Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

2.11 nie będzie finalną wersją ale jest stabilna, nie ma zgłaszanych błędów przez użytkowników, więc można instalować.

W tej chwili dopisuję programator czasowy do temp. kotła, ustawianą temp. alarmu dźwiękowego t. kotła, możliwość obniżania t. kotła  gdy dany obwód (np, CO, CWU) nieaktywny.

Z tymi opcjami będzie kolejna testowa. Dopiero po tej testowej będzie oficjalna. 

 

A będzie wersja 2.12 testowa dla zabudowy?

 

Propozycja:

- wprowadzić temp. podajnika i moc dmuchawy na ekran główny

post-69052-0-03572900-1518728012_thumb.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji zużycia opału na zielone pole kosza zasypowego

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi co ma problem ze spiekającym węglem.

U siebie mam tak samo (ponoć staszic). Pale piąty sezon i tak spiekającego węgla jeszcze nie miałem. Kupuje zapas na całą zimę więc trzeba się przemęczyć.

Przeszedłem na dwustan. PID nie dawał rady tj, dobijał do zadanej ale walił niedopalonymi spiekami na lewo i prawo. Schodzenie z nadmuchem nie miało sensu bo kocioł nie dobijał do zadanej, jedynie niedopały były małe 5-10mm.

Obecnie mam 10s podawania, 85s przerwy. Nadmuch dość mocny, tj taki aby kopiec był na równi z koroną palnika, inaczej spiek nie zdąży się spalić. Temp spalin w czopuchu 110-140C. Inaczej się nie da :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliśmy już i spalanie rośnie w 2 stanie nic nie pomaga u niego A ja też pale tym samym węglem i nie mam żadnych problemów to też od palnika zależy

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wszystko zależy od palnika co widać w moim temacie. Na starym palniku mogłem palić dosłownie wszystko a na nowym nie jest już tak kolorowo. 

Jak macie możliwość, przetestujcie słabszy węgiel, u mnie pomogło. W tej chwili mieszam Ekoret z diamentem w stosunku 3:5 i nie mam większego problemu ze spalaniem. Na samym ekorecie działy się cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się wtrącić w sprawie spieków mam eko od hurtownika i widzę rze jak jest trochę wilgotny to odrazu robią się spieki morze by od tego trzeba zacząć.Wysuszyć eko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma znaczenia czy jest mokry czy suchy. Być może nie wiem na 100% ale możliwe że ja mam Skarbka ale nie z Bobrka tylko z Piekar bo u mnie wypala się swietnie.

Ps. Na wszstkich papierach jest że z Bobrka ale kto wie to jedna spółka

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może spieki robią się już poniżej korony palnika,ja uszczelniłem koronę na dole i u góry silikonem temperaturowym,spieki zniknęły.Można spróbować.

Oryginalnie był tylko uszczeniony na górze.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze trzeba zdjac korone palnika i przeczyscic. I pokazcie jakiego palnika na przyszlosc unikac.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Wielopaliwowego czyli jak do wszystkiego to do.............

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam prośbę

Ja dla 25Kw namiast wpa 06 zamontowal wpa 07 i chodzi bardzo liepiej.Pasuje latwo.35W Moc wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy to i ja poproszę o pomoc..

 

Nie jest to jakiś mega problem ale zawsze.

Pale mieszanką eko Platinum (ok 1050zl) z pozostałym po sprzątaniu miałem.

Kalorycznosc eko z opakowania 28.9MJ miału rzekomo 25MJ.

Pieca nie ruszam od grudnia-chodzi na tych samych nastawach ale wcześniej paliłem inne paliwo.

Dom 240mkw, piec Malina 25kW ustawiona na 17

Modulacja min 29%

Spala 19.5kg na dobę ale w piecu czaaaarno od sadzy.

 

Wiatr 4-17%.przesłona uchylona na 2cm

Jakieś sugestie

post-67229-0-36612400-1518802890_thumb.jpg

post-67229-0-64168600-1518802905_thumb.jpg

post-67229-0-47752200-1518802923_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie poprawilo.Zakres max. mocy dmuchawy z 26-7% na 58,tak 2%mocy kotla-to 1% na dmuchawe,bez skokow.Poprzed tym kilka% mocy kotla,niž dmuchawe zareagovac.Korpus wentylatora jest taki sam.Dla 12 Kw wpa 06,to szalone.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.