Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie sugeruję, że to wina producenta kotła, tylko pelletu... Tak dla ścisłości .:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2019 o 08:13, Okman napisał:

Tak w ogóle to pytanie kiedy  i dlaczego skrapla ci się woda w kotle.Kiedy?Podczas pracy palnika (w tej chwili przy podgrzewaniu CWU),czy podczas postoju,czyli wtedy kiedy palnik jest wyłączony?I dlaczego?Zbyt niska temperatura powrotu?

Podczas postoju się skrapla bo długo nie był palony i czasem pompki puszczam na chwilę a z podlogowki cieplejsze woda idzie do zimnego kotła stąd ta woda a podczas pracy nic takiego się nie robi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc skraplanie to nie wina gorszej jakości pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gregory2203 napisał:

a z podlogowki cieplejsze woda idzie do zimnego kotła stąd ta woda

hmmm, u mnie zawsze jest odwrotnie, fizyka tez mówi, ze powinno być odwrotnie, tzn, jak kocioł zalejesz zimniejszą wodą od otoczenia to woda sie wykropli . patrz przykład zimnego piwa wyjętego z lodówki bo jak wstawisz ciepłe piwo do lodówki albo nawet wyniesiesz na mróz, to żadna woda się na butelce nie wykropli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie palę teraz w piecu a piec jest w piwnicy a podloga jest u góry ciepła a w piwnicy zimno już rozumiesz ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Okman napisał:

Tak więc skraplanie to nie wina gorszej jakości pelletu.

Nie ale piec cały zasyfiony i oblepiony tym dziadostwem tanim tam nawet kawałki plastiku były hmm i gdzie ta ekologia? Dziwne że mogą takie coś sprzedawać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gregory2203 napisał:

Nie palę teraz w piecu a piec jest w piwnicy a podloga jest u góry ciepła a w piwnicy zimno już rozumiesz ?

ja to rozumiem, tylko Twoje rozumowanie jest sprzeczne z prawami fizyki.

gdybyś do tej zimnej piwnicy z zimnym piecem wpuścił ciepłe powietrze to woda na zimnych ściankach pieca i ścianach sie wykropli

gdybyś do tej zimnej piwnicy z zimnym piecem puscił rurami zimniejszą wodę niz temp zimnego pieca to woda na zimnych ściankach pieca sie wkropli

ale Ty puszczasz do tej zimnej piwnicy z zimnym piecem cieplejsza wodę z ciepłej podłogi do pieca to woda nie ma prawa sie wykroplić na ściankach pieca

 

Rozumiesz?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gonzo19 napisał:

ja to rozumiem, tylko Twoje rozumowanie jest sprzeczne z prawami fizyki.

gdybyś do tej zimnej piwnicy z zimnym piecem wpuścił ciepłe powietrze to woda na zimnych ściankach pieca i ścianach sie wykropli

gdybyś do tej zimnej piwnicy z zimnym piecem puscił rurami zimniejszą wodę niz temp zimnego pieca to woda na zimnych ściankach pieca sie wkropli

ale Ty puszczasz do tej zimnej piwnicy z zimnym piecem cieplejsza wodę z ciepłej podłogi do pieca to woda nie ma prawa sie wykroplić na ściankach pieca

 

Rozumiesz?

No to jakim prawem mi się tak robi? Hydraulik powiedział że w lato jak nie palę to normalne bo są duże różnice temperatur 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gonzo19 napisał:

ja to rozumiem, tylko Twoje rozumowanie jest sprzeczne z prawami fizyki.

gdybyś do tej zimnej piwnicy z zimnym piecem wpuścił ciepłe powietrze to woda na zimnych ściankach pieca i ścianach sie wykropli

gdybyś do tej zimnej piwnicy z zimnym piecem puscił rurami zimniejszą wodę niz temp zimnego pieca to woda na zimnych ściankach pieca sie wkropli

ale Ty puszczasz do tej zimnej piwnicy z zimnym piecem cieplejsza wodę z ciepłej podłogi do pieca to woda nie ma prawa sie wykroplić na ściankach pieca

 

Rozumiesz?

Może ta rura zetka jest winowajca bo jest blisko pieca a na podłodze jest wilgotno koło rury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregory2203 jeżeli puszczasz ciepłą wode z podłogówki do kotła to dobrze robisz. Ja też mam zimną piwnicę i między innymi podłączyłem pompę CO przez wyłącznik czasowy do gniazdka, dwa razy w ciągu dnia włącza się na 15 minut. Jeżeli sterownik kotła jest włączony to widać, że zwykle rośnie temperatura o 2 st, miesza się zimna woda w kotle z ciepłą z grzejników.

Może tej wody z podłogówki jest za mało i trzeba na dłużej włączyć pompę albo naprawdę bardzo zimna piwnica wtedy zamknij szczelnie kocioł, żadnego dopływu powietrza ma nie być czyli np wlot do dmuchawy trzeba zakleić. Nie wiem jak to jest w kotłach peletowych ale tą rurą którą wpada pelet też może zasysać powietrze. Jeżeli wszystko jest szczelne to ciepłe i wilgotne powietrze nie wchodzi do kotła i nie ma wody. Praktykuje tak od wielu lat.

Edytowane przez jacek61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest załączone u mnie tylko grzanie cwu na 50 stopni to kocioł i tak odpala się przy 50 bo jest na auto 60 i nie ma problemu z żadnym punktem rosy, żadnego kombinowania. 9 do 10 worków na miesiąc czyli ok 120zl a rachunki za prąd spadły mi o 112 zł bo w starym kotle grzałka dogrzewała wodę może 10 zł wychodzi drożej niż bym prądem grzał ale tak kocioł wygrzany przynajmniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko na ciepłą wodę idzie ci 9-10 worków to bardzo dużo ci spala.U mnie raptem dwa worki 15 kg. na miesiąc.No chyba że masz bardzo dużą rodzinę...

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilogram na dobę...?  Chyba żartujesz? Ależ oszczędne te tytany 20kw :-) 

Edytowane przez arek1263
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz że piszę tylko po to żeby się chwalić to się mylisz.Napisałem przecież że być może masz dużą rodzinę,może lubisz gorącą wodę latem...nie wiem.Nas jest dwoje,a w weekendy czworo.Ja mimo swoich lat biegam codziennie 5 km.,więc rozumie się samo przez się,że muszę się też codziennie wykąpać.Temp. CWU mam ustawioną na 40 st. bo więcej dla mnie to jest ukrop.Kocioł odpala mi się co dwa,trzy dni żeby podgrzać wodę,podczas jednego podgrzewania zjada 1,5 kg. pelletu.Te 10 worków (15 kg.)schodzi mi zimą z centralnym ogrzewaniem plus CWU na tydzień,z temp. w pomieszczeniach 21-22 st.Nie chcę wiedzieć ile Tobie spala zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zbędnego komentarza panowie HarryH i arek1263. Ale Tytana polecam.Żeliwne wymienniki,tym samym 10 lat gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś wyżej?Nie rób ze mnie brudasa!:)Jak dla mnie 40 stopni to aż za dużo.Zresztą w auto przy zadanej kotła tylko 50 st. i CWU na program czasowy woda rozgrzewa mi się do 44-45 st. chociaż ustawioną mam komfortową 40 st. Pisaliśmy o tym wyżej.Histerezę CWU mam ustawioną na 7 st.,tak więc nawet jak woda na moment przed odpaleniem kotła ma 34-33 st. to do kąpania jak dla mnie jest ok!Przecież to w końcu  lato i to upalne.Dlatego kocioł odpala mi się co dwie-trzy doby i żeby dogrzać wodę "zjada" 1,5 kg. pelletu.Tak trudno to zrozumieć?Być może kolega arek1263 drży kąpiąc się na przykład w wodzie o temp.45 st.Nie wiem.Może ma dużą rodzinę.Też nie wiem.Tak czy inaczej 9-10 worków na samą wodę to moim zdaniem baaaardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ogrzać 1L wody o 1st potrzeba 1,16wh energii. Piszesz, że raz na trzy dni spalasz 1,5kg pelletu, wiec można przyjąć, że przy dobrym pellecie zużywasz 7,5kwh energii na ogrzanie wody. Niech każdy podłoży zmienne do wzoru i myśli co można tą energią ogrzać.

 

Edytowane przez mrekzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
24 minuty temu, Okman napisał:

Czytałeś wyżej?Nie rób ze mnie brudasa!:)Jak dla mnie 40 stopni to aż za dużo.Zresztą w auto przy zadanej kotła tylko 50 st. i CWU na program czasowy woda rozgrzewa mi się do 44-45 st 

Odniosłeś się, że podgrzewasz do 40 st, aż tu nagle do 45 st. Nie wszyscy czytają wcześniejsze posty .  Masz zasobnik 200L i przy prysznicu jest to możliwe, że przy oszczędnym poborze wody wytrzymasz dwa dni... Co do zużycia opału, to nie będę polemizował, aczkolwiek jakoś nie mogę w to uwierzyć. 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.