Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam pompkę na powrocie. Ale wskazanie czujnika powrotu w żaden sposób nią nie steruje. Mam ją wpiętą razem z pompką na zasilaniu - obie się razem włączają i wyłączają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka temperatura trzyma ci się w przedziale 5-13?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę przerobić instalację, bo ten zawór 4D to niewypał - przynajmniej w moim przypadku. Podczas modulacji, przy zejściu kotła do niskiej temperatury np. 55C, powrót spada wtedy do 40-43C. Zawór w moim przypadku jest o jeden rozmiar za mały, tak jak i zresztą rury wychodzące z króćców w kotle - instalator nie dość, że sobie zmniejszył przekrój, to jeszcze ich nie podłączył krzyżowo (CWU i CO), tak jak instrukcja nakazuje. Teraz myślę nad pompą kotłową małego obiegu, tylko nie wiem czy to coś więcej pomoże. Najgorzej to jest z fachowcami. Zadzwoniłem do jednego - powiedział, że jak mam zawór 4D to wszystko jest porządku i nic nie trzeba zmieniać, bo on dużo Tekli już instalował i zawsze robi to w oparciu o zawór 4D. Jak wspominałem o zimnym powrocie, to stwierdził że może zawór jest źle podłączony. Ehh szkoda słów.

Edytowane przez robi007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi097, może kluczem do sukcesu są ustawienia temp minimalnej pomp i powrotu, u mnie różnica nie jest aż tak duża. Obydwie pompy pracują na pierwszym biegu.  Razem z pompą cwu działa ta na krótkim obiegu woda więc woda w kotle się miesza, Pompę za zaworem 4d na odcinku powrotu do kotła dołożyłem później bo była porażka 

IMG_20191015_204327.jpg

IMG_20191015_204621.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek1263 teraz mam ustawione 55 minimalna temp. pomp oraz 50C minimalna temp. powrotu.

U mnie na razie to ustawienie minimalnej temp. powrotu w ogóle nie działa, bo i tak nic nie mierzy tej temperatury i nie przekazuje informacji do sterownika. Temp. powrotu mierzy mi dodatkowy termometr, który sam sobie założyłem (zwykły cyfrowy z sondą przylepioną do króćca powrotu taśmą izolacyjną). Pewnie żeby to ustawienie działało to do sterownika muszę podłączyć dodatkowy czujnik, który będzie mierzył temp. powrotu. Teraz mam tylko jedną pompę, która jest za zaworem 4D, bezpośrednio na obiegu CO. Rozumiem że dołożenie tej pompy kotłowej pomiędzy powrotem i zaworem 4D powinno poprawić sytuację.

Ozi z tego co wiem ty instalowałeś w tamtym roku pompę kotłową. Pomogło to coś u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ozi80 napisał:

Jaka temperatura trzyma ci się w przedziale 5-13?

Np teraz jak na kotle 46 stopni to powrót ma 41. Ale grzeje samo cwu, w ogóle nie wiem dlaczego piec sobie taka mała temperaturę ustawił... wolałbym aby się do 60 rozpędził... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robi007 napisał:

Ozi z tego co wiem ty instalowałeś w tamtym roku pompę kotłową. Pomogło to coś u Ciebie?

Nie wiem, spalanie dalej takie samo, jak było. Mam czwarty sezon ten kocioł i robiłem cuda wianki, zakładałem RCK, zawirowywacze, jakieś niestworzone konstrukcje z płyt szamotowych, czujnik temperatury powrotu, pompa na powrocie, testowałem kilkanaście różnych peletów. A spalanie jakie było, takie jest dalej. Widać tak musi być i nie wiem, czy tylko niepotrzebnie nie traciłem czasu i kasy na to wszystko.

Czy temperatura powrotu po założeniu pompy na powrocie jest wyższa, to nie wiem, bo przy sterowniku Igneo Slim tej temperatury nie ma na wykresie w Vide Net, a nie upadłem na łeb żeby siedzieć przy kotle i notować odczyty. Tekla i Estyma ma już w d*pie użytkowników tego starego sterownika, więc wykresy dla niego jak bidnie wyglądały 3 lata temu, tak bidnie dalej wyglądają. Pewnie jak wyjdzie nowy sterownik, to i ten Touch wpadnie w niełaskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda. Użytkowników Slima maja w d*pie. Tyle się pisało o braku możliwości ustawienia przebicia temperatury przy której kocioł się wygasza jak osiągnie temperaturę zadaną. Nadal nie zrobili nic w tej kwestii. Na sztywno ustawione 5 stopni choć  Touch ma taką możliwość. Czyli by ją mieć trzeba wydać setki złotych na nowy panel !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ozi80 napisał:

Nie wiem, spalanie dalej takie samo, jak było. Mam czwarty sezon ten kocioł i robiłem cuda wianki, zakładałem RCK, zawirowywacze, jakieś niestworzone konstrukcje z płyt szamotowych, czujnik temperatury powrotu, pompa na powrocie, testowałem kilkanaście różnych peletów. A spalanie jakie było, takie jest dalej. Widać tak musi być i nie wiem, czy tylko niepotrzebnie nie traciłem czasu i kasy na to wszystko.

Czy temperatura powrotu po założeniu pompy na powrocie jest wyższa, to nie wiem, bo przy sterowniku Igneo Slim tej temperatury nie ma na wykresie w Vide Net, a nie upadłem na łeb żeby siedzieć przy kotle i notować odczyty. Tekla i Estyma ma już w d*pie użytkowników tego starego sterownika, więc wykresy dla niego jak bidnie wyglądały 3 lata temu, tak bidnie dalej wyglądają. Pewnie jak wyjdzie nowy sterownik, to i ten Touch wpadnie w niełaskę.

I o tym juz dawno tez pisałem :) nic więcej nie da sie juz zrobić, a tym bardziej w ustawieniach pieca. ustawić swoje optimum i zostawić i juz nie motać w nich. Kluczem jest aby szukać rozwiązań w ociepleniach i pozwolić aby chałupa sie wygrzala przez 2-3 sezony i to juz dużo da.  Jeśli ktoś ma jeszcze możliwość to nie spierdzielic instalacji na początku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Was, którzy używają stałą pompę, 25 stopni teraz puszcza przy tych ustawieniach jak na foto, czasem załączy regulator pokojowy /termostat/ i puszcza wtedy na instalację wodę o temperaturze 40 stopni. Ostatnio dla ciekawości podkręciłem te temperatury dla 10, 0 i -20 na zewnątrz i wtedy wyliczył kocioł że będzie wysyłał wodę na instalację o temp 30 stopni a w razie załączenia termostatu 45 stopni, z tym że ten nie zdołał się ani razu załączyć bo jak mam ustawione na regulatorze 22,4 w domu to w ciągu doby temperatura wzrosła do 23,2. Wiem że teraz nie pora i słabo to wychodzi gdy na zewnątrz jest tak ciepło każdy budynek ten inaczej utrzymuje ciepło jeden dłużej inny krócej. Kocioł jest na auto 60 dobija do 82 - 85. Wciąga worek na dobę. Czy gdy przyjdą chłodniejsze dni podnieść te temperatury by wysyłał 30 na instalację czy zostawić jak jest, czy wyłączyć w cholerę tą stałą gdy na zewnątrz jeszcze tyle na plusie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniz progi krzywej dla kazdej temp. o min 5 °C i obserwuj. Na zmiany musisz poczekac kilka dni zanim bryla budynku sie ustabilizuje cieplnie. Nie znam tego sterownika Ale zapewne ustawienie jest takie ze w przypadku dogrzania pomieszczen mieszacz obniza troche obieg. Tak jest dobrze. Ale progi temp. dla krzywej grzewczej sa jak pisze za wysokie. Wazna dla tych ustawien jest tez histereza panelu pokojowego. I wartosc obnizenia dla pokojowki w przypadku dogrzania. U mnie dla przykladu w tej chwili mieszacz daje na obieg 24,8°C. A kwadrat nie jest jakos szczegolnie ocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Visitor1230, No właśnie nie dowie się kocioł czy pomieszczenia już dogrzane bo to nie vide room tylko sterownik tech'a działający na zwarcie / rozwarcie jako termostat. Zastanawiam się już od dawna  nad tym czy ta opcja stałej pompy przypadkiem nie jest najbardziej wydajna tylko w połączeniu z regulatorem vide room a nie standardowym regulatorem z termostatem... Nie mogę tego rozkminić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś w wątku czytałem, że ktoś ustawił wybieg pompy na CWU. Przejrzałem całe menu ale nie znalazłem opcji zmiany pompy z CO na CWU do wybiegu kotła. Ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Slima.Ozi,bodajże Ty między innymi go masz.Chodzi mi o zmienianie jakichkolwiek ustawień i zatwierdzanie enterem w tym sterowniku.U mnie jest tak,że jeżeli na przykład wyłączam CWU,lub CO lub cokolwiek zmieniam,to zanim wcisnę enter w celu potwierdzenia,to kocioł (palnik) już reaguje na moje zmiany,a powinien zareagować dopiero po zatwierdzeniu enterem.Przykładowo: wchodzę w ustawienia palnika który pracuje i wyłączam go,czyli ustawiam :PRACA PALNIKA:NIE" i w tym momencie już następuje wygaszanie,mimo że nie zatwierdziłem jeszcze enerem.Pytanie czy u Was tez tak jest i czy jakaś aktualizacja na to pomoże?Pytam o to bo w niektórych zmianach na wyświetlaczu jest kilka opcji ustawień i nie wiem na pamięć czy mam  kliknąć w lewo,czy w prawo.Na przykład w ustawieniach CWU mamy w prawo bodajże  wyłączenie CWU,program czasowy a w lewo jeszcze jakaś opcja i chcąc ustawić na jedną z tych z nich,klikając nie w tę stronę odrazu kocioł reaguje zamiast zareagować po zatwierdzeniu enterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest.  Właśnie byłem w kotłowni sprawdzić,  bo w sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem.  U mnie narazie kocioł grzeje tylko CWU w trybie auto.  Temp wody 53, zadana 55, histereza 5. Na piecu bodajże coś ponad 30 bo ostatnio grzał wczoraj. Z ciekawości z ekranu głównego klikałem strzałkami w górę do funkcji " Grzej teraz"  gdy tylko dałem na "tak" bez zatwierdzenia kocioł od razu zaczął się uruchamiać i mimo że zatwierdziłem na "nie"  odpalił się i zaczyna grzać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak to działa. Bez zatwierdzenie są wykonywane polecenia. Nie liczył bym na aktualizacje w tym zakresie gdyż Tekla ma w DUPIE użytkowników Slima i tylko Toucha aktualizują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.To po co to zatwierdzenie przez ENTER?Bezsens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tekla mi wysłał mailem aktualizacje i wrzuciłem na zformatowana kartę pamięci w formacie fat32 tak jak pisze i robie według instrukcji ale nie idzie i potrzebuje pomocy może wy coś wiecie na ten temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nic się nie dzieje wyłączam piec wkładam karte pamieci i załączam piec i kompletnie nic :/ może coś źle robię 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99%zle włożyłeś kartę.
Zobacz czy nie przesuwa ci się jak zamykasz klapkę.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.