Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

Na prośbę przesyłam prosty kalkulator zużycia gazu. Jeśli ktoś ma pomysł udoskonalenia to będę wdzięczny podzieleniem się.

GAZ - Zaborska.xlsx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arekes napisał:

Na prośbę przesyłam prosty kalkulator zużycia gazu. Jeśli ktoś ma pomysł udoskonalenia to będę wdzięczny podzieleniem się.

GAZ - Zaborska.xlsx 17 kB · 12 pobrań

Dzięki - fajnie się prezentuje.

Jaka jest kolejność wpisywania ? Któreś pola się automatycznie uzupełniają poza podsumowaniem ?

(np. podajesz stan gazomierza a reszta się sama wylicza itp.)

Arkusz Dane z FV to tylko informacja - nie jest interaktywna względem pierwszego arkusza ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2019 o 09:41, eliks napisał:

Pozwólcie że będę dzielił się spostrzeżeniami na temat instalacji u teściów. Kamienica 105 lat, grube nieocieplone mury z czerwonej cegły, dom w zabudowie szeregowej, ostatni w rzędzie, parterowy. To są 2 mieszkania (35 i 40m) połączone korytarzem gdzie również jest kaloryfer. Nowe okna, nowe drzwi. W mniejszym pomieszczeniu 24* a w większym 21* z histerezą 0,2. Był śmieciuch i kaflak, wszystko wywalone i instalacja zrobiona po nowemu z grzejnikami obliczonymi pod kondensat. Wszędzie głowice termostatyczne. Kocioł to Termet Gold dwufunkcyjny.  W domu mieszkają 3 dorosłe osoby. Kocioł prowadzony pogodowo wciąga w tym momencie średnio 2m3 gazu. Jak było -1 w nocy i 7* w dzień to poszły 3m3. Na dzień dzisiejszy jest dużo taniej niż jak palili w zasypowcu. Zobaczymy co przyniesie sezon. 

@Jamjestcichy wrzucam na razie rękopis, potem to wrzucę do arkusza. Tam gdzie 40 to była temp. zasilania stała, potem pogodowka

 

IMG_20191022_221944.jpg.b40e1815b6c879c7f228de8ad318f841.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWU 3 dorosłe osoby. Jak dobrze zrozumiałem z instrukcji to ten kocioł nie puści mniej niż 40*. Ewentualnie przy mocno dogrzanym powrocie odłącza palnik a pompa dalej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem jak to zrobić. Bo jak mówię, grzejniki są tak dobrane że 40* to w mrozy można palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jamjestcichy

Domoticz. Na liczniku gazu mam nadajnik impulsów. 1imp/10l

Edytowane przez elpaul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jamjestcichy no zobaczymy jak to będzie szło. Teraz nawet jak był minus w nocy to 40* na stałe było za dużo, kocioł się musiał odstawiać. Kaloryfery sam obliczalem z nadwyżką, nie ma zimy na razie więc ciężko cokolwiek teraz prognozować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, ale to wiesz, stara kamienica bez ocieplenia, mury czerwona cegła. Tam teraz nie chcę kłamać, ale dla największych pomieszczeń ok. 15m2 obliczalem grzejniki chyba na ponad 2KW, tam są 2 grzejniki pod dużymi oknami wysokość 400mm długość ok 110cm C33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 minuty temu, Szczypiorr napisał:

U mnie 50m3

Zazdroszczę. Ale cóż, moje ponad 200 metrów + 2 starsze osoby cały czas w domu robi swoje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2019 o 09:41, eliks napisał:

Pozwólcie że będę dzielił się spostrzeżeniami na temat instalacji u teściów. Kamienica 105 lat, grube nieocieplone mury z czerwonej cegły, dom w zabudowie szeregowej, ostatni w rzędzie, parterowy. To są 2 mieszkania (35 i 40m) połączone korytarzem gdzie również jest kaloryfer. Nowe okna, nowe drzwi. W mniejszym pomieszczeniu 24* a w większym 21* z histerezą 0,2. Był śmieciuch i kaflak, wszystko wywalone i instalacja zrobiona po nowemu z grzejnikami obliczonymi pod kondensat. Wszędzie głowice termostatyczne. Kocioł to Termet Gold dwufunkcyjny.  W domu mieszkają 3 dorosłe osoby. Kocioł prowadzony pogodowo wciąga w tym momencie średnio 2m3 gazu. Jak było -1 w nocy i 7* w dzień to poszły 3m3. Na dzień dzisiejszy jest dużo taniej niż jak palili w zasypowcu. Zobaczymy co przyniesie sezon. 

58m3=653kwh  125,66zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Pozwólcie że i ja się podzielę moimi spostrzeżeniami.Od 1 października instalacja nowa w domu uruchomiony został kocioł gazowy,poprzednio palone węglem.Dom ocieplony lata 80 do ogrzania 150m powierzchni użytkowej.Temperatura w mieszkaniach 21C od 5-9rano oraz od 16-24 , poza domem 20C. Za zeszły miesiąc wyszło 128m3 gazu co daje 291,84 brutto z opłatami, abonamentem i zużyciem, Koszt 1m3 u mnie wynosi 2,28 za 1m3. W porównaniu do węgla jest bajka żadnego syfu, popiołu martwienia się że jak przyjdę z pracy od razu trzeba rozpalać w kotle. Zmniejsza się też rachunki za prąd ponieważ bojler na ciepłą wodę był wpięty cały czas w gniazdko. 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że mogę, tylko musze iść na kompa. :-)

 

@Jamjestcichymam będzie szybciej, ostatnie zdjęcie które robiłem by podać stan licznika. Zdjęcie z 31.10.2019.

tyle spaliłem gazu na ogrzewanie wraz z kąpielami.

 

 

IMG_20191031_155744.jpg

Edytowane przez Ksieciunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.