Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od grudnia do września  (w tym lato gdzie kocioł prawie nie pracował ) palilem bez sondy. Od października palę z sondą. Chyba jest lepiej, ale dziś bardziej przychylilbym się do opinii @Trener40.

Jest tu gdzieś  temat o pelluxie 100 touch i tam nowy użytkownik tego kotła (bez sondy)wstawial zdjęcia środka po kilku dniach palenia. No cóż, ja czy z sondą czy bez mogę tylko pomarzyć o takim jasnym środku. Nie wiem od czego to zależy. 

W zasadzie różni nas tylko pellet. 

Nie mam też czasu zająć się tym, bo priorytetem dla mnie jest teraz ukończyć budowę na tyle abym mógł się wprowadzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka moc dmuchawy macie ustawiona i jakie podawanie ? Bo ja mam tak okopcony kociol ze masakra 

Dodam że Mam oryginalny pellet Olczyk 

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

@Trener40 Kostrzewa obiecuje oszczędności rzędu 20%. Wiadomo ze to marketingowa papką. Jeden woli córkę drugi teściową. Sonda ma ten plus, ze niweluje, optymalizuje negatywny wpływ nierówności podawania pelletu przez podajnik. Wpadnie pare ziaren mniej. Tlen wzrasta.  Nadmuch schodzi w dół. Bez sondy kocioł przechladzalby się . Po w następnym cyklu wpadnie trochę więcej. Tlen spada. Nadmuch wzrasta. Bez sondy kocioł by przykopcił..Taką role spełnia sonda. Ja jestem szczególarzem. I w kotle ma się palić idealnie wyciągając z pelletu tyle ile się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Visitor1230 napisał:

@Trener40 Kostrzewa obiecuje oszczędności rzędu 20%. Wiadomo ze to marketingowa papką. Jeden woli córkę drugi teściową. Sonda ma ten plus, ze niweluje, optymalizuje negatywny wpływ nierówności podawania pelletu przez podajnik. Wpadnie pare ziaren mniej. Tlen wzrasta.  Nadmuch schodzi w dół. Bez sondy kocioł przechladzalby się . Po w następnym cyklu wpadnie trochę więcej. Tlen spada. Nadmuch wzrasta. Bez sondy kocioł by przykopcił..Taką role spełnia sonda. Ja jestem szczególarzem. I w kotle ma się palić idealnie wyciągając z pelletu tyle ile się da.

Ja nie wątpię, że sonda działa. Tak samo jak gaźnik palił więcej niż wtrysk z sonda. Tylko moim zdaniem oszczędności to będzie okolice 10 procent, przy cenie pelletu jaki ja kupuję i spalaniu teraz 2,5 tony na cały sezon od października do października... okres zwrotu wyniesie 10 lat. A ja nie wiem czy piec i sonda tyle wytrzymają ;). Ja za sondę podziękuje. Chociaż myślę że przy większych piecach i spalaniu by się sprawdziła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przykład chybiony, bo silniki gaźnikowe paliły mniej. Silnik gaźnikowy pracował na obciążeniach częściowych przy lambda=1,1 - 1.15, a wtryskowy musi wokół 1 ze względu na pracę katalizatora. Ta różnica przekładała sie na oszczędności paliwa ok. 7%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech jeszcze ktoś mi napisze racjonalne wytłumaczenie... 

Przykładowo sonda Bosch do samochodu kosztuje jakieś 300, czy 350 zł... 

Patrząc na cene u Kostrzewy, to jest 550 zł... 

..., bo jak dla mnie, to rżną  ludzi na kasę, a ja niestety się nie dam :) 

 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HarryH napisał:

Akurat przykład chybiony, bo silniki gaźnikowe paliły mniej. Silnik gaźnikowy pracował na obciążeniach częściowych przy lambda=1,1 - 1.15, a wtryskowy musi wokół 1 ze względu na pracę katalizatora. Ta różnica przekładała sie na oszczędności paliwa ok. 7%.

Przy jednostajnym obciążeniu pewnie tak. Ale przy jeździe codziennej to nie wiem tak do końca ;) przynajmniej w praktyce, no ale mniejsza o to. Przy cenach estymy za dodatki ta inwestycja tak czy siak się nie opłaca imho.

Jakby to kosztowało z 400zł to z ciekawości można by założyć, ale 1200 czy ile to kosztuje to raczej nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gang napisał:

Ja nie wątpię, że sonda działa. Tak samo jak gaźnik palił więcej niż wtrysk z sonda. Tylko moim zdaniem oszczędności to będzie okolice 10 procent, przy cenie pelletu jaki ja kupuję i spalaniu teraz 2,5 tony na cały sezon od października do października... okres zwrotu wyniesie 10 lat. A ja nie wiem czy piec i sonda tyle wytrzymają ;). Ja za sondę podziękuje. Chociaż myślę że przy większych piecach i spalaniu by się sprawdziła

2.5t to bardzo mało a powiedz mi jaki masz piec i jak masz ustawioną dmuchawe i podawanie bo ja mam strasznie zakopcony piec. Mój piec to Draco D bio 22 kw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2019 o 09:46, czarny38 napisał:

Ja dopiero niedawno włączyłem kocioł do prądu, a w nocy dopiero dwa razy się odpalał i też mam ucięte.

uciety.JPG

wyciety2.JPG

 

Niezła jazda dzisiaj, nagle bez rozpalania mi temperatura kotła podskoczyła z 50 do 82:

image.png.72ba010ed07983daa5cc006a5a92e8e1.png

 

Odpowiedź Estymy jest taka, że w tym czasie serwer robi backup.
Powiem tak: pierwszy raz spotykam się z sytuacją, że system na czas robienia backupu musi się zatrzymywać.
Inna kwestia, to czy wcześniej nie robili backupów, skoro tej przerwy nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregory2203
Nie wiemy jaki masz ciąg kominowy...ale jeśli kocioł jest zakopcony masz za mało powietrza w pracy lub w rozzarzaniu..
Zwiększa dmuchawę na korekcie +10 procent i zobacz na efekt.


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, małe to powietrze u Ciebie Gregory, u mnie sporo większe 30 - 71 podawanie 3,4s kocioł też duo bio ale 15 kw. Pokonałem czarne ściany kotła, może też jakiś w tym udział jest regulatora ciagu na zakończeniu komina, ciężko powiedzieć . 14 do 16 kg wciąga teraz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niemam regulatora ciagu tylko klapka co mogę regulować a jak za dużo otworzę to mi dużo kominem ucieka 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2019 o 09:07, Gregory2203 napisał:

2.5t to bardzo mało a powiedz mi jaki masz piec i jak masz ustawioną dmuchawe i podawanie bo ja mam strasznie zakopcony piec. Mój piec to Draco D bio 22 kw 

Ja mam mały domek bo tylko 150 metrów po podłodze. No i ocieplony bez szału z oknami, z średniej półki. A ty przy 22KW to pewnie masz z 350 metrów ;)
Ja mam starą wersję compacta z sterownikiem slim. 
Z drugiej strony gdybym miał więcej miejsca to bym brał też draco D Bio chyba. Bo ten mój to ma bardzo mało w sobie wody i jest mniejszy przez co spaliny szybciej w komin trafiają.

Ja mam:
Palnik:
Powietrze MIN (20%) - 25
Powietrze MAX (100%) - 50
Podawanie MAX (100%) - 2
Moc MIN (FL2) - 40
Moc MAX (FL2) - 100
Typ modulacji - FL2
Próg foto - 30
Ilość Paliwa test - 15,3
Wartość opałowa - 5
Tlen MIN (20%) - 14  << Do mądrych głów przy okazji, co to za parametr? ja go od nowości nie ruszałem
Tlen MAX(100%) - 8 << Do mądrych głów przy okazji, co to za parametr? ja go od nowości nie ruszałem
Dawka Startowa Paliwa - 16s
Maks czas pracy -2h
Interwał podawania - 29s
Kocioł: Tryb pracy auto, Histereza 10 stopni, program stały.

W tym roku dołożyłem pogodówkę, pokojówki nie mam i chyba nie będę zakładał. Zamykaniem pętli steruję osobny termostat, który nie ma nic wspólnego z piecem. Piec miał za zadanie mieć 60 stopni po prostu.

Edytowane przez Gang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gang napisał:

Tlen MIN (20%) - 14  << Do mądrych głów przy okazji, co to za parametr? ja go od nowości nie ruszałem
Tlen MAX(100%) - 8 << Do mądrych głów przy okazji, co to za parametr? ja go od nowości nie ruszałem

Te parametry są potrzebne tylko w przypadku posiadania Sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ozi80 napisał:

Odpowiedź Estymy jest taka, że w tym czasie serwer robi backup.
Powiem tak: pierwszy raz spotykam się z sytuacją, że system na czas robienia backupu musi się zatrzymywać.
Inna kwestia, to czy wcześniej nie robili backupów, skoro tej przerwy nie było?

Bardzo pokrętne wytłumaczenie, jedynie co przychodzi mi do głowy że im ciągle przybywa nowych użytkowników i dlatego te przerwy. Niemniej to nie jest dobra wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czytają to forum, bo przed chwilą odpisali jeszcze raz:

Cytat

Witam,
oczywiście pracujemy nad tym, aby przywrócić serwis do prawidłowej pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.