Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Okman napisał:

Mam pytanie do użytkowników Slima.Ozi,bodajże Ty między innymi go masz.Chodzi mi o zmienianie jakichkolwiek ustawień i zatwierdzanie enterem w tym sterowniku.U mnie jest tak,że jeżeli na przykład wyłączam CWU,lub CO lub cokolwiek zmieniam,to zanim wcisnę enter w celu potwierdzenia,to kocioł (palnik) już reaguje na moje zmiany,a powinien zareagować dopiero po zatwierdzeniu enterem.Przykładowo: wchodzę w ustawienia palnika który pracuje i wyłączam go,czyli ustawiam :PRACA PALNIKA:NIE" i w tym momencie już następuje wygaszanie,mimo że nie zatwierdziłem jeszcze enerem.Pytanie czy u Was tez tak jest i czy jakaś aktualizacja na to pomoże?Pytam o to bo w niektórych zmianach na wyświetlaczu jest kilka opcji ustawień i nie wiem na pamięć czy mam  kliknąć w lewo,czy w prawo.Na przykład w ustawieniach CWU mamy w prawo bodajże  wyłączenie CWU,program czasowy a w lewo jeszcze jakaś opcja i chcąc ustawić na jedną z tych z nich,klikając nie w tę stronę odrazu kocioł reaguje zamiast zareagować po zatwierdzeniu enterem.

No, jest to jeden ze wstydliwych "bugów" w tym oprogramowaniu. Dlatego ja, gdzie się da, to zmiany wykonuję z poziomu Vide Rooma lub Vide Neta. W tym pierwszym nie ma suwaka, więc widać co się wybiera. W tym drugim są przyciski "Zatwierdź". Niestety nie ma tam wszystkich opcji, jest ich bardzo mało i nie należy się spodziewać, że ich będzie więcej, bo...

9 godzin temu, Daniel1 napisał:

Nie liczył bym na aktualizacje w tym zakresie gdyż Tekla ma w DUPIE użytkowników Slima i tylko Toucha aktualizują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grzechotnik napisał:

Na 99%zle włożyłeś kartę.
Zobacz czy nie przesuwa ci się jak zamykasz klapkę.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Na 100% dobrze włożyłem i nic się nie przesuwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie no bo jak braknie tlenu to zgaśnie i możne jest jakiś czujnik co daje alarm ze płomień zgasł.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dinger napisał:

Poważnie no bo jak braknie tlenu to zgaśnie i możne jest jakiś czujnik co daje alarm ze płomień zgasł.

W kotłach Tekli jest czujnik jasności płomienia, jak zgaśnie płomień to kocioł się wygasi i zgłosi Alarm [brak płomienia/opału]

Druga sprawa to w sterowniku Touch jest możliwość cofnięcia zgody na pracę z zewnętrznych źródeł, jeżeli czujnik zadymienia czy zaczadzenia będzie miał złącze NC może cofnąć zgodę na pracę i spowodować wygaszenie kotła. Osobiście mam takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam biało w kotle ale u mnie to wynika z faktu, że mam bufor i kocioł chodzi na maksa. Pytanie brzmi czy spalanie się zmniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo syfu w palniku,  albo pusty zasobnik.... Wtedy wiatr wieje w rurę podającą kierując tam płomień 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić w Tekli jak się ma kocioł bio wtedy sonda +regulator ciągu jest za 1537 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam... W tekli bardziej się opłaca niż u estymy. Pytałem na początku lipca 

Screenshot_20191031-213955__01__01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcę wyczyścić ten płaski palnik to żeby zrobić to porządnie to mam tam głową nurkować by zobaczyć i dziurki udrożnić czy lepiej calego zdemontować, dużo z tym zabawy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon i nagrywanie z lampą pod lekkim kątem. I widzisz wszystko na żywo bez wkładania głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2019 o 13:28, Gregory2203 napisał:

Witam opłaca się kupić sondę lambda? 

Chcecie znać moje zdanie,to napiszę. 

Nigdy Wam się nie zwróci te 1200 czy 1500 zł.... Ktoś wymyślił to cudo, a głupcy wierzą w oszczędności. Jeszcze dojdzie do tego, że sonda się wysr.a, i trzeba będzie ją wymienić ( szczęście jak ktoś ma gwarancję) W życiu bym nie kupił tego gówna za takie pieniądze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem Ozi80, pewnie by się udało i z telefonem, ale cały palnik zdemontowałem, rozkręciłem na części pierwsze komorę spalania. Warto było. Coś mi sporo pożerał ostatnio a powietrze musiało być prawie na max. Ten kawał perforowanego płaskiego żelastwa na którym jest żar, który przesuwa się jako czyszczenie miał kilka otworów niedrożnych tak samo ścianki boczne i górna. Wstyd mi się przyznawać jak dałem ciała , otóż gdy kupiłem kocioł to ta klapa od palnika była w wśród płyt ceramicznych i zestawu do czyszczenia kotła luzem w kotle. Jakoś żyłem w przeświadczeniu, że gdy korzystam z rusztu awaryjnego to wtedy tą klapką coś tam zatykam w palniku od dołu . Nie było okazji zatykać to i przeleżała w szufladzie ponad rok. Teraz mam odpowiedź dlaczego zawsze musiałem mieć duże powietrze ustawione, spalanie nie efektywne, walka z czarnymi ścianami itp., itd. Teraz kocioł nagle bieleje w środku a z  powietrzem grubo do dołu trzeba było zejść. Klapa była źle założona i pewnie w spadła z palnika zanim go rozpakowałem. Także zabawa z ustawieniami od nowa niczym jak z nowym kotłem. Takie rzeczy... 

IMG_20191102_162119.jpg

IMG_20191102_162101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zupełnie inny palnik. Nie bardzo rozumiem o czym piszesz. Ale jak jest lepiej to fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2019 o 14:09, Visitor1230 napisał:

Oplaca sie.  W moim kotle w komorze spalania jest bialo. Doslownie. 

 

50 minut temu, Trener40 napisał:

Chcecie znać moje zdanie,to napiszę. 

Nigdy Wam się nie zwróci te 1200 czy 1500 zł.... Ktoś wymyślił to cudo, a głupcy wierzą w oszczędności. Jeszcze dojdzie do tego, że sonda się wysr.a, i trzeba będzie ją wymienić ( szczęście jak ktoś ma gwarancję) W życiu bym nie kupił tego gówna za takie pieniądze.  

I komu teraz wierzyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.