Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, manx napisał:

czyli w sterowniku z 12kw dać na np 9kw ?

A po co? Przecież sterownik sam moduluje (zwiększa bądź zmniejsza) moc potrzebną do pokrycia aktualnego zapotrzebowania domu na ciepło...

Zmiana parametru mocy w sterowniku, to zmiana nawęglania, czyli przekłada się automatycznie na proporcje paliwo/powietrze, które w takim wypadku trzeba ustawiać od nowa (jeśli poprzednio były ok).

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drabinka poniechaj otwarta,jakis obieg musi byč utrzymawany.Na pompke 5w przy 1.8m znaczy-wszytkie glowice mimo drabinke zatwarte :-)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok...mocy kotła nie zmieniam

drabinka w łazience...może rzeczywiście nie ma sensu mieć na 6

Przepływ ? nadal nie wiem w jakim kierunku iść ? zostawić czy dać więcej lub mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automacie na pompke bedzie pompka trzymac cisnienie,jake ustawione i przeplyw bedzie korygowany iloscia otwartych glowic.Pompka tylko zwieksza,czy zminiejsza swoja moc.Z termoglowicami inaczej nie zrobisz,tylko obnizac temperature zasilajaca CO i glowice beda wiecej otwarte i uruchomia obieg.Najliepiej ustawic temp.co dla najchlodniejszego pomieszenia przy stale otwarte glowicy(pogodowka) i inne pomieszenia beda korygowane glowicami,no nie wszystkie zaraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, manx napisał:

ok...mocy kotła nie zmieniam

drabinka w łazience...może rzeczywiście nie ma sensu mieć na 6

Przepływ ? nadal nie wiem w jakim kierunku iść ? zostawić czy dać więcej lub mniej

Ja zmniejszam temperaturę która idzie na grzejniki przez zawór 3d. Aktualnie mam 36. Nic innego nie ruszam

Edytowane przez mkwapisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie testuje pogodówke...zobacze za kilka dni...napewno wykres będzie inny ze względu na zmienną temp na instalację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. @manx ja swoją opinię wyraziłem są tutaj bardziej doświadczeni forumowicze ode mnie wybrać musisz sam. Co do pogodówki uważam że przegrzewa dom i nie do końca szybko reaguje na zmiany. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, manx napisał:

ok...mocy kotła nie zmieniam

drabinka w łazience...może rzeczywiście nie ma sensu mieć na 6

Przepływ ? nadal nie wiem w jakim kierunku iść ? zostawić czy dać więcej lub mniej

Jeżeli masz bojler to ok. Ale jeżeli nie masz, to zostaw otwartą drabinkę. Powinien być chociaż jeden odbiornik z otwartym obiegiem.

Generalnie jak jest ciepło to ster i tak obniży modulację do potrzebnej w danym momencie. Nie trzeba ustawiać kagańca. Kocioł odda tyle ciepła ile dom będzie potrzebował. Termostat sam zamknie grzejnik jak będzie ciepło a tym samym ster obniży modulację bo temp.pieca nie będzie spadać. Jak jest ciepło na zewnątrz to nawet ma prawo wejść w czuwanie jak nie ma odbioru ciepła.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pospisz też mam siłownik, tylko ustawiam temperaturę na sterowniku, a on już wachluje zaworem.

Niedługo piec w odstawkę idzie i przełączam się na kominek. Muszę spalić te zapasy drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2020 o 21:11, manx napisał:

jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia i nie potrafię tego zrozumieć

dlaczego jak ciepło na zewnątrz to spalanie nie spada

u mnie sytuacja była podobna , okazało się że trudno zdyscyplinować 7 domowników, pojawiło się słońce otwarte okna,drzwi i mimo głowic termostatycznych grzejniki idą na full, wprowadziłem na mieszaczu program czasowy , obwód C.O. zamyka się o 8 rano a otwiera o 18 , spalanie spadło z 15 do 8 kg , można to zrobić na różne inne sposoby np wyłączając pompę CO w zależności od czasu lub temperatur, natomiast u mnie z uwagi na 1 pompę na powrocie był to chyba jedyny rozsądny sposób, żeby pompa działała dalej jako kotłowa 

Edytowane przez jolo747
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz przeciąg to momo temperatury w pokoju głowica się chłodzi i otwiera zawór w kaloryferze.

Druga sprawa: to że jest cieplej na zewnątrz to jeszcze musi być suche powietrze. Jak jest wilgotne to spalanie nie musi spłacać a wiosenne słońce grzeje przez szyby ale nie jest zbyt gorące :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Žonka w domie,szkola zatwarta.Tež po caly dzien wypuscza cieplo w niebo,jak byloby 22°.Z tym cos zrobič jest nie realne.........

Edytowane przez bercus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Udostępniliśmy nową wersję testową 2.35 (http://costerowniki.pl/pl/p/WERSJE-TESTOWE/19)

Teraz najbezpieczniej samemu  w kotłowni.... #zostanwdomu 

Opis zmian znajduje sie w pliku pdf   http://costerowniki.pl/pl/p/file/a3534e169615e78c8c2876128c6c2f80/ERRATA-DO-INSTRUKCJI-OBSLUGI-DLA-WERSJI-2.35.pdf

Miłego testowania.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część chłopaków ma od wczoraj ode mnie na grupie o SKZP02

W skrócie:

-nie ma parametru kaloryczność, nie szukać. Szerszy zakres korekcji

- dmuchawa z szerszym zakresem regulacji

- dodmuch i przedłużenie po podaniu

- w serwisowym są jeszcze punkty mocy do których można dopasować wentyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda kalorycznosci,ta na každym worku..Bedziem siebie liczycz,bo mam 17 Mj opal.Liepiej može Killing ta satanowa korekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dobrze by było, gdyby w karcie palnik->paliwo  było okno które dla wybieranej korekty pokazywałoby kaloryczność, podobnie jak jest w dotychczasowych, zmieniając kaloryczzność w MJ widzimy jaka jest wartość w kwh. Mam pytanie do testujących, dla grochu 28MJ od jakiej korekty zacząć ? Zrobiłem sobie kwarantannę, ale nie chciałbym całej soboty przesiedzieć w kotłowni nad kopczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek trafiłeś z tym . Mnie to troszkę odstrasza . Z opisu wynika że robimy na czuja . Szkoda bo to jak mantra było powtarzane . Potencjał ->kaloryczność->powietrze=efekty .teraz trzeba błądzić . Moim zdaniem niepotrzebny krok w tył i odejście od utartego/ sprawdzonego sposobu na ustawienie sterownika . Ale za zmiany z dmuchawami jest +

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie siedzi w sofcie 25MJ

Logiczne to było dla garstki osób z forum a tak wiszenie na telefonie i tłumaczenie. Najgorzej jeszcze jak się jakiś w słuchawce Tomkowi upierał i spróbuj tłumaczyć takiemu. Widać na fotce, że kopczyk za nisko, mówisz obniż kaloryczność to Ci ktoś odpowie on kupił 28MJ i tego nie zmieni, bo tak ma na worku... I spróbuj z takim dyskutować.

Tak jest jeden parametr korekcji obok niego narysowany niższy oraz wyższy kopczyk i poprawiasz. Tu się uprościło.

Przesyp trzeba zrobić, podać moc , to się nie zmieniło.

 

Zmiany są spore i już wczoraj rozmawiałem z jedną osobą, że przeboje będą pewnie parę miesięcy zanim się wszyscy przyzwyczają, nauczą, dobiorą po nowemu. Jakiś czas będą osoby ze starym softem i nowym i tu będzie największe zamieszanie. 

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby prosciej . Tylko jedno ale. Mam ten sam wegiel chce wgrać wszystko na nowo i skąd mam wiedzieć ile to jest np 27 . Jaki jest podzial ? Ile % daje nam kaloryczność większa o 1 .  Jeśli tamto było trudne rozwiązanie to to teraz będzie jeszcze bardziej upierdliwe :) 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest sedno problemu. Na worku małymi literami "max" i ogromnymi 30. A w rzeczywistości 26, jak dobrze wyschnie i powybiera się kamienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.