aby im się takie kwiatki nie przydarzyły.
  14. Robią też 15kW strona jest nieaktualna, w sprawie doboru mocy przez zdecydowaną większość producentów to ręce opadają, lepiej to zostawić instalatorowi
  15. Link 123 jestem użytkownikiem kotła od dziubarczyka i dobrze znam resztę wyżej wymienionych kotłów, jeśli chcesz pogadać to kontakt na priv
  16. Mój kolega niedawno kupił kocioł z podajnikiem 11kW z firmy http://www.kotlyleszka.pl/ blacha 6mm , palnik mała ekoenergia, kosz na 160 kg węgla zapłacił 4700 pln. Wygląda dość solidnie.
  17. A na jakim poziomie masz temperaturę spalin (możesz odczytać w sterowniku) nie czyściłeś ostatnio kotła? Może źle założony dekiel w wyczystce.
  18. Po pierwsze zaizoluj czujniki temp. jakąś otuliną, żeby dobrze dolegały do rury i nie ochładzały się powietrzem
  19. Montuj tak aby wirnik pompy był w poziomie, położenie króćców nie ma znaczenia
  20. Z leszna EXPERIA lub MAXIMA, grundfosa - ALPHA 2 Tylko pytanie czy aby na pewno potrzebujesz 25/60? może mniejsza 25/40 wystarczy
  21. Chodzi Ci o sterownik w jednej obudowie, czy dodatkowe moduły do konkretnego sterownika?
  22. Dokładnie tak. Grupa bezpieczeństwa z naczyniem przeponowym zastępuje rurę wznośną naczynia otwartego układu, rurę bezpieczeństwa z kolei drugi zawór bezpieczeństwa na wyjściu zasilania kotła.
  23. To proste, mierząc od grupy bezpieczeństwa do najwyżej umieszczonego grzejnika na piętrze, 10 metrów to 1 bar, 1 metr to 0.1 bara Nie ma tutaj reguły min i max ciśnienia, bo w domu np. parterowym można przyjąć zakres ciśnienia pracy instalacji od 0.3 bara i do tych parametrów nastawiać ciśnienie wstępne, dobierać zawory bezpieczeństwa itede. W kolejnym domu dwupiętrowym z podpiwniczoną kotłownią najwyżej umieszczony grzejnik będzie np 8 metrów nad kotłem i w tym układzie min ciśnienie oscyluje w granicach 1 bara (po dodaniu zalecanych 0.2 bar). Odpowiednie dobranie ciśnienia wstępnego i zabezpieczeń w takim domu będzie zupełnie inne, czasem trzeba odseparować kocioł od reszty układu wymiennikiem płytowym po min. ciśnienie przewyższa wytrzymałość kotła podaną na tabliczce znamionowej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.