Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Cyli cała podmiana na touch polega na wypięciu 2 wtyczek co są przy slimie i wpięciu ich w touch. Plik do aktualizacji softu dostajesz e-meil od Tekli?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak, choć na module IO trzeba wykonać 2 zworki, w nowszym module IO jedną zworkę. Nie jestem pewien bo już nie pamiętam czy kabelki zasilania i komunikacji były 1 do 1, coś mi świta że musiałem przekręcić.

Od czasu do czasu napiszę do Tekli po nowe oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi,  u mnie jest tylko podłogówka.  W pierwszym roku kocioł pracował na podstawie czujnika pokojowego z histerezą 0,2st. Wtedy właśnie kocioł rzadko się odpalał i długo pracował. Na stałej pompie co godzinę dogrzewa sobie tylko histerezę kotła. 18KW to u mnie zdecydowanie za dużo, mam tak kocioł ustawiony,  że przy 100% pokazuje coś koło 10KW i tylko w największe mrozy nie gaśnie wogóle pracując na 60% tej mocy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny38 mam do ciebie pytanie ponieważ z tego co kojarzę grzejesz Draco Bo 12KW. W tym tygodniu u moich rodziców będzie montowany taki kocioł i czuję się zobowiązany wszystko porządnie poustawiać a np. moc dmuchawy w moim compact 18 jest  50-85, a w tych mniejszych palnikach będzie zupełnie inna.  Z podawaniem sobie poradzę,  ale nie pamiętasz przypadkiem swoich ustawień że slima? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mrekzo napisał:

Ozi,  u mnie jest tylko podłogówka.  W pierwszym roku kocioł pracował na podstawie czujnika pokojowego z histerezą 0,2st. Wtedy właśnie kocioł rzadko się odpalał i długo pracował. Na stałej pompie co godzinę dogrzewa sobie tylko histerezę kotła. 18KW to u mnie zdecydowanie za dużo, mam tak kocioł ustawiony,  że przy 100% pokazuje coś koło 10KW i tylko w największe mrozy nie gaśnie wogóle pracując na 60% tej mocy. 

No podłogówka to na pewno dłużej się wygrzewa i dłużej wychładza. Chyba lepiej więc tu wychodzi stała pompa? A przy niej podawanie ustawione do absolutnego minimum, żeby tylko podtrzymywał temperaturę kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrekzo napisał:

moc dmuchawy w moim compact 18 jest  50-85, a w tych mniejszych palnikach będzie zupełnie inna.

Ja miałem dość nisko 15min-30max ale teraz już są nowe palniki 2 generacji i dmuchawa może być zupełnie inna. Załączam Ci tabelę nastaw startowych, resztę ogarniesz obserwując płonień, w 12-stce można delikatnie uchylić drzwi bo palnik jest z boku.

tekla nastawy startowe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów. Od tygodnia mam odpalona Tekle Draco bio compact. Serwisant przy pierwszym uruchomieniu ustawił mi zawór 4d i pojechał. Jedyne co wykonałem ostatnio to test paliwa. Wpisałem 16.2 bo tyle mi Wyszło. Jak narazie nie mieszkam tylko podgrzewam podłogowe do 16stopni. Mam bezprzewodowy czujnik temperatury pokojowej ctp 02
Bodajże. Ostatnio zmieniłem czas czyszczenia na 2 godziny bo przy 3 czasem jasność spadała i wyskakiwał alarm o braku paliwa. Zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ma czujnika temperatury w siłowniku. 

Czy czujnik temp powrotu jest niezbędny, zapewne wypowiedzą się koledzy którzy mają zawór 4D z siłownikiem. Jeżeli siłownik ma mieć wpływ na temperaturę powrotu to wydaje się być niezbędny czyli trzeba go dołożyć. Ja np. nie mam ani 4D ani siłownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego opisu nie wynika jaki to czujnik, poza tym że to czujnik temp. zewnętrznej, potrzebna jest informacja czy to jest NTC10K. Żeby mieć pewność zdecydowanie polecam telefon do Tekli i u nich zamówić właściwy. Trzeba pamiętać że nawet czujniki NTC10K mają różne charakterystyki i wskazania mogą być niewłaściwe.

ntc10K.JPG

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gang napisał:

Przy okazji, jak się dokłada siłownik do zaworu 4D, to montuje się dodatkowy termometr na powrocie? Czy siłownik ma go w sobie?

Nie siłownik nie posiada czujnika temperatury. Jeśli zawór 4D wraz z siłownikiem ma pełnić zadanie ochrony powrotu to musisz zamontować czujnik temperaturowy na powrocie. Można go zamówić w sklepie internetowym od Estymy jako akcesorium do ich regulatora.

Czujnik temperaturowy za zaworem 4D na wyjściu na CO posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Gang napisał:

Przy okazji, jak się dokłada siłownik do zaworu 4D, to montuje się dodatkowy termometr na powrocie? Czy siłownik ma go w sobie?

U mnie z uwagi na podłogówkę serwisant stwierdził że na powrocie nie musi być czujnika temp. powrotu ponieważ 4D puszcza nie więcej jak 40st na podłogówkę i reszta idzie na powrót z powrotem do kotła. dotykałem rury powrotu przy kotle i jest cały czas ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Gang napisał:

Przy okazji, jak się dokłada siłownik do zaworu 4D, to montuje się dodatkowy termometr na powrocie? Czy siłownik ma go w sobie?

Na pewno musisz zakupić siłownik dedykowany do twojego zaworu 4D. Później według instrukcji siłownika zorientować zawieradło zaworu względem kierunku obrotu i położenia pokrętła siłownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czarny38 napisał:

Z tego opisu nie wynika jaki to czujnik, poza tym że to czujnik temp. zewnętrznej, potrzebna jest informacja czy to jest NTC10K. Żeby mieć pewność zdecydowanie polecam telefon do Tekli i u nich zamówić właściwy. Trzeba pamiętać że nawet czujniki NTC10K mają różne charakterystyki i wskazania mogą być niewłaściwe.

ntc10K.JPG

Dzięki za informację, zadzwonię do Tekli. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Daniel1 napisał:

Nie siłownik nie posiada czujnika temperatury. Jeśli zawór 4D wraz z siłownikiem ma pełnić zadanie ochrony powrotu to musisz zamontować czujnik temperaturowy na powrocie. Można go zamówić w sklepie internetowym od Estymy jako akcesorium do ich regulatora.

Czujnik temperaturowy za zaworem 4D na wyjściu na CO posiadasz?

Tak mam tam kabelek i czujkę.
Dwie strony wcześniej wklejałem opis mojej instalacji.
Bardzo się zastanawiam czy dokładać siłownik czy nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilenie wyłącz i włącz? Czasem taka zawiecha się trafi. W ogóle ruszyć czy rozpalić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arek1263 napisał:

Zasilenie wyłącz i włącz? Czasem taka zawiecha się trafi. W ogóle ruszyć czy rozpalić? 

Wogole niechce się ruszyć  :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybko pomocy 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź na ręczny jak na auto nie może. A do tej pory chodził na auto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale masz pokojowy? Może tam jest  temperatura zadana osiągnięta i nie ma potrzeby by się odpalił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arek1263 napisał:

Ok, ale masz pokojowy? Może tam jest  temperatura zadana osiągnięta i nie ma potrzeby by się odpalił. 

Tak pokojowy mam i tam jest 14C a jest zadane 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.