Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz nawet odpowiedź z Tekli :)

Cytat

Dziękuje za zgłoszenie i przepraszam że tak długo Pan czekał na odpis ale wczoraj po rozmowach z firmą Estyma zostało ustalone że do 20 dni zostanie to usunięte .
A więc nie będzie występować dana przerwa .
Trzeba trochę poczekać myślę że sprawa zostanie wyeliminowana .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Co prawda mam inny kocioł ale również ze sterownikiem estyma igneo touch. Od kilku dni mam problemy z awaria Brak ognia opału. Kocioł EG pellet mini 24 KW. Rozpala i w trakcie modulacji wyrzuca błąd. W innym temacie na tym forum 

dobrzy ludzie starają się mi pomóc I doszli do tego ze chyba powodem jest zbyt duże dawkowanie paliwa i zasypanie palnika. Problem w tym ze w tym sterowniku nie wiem jak zmniejszyć dawkę paliwa bo nie znajduje takich ustawień. Proszę o wskazówki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @Ozi80, @czarny38 i reszta wspaniałej ekipy od Tekli, pomóżcie koledze w opałach, bo żona mu marznie:-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję Benton661 za agitację, mam nadzieję że podziała :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczął bym od wyprostowania modulacji dmuchawy w linię prostą, to taka żelazna zasada i poniesienia progu foto na 30 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linie prostą ale np. Na 40 od poczatku do konca czy od 20 do 80 ale linie prosta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, arek1263 napisał:

Zaczął bym od wyprostowania modulacji dmuchawy w linię prostą, to taka żelazna zasada i poniesienia progu foto na 30 

Zwróć uwagę, że tam jest całkiem inny palnik, niż u Was. Ja w Revo mam próg foto na 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli to że moc ma się zwiększać a u ciebie nie wiem czemu modulacji w pewnym momencie maleje 

IMG_20191110_140726.jpg

IMG_20191110_140741.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększenie progu foto nie spowoduje przesypywania pelletu. Jak masz mały próg a za dużo sypie to zwyczajnie ci potrafi zasypać żar i przez moment palenisko ma mało światła i próg foto zbyt niski wyrzuca błąd, jakie masz podawanie? Masz jakiś przelicznik do jakiej wagi testu jakie podawanie ustawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten próg 30 zalecił serwis tekli jak pomagał przez telefon zaktualizować oprogramowanie, wcześniej było 15 czy 20 nie pamiętam już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wzór 110×3.6 / ilość paliwa test. Mi z testu wychodzi 20.5 kg wiec wpisałem 19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam przelicznik w sterowniku. Wpisuję wartość paliwa test i wartość mocy, z jakimi chcę, żeby pracował palnik. Resztę robi sterownik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto dyskusję przenieść do właściwego wątku, żeby nie zaśmiecać tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qadratowy @Benton661 to oprogramowanie rożni się od tego w naszej Tekli. My możemy podawanie regulować dowolnie nastawą podawanie Max patrz foto.

Co rzuca się w oczy to że dawka startowa czyli wstępna u Ciebie kosmiczne wysoka, ja mam 15, gdybym miał 110 jak widać na Twoich fotkach do bym palnik zawalił ale może w tym kotle musi taka być. 

Edit. Aaa widzę że u nas to w sekundach a u Ciebie w gramach, to nie ma co porównywać 

IMG_20191110_164351.jpg

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi coś wytłumaczyć bo mój mózg nie może tego pojąć. Mam 2 obiegi, podlogowka dol, grzejniki góra. To ze instalacje mam spaprana to wiem, ale na tych obiegach mam zawory 3D, wiec jakiś powrót jest, a wyglada to tak: temp. Na podłogę 23st, pompa chodzi cały czas, na grzejniki 30st i chodzi cały czas. Na wejściu do obu obiegów temp gorąca jak cholera(na kotle 65st), za mieszaczami dobrze, ale temp. powrotu na tych 3D z 22st? Jakim cudem, skoro taka gorąca wchodzi, a nie cała temp. Idzie na obiegi to gdzie reszta temperatury skoro powrót zimny? Moj hydraulik który mi to zrobił oczywiście gada bzdury i poco mi powrót jak mam żeliwny kocioł:/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura jest gorąca,  ale tam tej wody idzie bardzo mało,  większość idzie z powrotu aby utrzymać temperaturę zadaną na obiegi i jakim cudem niby miałbyś mieć ciepły powrót do kotła skoro na obiegi płynie letnia woda to już napewno gorąca nie wróci 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, IzaTom napisał:

mam żeliwny kocioł:/ 

To kocioł z tego wątku  jest żeliwny?

Doświadczony forumowicz a profil niestety nieuzupełniony. Łatwiej by było  coś podpowiedzieć.

12 minut temu, IzaTom napisał:

Ale to co sie dzieje z reszta wody o wysokiej temp. Jak wchodzi tam z 65st, a na podłogę 23? 

Jest mieszana z chłodną wodą z powrotu OP i grzejników.A palnik moduluje by uzupełnić straty spowodowane odbiorem przez OP i grzejniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, g69 napisał:

To kocioł z tego wątku  jest żeliwny?

Doświadczony forumowicz a profil niestety nieuzupełniony. Łatwiej by było  coś podpowiedzieć.

Jest mieszana z chłodną wodą z powrotu OP i grzejników.A palnik moduluje by uzupełnić straty spowodowane odbiorem przez OP i grzejniki.

 

Razem z Okamanem mamy Tytana żeliwnego, a oprócz tego niczym innym sie nie różni od innych Tekli. 

Dzieki za informacje o powrocie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.