Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno oko otworzyłeś na temperatury w 3D, to teraz otwórz jeszcze drugie na przepływy i już całkiem będziesz wszystko kumał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nie wiem jakim cudem ale ukrecil mi się ślimak podający pellet z podajnika w kotle draco bio compact.. Co gorsza jest tam na końcu śruba która teoretycznie powinna się zerwać ale odkrecilem ja i ona jest klasy 10.8 czy 10.9 masakra.. Jutro będę dzwonił do nich.. Na razie stara pospawana ale krzywo i ociera.. Materiał też ciekawa sprawa jakiś dziwny stop bo sprawac też ledwo co się dało.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2019 o 12:23, qadratowy napisał:

Cześć wszystkim. Co prawda mam inny kocioł ale również ze sterownikiem estyma igneo touch. Od kilku dni mam problemy z awaria Brak ognia opału. Kocioł EG pellet mini 24 KW. Rozpala i w trakcie modulacji wyrzuca błąd. W innym temacie na tym forum 

dobrzy ludzie starają się mi pomóc I doszli do tego ze chyba powodem jest zbyt duże dawkowanie paliwa i zasypanie palnika. Problem w tym ze w tym sterowniku nie wiem jak zmniejszyć dawkę paliwa bo nie znajduje takich ustawień. Proszę o wskazówki 

 

Sory, jeśli już ktoś o tym pisał, albo sam pisałeś, ale nie mam czasu czytać całego tamtego wątku.

Zerknąłem tylko na filmik i na twoje ustawienia i ewidentnie przesypuje ci pelet, za duże podawanie. A skoro w twoim sterowniku nie ma takiego parametru, jak czas podawania, to trzeba zmniejszyć moc. Zmniejszenie mocy powinno w bezpośredni sposób wpłynąć na czas podawania:

image.png.21c9e5e1493fea1eb1403cff8f273d2e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ozi80 napisał:

Sory, jeśli już ktoś o tym pisał, albo sam pisałeś, ale nie mam czasu czytać całego tamtego wątku.

Zerknąłem tylko na filmik i na twoje ustawienia i ewidentnie przesypuje ci pelet, za duże podawanie. A skoro w twoim sterowniku nie ma takiego parametru, jak czas podawania, to trzeba zmniejszyć moc. Zmniejszenie mocy powinno w bezpośredni sposób wpłynąć na czas podawania:

image.png.21c9e5e1493fea1eb1403cff8f273d2e.png

W dniu 10.11.2019 o 14:10, arek1263 napisał:

Mam na myśli to że moc ma się zwiększać a u ciebie nie wiem czemu modulacji w pewnym momencie maleje 

IMG_20191110_140726.jpg

IMG_20191110_140741.jpg

A dziekuje sprobuje to zmienic. Tylko to chyba doraźne zmiany na teraz bo jak przyjda mrozy to i  tak trzeba będzie zwiększyć moc i wtedy też pewnie będzie zasypwyal palnik...  na razie serwisu ani słuchu ani widu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Liczyłeś zapotrzebowanie domu na ciepło? http://cieplowlasciwie.pl/

20kW to dużo. Nie wiem jaki masz dom. Nie zdziwiłbym się jakby się okazało, że  10kW ci wystarczy. Wtedy wcale nie dziwiłbym się temu przesypywaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem :).. poniewaz grzeje dom 2 piętra niedocieplony strych i piwnica. Okna wymienione ale ściany z lat 70 wiec i 24 kw może braknąć. Zmniejszyłem moc do 50 % czyli 12 kw i na piecu cały czas temperatura 48 stopni a w domu 19 i nie może dogrzac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli za mała moc bo nie umie dogrzać...

To inaczej. Nie przesypuje tylko system samoczyszczenia wypycha niedopalony pelet? A wypycha bo robi czyszczenie przed rozpalaniem? A rozpala bo nie ma płomienia? Tak? Pytanie czy serio nie ma płomienia, czy też czujnik foto daje zły odczyt? Patrzałeś ile pokazuje wtedy czujnik foto, gdy zaczyna od nowa rozpalać? I czy wtedy serio nie ma płomienia? Może czujnik foto jest zasyfiony i daje zły odczyt?

Pisali ci już o tym w tamtym temacie? Sprawdzałeś to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czyścilem fotokomorke, była jak nowa. Wskaźnik jasnosci plomienia na początku palenia pokazuje 100 i w miarę jak podajnik sypie pellet jasność spada aż do zera i po chwili ładuje błędem. Najdziwniejsze ze nie jest tak zawsze. Wczoraj palil się dobrze przez 12 godzin By po chwili 3 razy wyrzucić błąd pod rzad. Tzn po skasowaniu błędu jest wygaszanie, czyszczenie, rozpalanie, rozrzezanie i modulacja. W fazie modulacji po 15 minutach błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wtedy gdy jasność spada do zera i otwierasz kocioł, to serio nie ma płomienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ze płomien jest elegancki. Trochę to niebezpieczne bo jak jest płomień a wywali błędem to wyłącza wentylator i wtedy płomien pojawia się w środku palnika i widać go przez rure zasypowa. Boje sie ze się spali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czujnik foto kłamie.

A może nie kłamie tylko serio nie widzi płomienia, bo dziurka przez którą ten czujnik patrzy na płomień, jest zakryta peletem/pyłem/spiekiem/niedopałkami?

Wyczaiłeś gdzie w twoim palniku jest ta dziurka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmieni próg foto na 5 to może być tak jak u mnie,czyli jak tylko jasność przekroczy 5 pójdą dawki rozżarzające i zaduszą ten mały ogień.Po kilku minutach nie uzyska progu foto i rozpocznie się czyszczenie.Ilości tych dawek nie można zmieniać ani ich czasu podawania.Przynajmniej w Slimie.Nie wiem jak w Touchu.Oczywiście można tego jakoś uniknąć zwiększając minimalną siłę dmuchawy bo na rozżarzaniu dmuchawa działa na nastawionym min.Jednak szansa że ten mały ogień zostanie zaduszony jest duża.Jeszcze raz chcę zaznaczyć że tak było u mnie.Teraz próg foto ustawiony mam na 15 i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie sobie poradził, skoro od wtorku nic nie pisze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby...A ja chciałem spytać o inną sprawę Ciebie Ozi bo Ty masz Slima.Oczywiście będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie od innych forumowiczów.To jest zdjęcie gdzie widać trzy rozpalenia w nocy.Pierwsze z lewej to jest rozpalanie po 10 godzinach pracy palnika (tak mam ustawione).Wygasił się do czyszczenia i oczywiście od razu rozpalił.Ok.Ale może wyjaśnicie mi Panowie  dlaczego  wystąpiły w dosyć krótkich odstępach czasu jeszcze dwa rozpalenia?Zadana kotła to 60 st.,więc pozostałe rozpalenia nie wystąpiły chyba z powodu przekroczenia zadanej (czyli w tym przypadku 65 st.) i spadku o histerezę kotła (15 st.),bo widać że palnik cały czas działał (te proste kreski na dole między rozpaleniami,czyli moc z jaką pracował palnik).Gdyby kocioł wygasił się i rozpalił z powodu przekroczenia zadanej to palnik do momentu spadku temp. kotła o histerezę nie pracowałby i tych kresek na dole by  nie było. Zaznaczę jeszcze  że takie dodatkowe rozpalenia występują co jakiś czas,natomiast najczęściej jest wszystko ok,czyli palnik po 10 godzinach pracy wygasza się,czyści i rozpala tylko raz i znowu pracuje 10 godzin do następnego wygaszenia.Oczywiście zaraz może być tak że za każdym razem będę miał tak,że jak palnik będzie się wygaszał do czyszczenie i później rozpalał to potem będą następowały po sobie  po dwa,trzy lub cztery takie rozpalenia.Dlatego wolałem już teraz napisać o tym. Jakieś sugestie Panowie?

20191115_073824[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę utrudniona diagnoza, bo nie masz Vide Neta. Ale podejrzewam, że dzieje ci się tak, jak mi czasem. Piec pracuje na małej mocy i traci się płomień, schodzi jego jasność poniżej minimum na czujniku foto. No i rozpala ponownie. Ja nie widzę reguły, kiedy się tak dzieje. Obstawiam, że na to największy wpływ ma ciśnienie atmosferyczne, wiatr z zetki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, znalazłem taki dzień, że mi się tak robiło:

image.png.89fdabf48c1bd07bc40977afe288dfe2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jakbyś Trener zdiagnozował to u mnie? Temperatura oscylowała w granicach 63-70 stopni. Jakbym zwiększył podawanie, to bym pewnie przegrzał kocioł i doszłoby do wygaszania z powodu przekroczenia temperatury zadanej o histerezę wygaszania (u mnie to 70+5=75). Tak, że kocioł ciepło utrzymywał, grzejniki grzały, a płomień się tracił. Dlaczemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie ciągłym działo mi się także tak 2 listopada:

image.png.e7407ce09a77b6dd2f56e0e550a753fb.png

A wcześniej w trybie auto m.in. 24 i 28 października:

image.png.55536bc6340eb77f1b0a4b1866b43880.png

image.png.d2a02a76c20b489c5fb06da37eb8006c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener40,no nie do końca masz rację .Jestem za tym,żeby kocioł pracował cały czas a nie co 1,5 godziny dochodził do zadanej,później około 1 godziny nie pracował i rozpalał się od nowa.Ustawiłem go tak,że temp. kotła oscyluje wokół 60 st.,taka jaka jest zadana i tak pracuje sobie ustawione 10 godzin.W domu 22 stopnie.Aczkolwiek podawanie mam najniższe jakie mogę ustawić,czyli jeden bo pellet który mam jest dosyć ciężki.Kocioł jak chyba większość z nas mam przewymiarowany.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lejce na maxa :)  a wymiennik jak wygląda? Daj fotkę z ciekawości... 

Jeżeli chcesz tak prowadzić kocioł, to zmniejsz próg foto, ale najpierw sprawdź ile % pokazuje płomień jak dochodzi do wygaszania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.