Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Okman napisał:

Być może kolega arek1263 drży kąpiąc się na przykład w wodzie o temp.45 st.Nie wiem

Mam mały wymiennik tylko 125L i trzy osoby, grzeję wodę użytkową na 50 stopni nie po to by w takiej temperaturze brać prysznic czy kąpać się ale po to by ją mieszać z zimną. Gdybym ustawił na 40 to po prysznicu  jednej osoby i użyciu nawet 30 czy 40 litrów kolejna osoba miała by średnio przyjemny prysznic o kąpieli pierwszej osoby, drugiej i trzeciej chyba nie muszę wspominać gdzie ilość wody jest o wiele większa, dziwnie się czuję że muszę takie podstawy tłumaczyć. Wodę grzeję czasowo rano i w południe po godzinie a od 17 do 1 w nocy non stop żeby nie planować korzystania z ciepłej wody - nie myśleć o tym. Woda ciepła ma być a taki rytm moja rodzina prowadzi. Sam kocioł, nie wychładzam go, nie schodzi poniżej 48 stopni nie jest na żadnym harmonogramie tylko auto 60.  A wracając do poprzedniej twojej obawy o ilość spaloną zimą to 4,7 t do 1 maja ale po zastosowaniu ograniczenia ciągu komina (200x200) liczę na lepszy bilans po kolejnym sezonie grzewczym. Dla mnie teraz 10 worków na miesiąc to i tak bajka gdy w zimę wciąga tyle w tydzień w duże mrozy to i w 5 do 6 dni. A spalania po 1 kg na dobę Tobie gratuluję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wierzę Okmanowi. Sam mam zasobnik 220 L grzane do 40 st. Ale z rozpędu nagrzewa się do 49. Podgrzewam co dwa dni . Rodzina trzy osoby. Każdy bierze prysznic rano i wieczorem i to nie taki, ze człowiek namyśli i zakręci tylko cały czas deszczownica idzie. Wiec panowie można. W załączenie zużycie niedowiarki.

2E901004-E3C7-4FDE-915A-7A51CA2C26C2.png

0DF2D7AA-F6D5-474D-8BDD-5995EE147124.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomniałem dodać, ze histereze  cwu mam ustawioną na 20 st a czujnik jest na dole zasobnika. Wiec dogrzewa mi raz a porządnie, nie odpala się co chwila by dogrzać o 5 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kyciu napisał:

A ja tam wierzę Okmanowi. Sam mam zasobnik 220 L grzane do 40 st. Ale z rozpędu nagrzewa się do 49.

 

..., więc podawajcie rzeczywistą temp wody, a nie to co w sterowniku jest ustawione, bo mieć 220L 50 st, a mieć 220 L 40 st, to duża różnica. 

Kyciu... Teraz zmień to grzanie żebyś miał rzeczywiste 40 st i zobaczymy na ile Ci tej wody wystarczy.

Pisanie " grzeje do 40" , a rzeczywiście woda ma 45 lub więcej jest tylko wprowadzaniem w błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak nie zmienia faktu, ze pali 50 - 60 kg na miesiąc a nie 10 worków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu ile spala zależy od wielu czynników, ale nie zmienia to faktu, że gdybyś miał wodę 40 st, to na drugi dzień z rozpędu leciałbyś do kotla zmienić ustawienia, bo spod deszczownicy uciekła by Ci kobitka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kyciu napisał:

A ja tam wierzę Okmanowi. Sam mam zasobnik 220 L grzane do 40 st. Ale z rozpędu nagrzewa się do 49. Podgrzewam co dwa dni . Rodzina trzy osoby. Każdy bierze prysznic rano i wieczorem i to nie taki, ze człowiek namyśli i zakręci tylko cały czas deszczownica idzie. Wiec panowie można. W załączenie zużycie niedowiarki.

2E901004-E3C7-4FDE-915A-7A51CA2C26C2.png

0DF2D7AA-F6D5-474D-8BDD-5995EE147124.png

Nie o to mi chodzi żeby mi ktoś wierzył lub nie,ale dzięki Kyciu:)Po prostu jak przeczytałem post arka1263 gdzie napisał że tylko na CWU spala 9-10 (kuźwa przecież to jest 150 kg.!!!) worków miesięcznie to złapałem się za głowę.Dlatego drążyłem temat.Poniekąd z ciekawości dlaczego aż tak dużo, a poniekąd żeby może dać znać  kol.arkowi1263 że może  nie musi mu kocioł  tyle palić na samą wodę.Suma sumarum stanęło na tym że wciskam kit.Ok.Myślałem że może jakoś pomogę bo od tego jest to forum ale arek1263 pisze że "dziwnie się czuję że muszę takie podstawy tłumaczyć."Nie nie musisz mi nic tłumaczyć . Nie musisz nawet nic pisać, nikt nie tego od Ciebie nie wymaga.To są Twoje pieniądze i Twoja sprawa.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki okman za troskę, nie ma się czemu dziwić przy małym zasobniku, ja spałam 5 a ty 3, jakbym spalił na miesiąc 20 też świat by się nie zawalił. Nie jest to dla mnie aż tak istotne jak zimą. Napisałem bez owijania ile faktycznie wciąga. Twój miał się odpalać co dwa trzy dni i spalać dwa worki na miesiąc odpala się częściej i spala 50 nie 30kg co nie zmienia faktu że jest to bardzo dobry wynik, lecz uważam że powinno tu się zamieszczać autentyczne dane a nie orientacyjne. 

PS. "podstawy" - miałem na myśli 125L wymiennik i oczywistą oczywistość że po 1 kąpieli w bojlerze zostaje prawie zimna woda. 

Zamknijmy już ten temat bo świeżo upieczeni nabywcy tekli do Bożego Narodzenia nie pokonają tych 200 stron tego postu ;-))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja "dowalę do pieca" z moim spalaniem latem. W lipcu spaliłem około 200 kg. Piec odpala mi się raz dziennie i żeby nagrzać 300-litrowy bojler potrzebuje średnio 6,5 kg. Nagrzewam go do 60 stopni. Wystarcza to na 24 godziny. Odpala się zawsze o godzinie 17:00. Na drugi dzień o tej porze woda ma powiedzmy 30 stopni, więc trzeba nagrzać przed wieczorną kąpielą. Jest nas 7 osób. Okman właśnie dostał zawału czytając to ;) Ale co poradzę? W zimnej wodzie się mam kąpać, a żonę do sąsiada wysyłać? ;) 

Screenshot_2019-08-01-19-31-18.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Ozi nie dostałem zawału!:)Akurat Ty podałeś jak liczną masz rodzinę.Ok,7 osób a dwie tak jak u mnie ( w porywach w weekendy 4 osoby) to jednak jest różnica i  można (chyba) zrozumieć takie spalanie.Jeszcze raz zaznaczam,że nie myślałem nawet że można spalić 150 kg. pelletu miesięcznie dogrzewając tylko CWU,dlatego zacząłem wątek gdy arek1263 napisał że  tyle właśnie spala.Ale tak jak ktoś wyżej również napisał nie ma co porównywać.Jedni lubią cieplej,drudzy chłodniej,jedni mają większe rodziny,drudzy mniejsze,jedni wolą córkę,drudzy teściową...o zapędziłem się.To chyba nie to forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozi80  Morsem  musisz zostać to spalanie spadnie , u mnie też 7 osób i zasobnik 300l minus wężownica cwu coś koło 270 l grzanej do 52 st dogrzewane raz na dobę  spalanie 150kg na miesiąc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 52 to u mnie by nie wystarczyło na 24 godziny. Mam zadaną 55, a wybieg pompy powoduje, że grzeje CWU do około 61 stopni.

A więcej mi spala też dlatego że mam dupną krowę 35kw, która potrzebuje kilka kg peletu, żeby sama się zagrzać do 45 stopni, od których dopiero ruszają pompy.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś taki duży kocioł z myślą o ogrzewaniu kiedyś tych drugich 180 m2,czy nie zamierzałeś ich ogrzewać i jakiś pseudo fachowiec doradził ci 35kw tylko do tych ogrzewanych 180m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z myślą o ogrzewaniu drugich 180 m2. Ale i tak 25 kW by wystarczył... Instalator miał jakiś dziwny przelicznik, że na każde 100m2 to 10kW. Więc wyszło, że 25kW będzie za mały. A ja wtedy się nie znałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak normalnie do twoich warunków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ozi80 napisał:

Z myślą o ogrzewaniu drugich 180 m2. Ale i tak 25 kW by wystarczył... Instalator miał jakiś dziwny przelicznik, że na każde 100m2 to 10kW. Więc wyszło, że 25kW będzie za mały. A ja wtedy się nie znałem.

To jednak padłeś ofiarą "fachowca" tak jak ja i większość tutaj na forum.

 

10 godzin temu, tomek1979b napisał:

Zasobnik 140L grzany do 53C. Kocioł (TBL Compact 16 kW) odpala się 2x dziennie na ok. 30 min (6.00 i 18.00). Spalanie 2.5 kg doba - 75 kg/miesiąc. 3 osoby.

Czyli 5 worków 15 kg.To można jeszcze zrozumieć ale arek1263 spala 9-10 worków.Od tego się ta dyskusja w ogóle zaczęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że taka zbliżona ilość spalonego pelletu @Okman-a jest do osiągnięcia i u mnie, wystarczy że zrobię harmonogram żeby tylko odpalał się po południu żeby można wykąpać rodzinę i też wyjdzie z 1.5 kg doba, tyle że my wolimy mieć non stop gorącą wodę w kranie :)

Taką ilość jak podał @arek1263 też można zrobić, bo przecież napisał że u niego kocioł chodzi non stop. U mnie teraz na FL... w trybie auto to i nie odpala się żeby dogrzać siebie.

Edytowane przez tomek1979b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Temat śledzę chyba od początku ale teraz jak czytam to też się wtrące. Mam piec draco bio kompakt 12kw. Piec się rozpala raz dziennie na cwu 120l z płaszczem. I jak po całym dniu mi się wychlodzi piec to przez 30-40min rozpala się i nagrzewa do 52 stopni i dopiero rusza pompa i grzeje wodę do 50stopni i się wygasza. Ale ten cały proces trwa z 1,5h a nie 30min jak jest wyżej napisane...to wszyscy tak szybko ogrzewacie wodę? Spalanie mam ok bo wychodzi te 5 worków na miesiąc w porywach może i 6 ale nie liczę tak do kg jak wszyscy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moc kotła ma tu znaczenie że grzejesz wodę 1,5h a nie 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem mały ups firmy greencell. Jak odłączę zasilanie to sterownik działa tylko dmuchawa zaczyna pracować na pełnych obrotach i wywala błąd STB moduł 6; kod:249. W instrukcji nie ma opisanego takiego kodu. Czy ktoś się już z czymś takim spotkał ? sterownik slim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.