Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, czarny38 napisał:

@Gregory2203 Najlepiej sprawdź od razu jak masz ustawione te nastawy o których pisze Grzechotnik MAX Tzew pomp komfort i analogicznie MAX Tzew pomp ekon, jeżeli na zewnątrz będzie wyższa temperatura niż na tych nastawach kocioł nie ruszy, prawdopodobnie dlatego Ci dzisiaj ruszył bo temperatura spadła poniżej nastawionych.

IMG_20191011_165347.jpg

 

15708080055708176437388387696257.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem było ok 9C a te ustawienia próbowałem zmieniać wczoraj i nie chciało ruszyć ani jak dałem 30 ani jak dałem 5 tzn wogole a dziś do głupot zalaczylem i działa 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dodam że mam czujnik zewnętrzny tam gdzie słońce nie dochodzi 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę na tych Twoich fotach że jest teraz ok.

Gdyby znowu nie chciał ruszyć to wrzuć od razu ekran ogrzewania i wszystkie nastawy, będzie można się przyjrzeć.

 

@Gregory2203 Tu masz fajny filmik który wyjaśnia wszystkie funkcje i nastawy Igneo Touch

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do posiadaczy Tekla Tytan Bio. Panowie powiedzcie jaki macie patent co używacie do czyszczenia tego górnego wymiennika. Odkręcacie tą klapkę aby wyczyścić tą górną część tego górnego wymiennika. Jakich narzędzi używacie aby dokładnie go wyczyścić. Za każdym razem kiedy go czyszczę dostaje białej gorączki.

Edytowane przez Daniel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gang napisał:

Czytam instrukcję igneo slim.

Nie mogę znaleźć gdzie podłącza się czujnik temperatury powrotu....

Pod co podłączyć taki czujnik?

Ten czujnik podpinamy pod piny 39 i 40. Podłączamy go po to aby zawór 4D utrzymywał zadaną temperaturę na powrocie i CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Daniel1 napisał:

Mam pytanko do posiadaczy Tekla Tytan Bio. Panowie powiedzcie jaki macie patent co używacie do czyszczenia tego górnego wymiennika. Odkręcacie tą klapkę aby wyczyścić tą górną część tego górnego wymiennika. Jakich narzędzi używacie aby dokładnie go wyczyścić. Za każdym razem kiedy go czyszczę dostaje białej gorączki.

Tak odkręcam tę górną klapę.Do czyszczenia góry i w ogóle to czyszczenia całego kotła  raz na tydzień używam odkurzacza przemysłowego.Ale fakt, ciężko jest wyczyścić tę górną partię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ciężko. Ja także używał odkurzacza ale w ten górny wymiennik jest ciężko dopasować jakąkolwiek szczotkę aby weszła do środka razem z rurą odkurzacza.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się wczoraj z działem sprzedaży Tekli w sprawie zakupy samego panela Touch. Oni poszaleli w tej Tekli za sam panel chcą 750 zł choć teraz dodają go prawie do wszystkich kotłów bez dopłaty. 

Szkoda że nasze kociołki nie pracują na elektronice od Techa jest o wiele tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daniel1 Tak to już niestety jest, promocje są aby pozyskać nowego klienta. Gdy kupowałeś kociołek mogłeś za dopłatą 590 zł mieć od razu Toucha wraz z modułem BIG IO :)

Pamiętaj że zostanie Ci panel Slim który możesz sprzedać i w ten sposób obniżyć koszty upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam panel operatorski slim bez modułu IO jest ciężko sprzedać a wydać 750 na nowy to trochę drogo biorąc pod uwagę korzyści.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić za ile swój sprzedałeś.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też żałuję, że mam slima i piec przed fl :(

wiedziałem jak kupowałem piec, że będzie fl, nawet czekałem 2mc, no ale zima za pasem, a termin wprowadzki do nowego domu był już nie przesuwalny. 

A trzeba przyznać że na elektronice to marżę mają konkret ;) widać to po czujnikach temperatury....

Daniel dzięki za te piny, bo moja instrukcja, jak i tak na stronie pinu 39 w ogóle nie ma opisanego. 

Skąd masz info, że ten jest od tego, masz gdzieś pełną rozpiske pinów?

 

 

Edytowane przez Gang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mam nigdzie rozpiski pinów. Sterownik Slim kiedyś nie obsługiwał czujnika temperatury powrotu. Po jednej z aktualizacji softu dodana taką opcję. Instrukcja była pisane przed tą aktualizacją stąd brak w niej informacji.

Piny do podłączone czujnika temperatury powrotu otrzymałem z działu serwisowego Tekli, gdyż sam go podłączałem.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy była ta aktualizacja? Bo może ja jej potrzebuję? ;)
W menu mam dostępny ten czujnik, gdzieś mi mignął w menu.
czujnik kupowałeś w tekli czy jakiś uniwersalny ?

Edytowane przez Gang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik kupiłem bezpośrednia ze sklepu internetowego Estymy. Po jego montażu należy go załączyć w menu i ustawić temperaturę powrotu - wymagany zawór 4D z siłownikiem.

link do sklepu - https://estyma.pl/produkt/sonda-temperatury-ct2a/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gang - Zapomniałeś dodać jeszcze o przebudowanym wymienniku ciepła. A tak na marginesie żałuj ze nie kupiłeś II - dużo straciłeś.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Slima i dokupowałem czujnik powrotu i jechałem do Tekli po aktualizację, żeby to działało. Jak dla mnie funkcjonalność tego jest bliska zeru. Jak jest temperatura powrotu za niska w stosunku do zadanej na powrocie, to na wyświetlaczu przy temperaturze zadanej na CO pojawia się liczba z minusem. Że niby odejmuje od tej zadanej na CO, bo powrót za zimny. Ja jednak nawet nie zauważyłem żeby w ogóle serio coś odejmował, nie widzę większej różnicy w działaniu. Mam czwarty sezon ten piec, a ten czujnik dodawałem jakoś pod koniec pierwszego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poprawnie to lata ale musi być pompa  na krótkim obiegu wtedy szybko, w miarę szybko tem powrotu jest stabilizowana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.