Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Trener40
3 godziny temu, Okman napisał:

Gość sprzedaje ten towar już kilka lat i nikt nie narzeka

,jedynie radykalnie muszę zmienić ustawienia 

Jak to nikt nie narzeka :) zapomniałeś o sobie :) , a innch nie ma na forum, więc nic nie piszą tylko cieszą si, że tanio... 

Zmiana ustawień nic nie da... Będzie się kopcilo tak jak się kopci... Nie dało Ci do myślenia, że ten pellet jest w cenie pelletu ze słonecznika... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2019 o 19:26, arek1263 napisał:

Ja bym obstawiał żeby zwiększyć próg foto, bo jeśli jest niski np 20 lub 30 to palnik odczytuje że skoro jest płomień to już można dosypać a 8 spala się dłużej niż 6 i  dosypując nową dawkę go przydusza. Warto spróbować 

Tak miałeś rację.Podwyższyłem próg foto do 30 i dopóki palnik nie przekroczył tego progu to podajnik nie podawał następnych dawek pelletu.Podwyższę następnym razem do 45 i będzie jeszcze lepiej.Teraz rozpalił się bardzo ładnie,bez kopcenia.Tak jak myślę:jest to kwestia radykalnych zmian w ustawieniach.

 

20 godzin temu, Trener40 napisał:

Ostatnim swoim wpisem to potwierdził... Za 550 zł wszystko mówi za siebie. Okman... W sezonie grzewczym będziesz tu częściej gościł :) 

Pozdro ludziska :) 

To że ten pelet kosztuje 550 zł. nie znaczy że jest aż taki bardzo zły.Tak jak pisałem wyżej,nie jest on najwyższych lotów ale za tę cenę warto wypróbować.Na razie zauważyłem tylko problem z tym rozpalaniem i nieco większą ilością popiołu ale tego się spodziewałem.Tak czy inaczej porządnie mogę wypróbować go dopiero w sezonie grzewczym bo grzanie wody jednak nie wiele mi powie.Teraz chodziło mi tylko o to rozpalanie ale jak widać problemem były ustawienia,które nijak się mają do pelletu 6 mm.A że będę tu gościł na tym forum,to więcej niż pewne.Od tego jest forum.Póki co dzięki za rady!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okman, no to gitara że zadziałało . Czy coś da zwiększenie progu foto do 45 to już nie mam pojęcia. Te 30 podał mi Pan z tekli przez telefon, żebym wprowadził jak wgrałem inną wersję oprogramowania w toutch'u. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2019 o 20:49, Okman napisał:

Dobrze kombinujesz.Próg foto przy starym pellecie miałem niski bo tylko 5.Teraz podwyższyłem na 10.Tak więc według Twoich sugestii podwyższę i zobaczymy.Jakie macie w ogóle te progi foto ustawione?

Mi czujnik foto wskazuje 5 przy wygaszonym palniku. Nie wiem czemu, mam tak od początku, pisałem tu o tym 3 lata temu. W każdym razie siłą rzeczy nie mógłbym dać takiego progu ;-) Trochę jestem zdziwiony, że tobie przy takim progu to wszystko działało, bo przy 5 to chyba jeszcze nawet płomienia za bardzo nie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Ozi80. Jest taka opcja, że czujnik pokaże jakąś wartość. Zauważyłem to różnież u siebie i zastanawiałem się dlaczego.. Powód był prosty. Słońce późną jesienią i wczesną wiosną jak jest nisko świeciło prosto do kotłowni i czujnik płomienia to wyłapywał. Wystarczyło, że drzwi do kotłowni zamknąłem i wartość spadła do "0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w nocy wygaszam wszystkie światła w kotłowni, że nie widzę czubka własnego nosa, a czujnik dalej pokazuje około 5 i się lekko zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ozi80 napisał:

Mi czujnik foto wskazuje 5 przy wygaszonym palniku. Nie wiem czemu, mam tak od początku, pisałem tu o tym 3 lata temu. W każdym razie siłą rzeczy nie mógłbym dać takiego progu ;-) Trochę jestem zdziwiony, że tobie przy takim progu to wszystko działało, bo przy 5 to chyba jeszcze nawet płomienia za bardzo nie masz?

Autentycznie,przy tym starym lepszym na pewno pellecie próg foto miałem ustawiony na 5 i wszystko śmigało przez cały sezon.Być  może ten próg powinien być ustawiony wyżej,ale ten pellet na tyle był palny,że wystarczył bardzo mały płomień żeby następne dawki które podawał podajnik po przekroczeniu jasności 5 się zapaliły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
Godzinę temu, Okman napisał:

Autentycznie,przy tym starym lepszym na pewno pellecie próg foto miałem ustawiony na 5 

Gdyby ta nowa "8" była tych samych lowów co stara "6", to nie musiałbyś zmieniać progu foto..., ale jest jak jest :) 

Życzę, oby w sezonie spałała Ci się dobrze i żebyś cieszył się z ciepelka bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych samych lotów chyba chciałeś napisać.Już pisałem wcześniej że poprzedni pellet 6 mm jest gatunkowo lepszy.Natomiast ten nowy jest gorszy jakościowo i w dodatku 8 mm.Uważam jednak że jeżeli 8 mm pellet był by z tych samych trocin co ten 6 mm to i tak trzeba byłoby nieco podnieść próg foto,bo dawka startowa potrzebowałaby jednak   więcej czasu na porządne rozpalenie się,co za tym idzie pozostałe dawki musiałyby czekać żeby nie przydusić tej pierwszej.O podniesieniu min i max dmuchawy nie wspomnę.To są jednak grubsze kawałki.Myślę że dojdę do takich ustawień że nie będzie problemów:)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.Na CWU ustawiony program czasowy z temp. komfortową 40 st.Przy przekroczeniu tych 40 st. następuje wygaszanie palnika.W kotle woda około 50 st.Siłą rozpędu woda w samym kotle jeszcze się trochę podgrzewa,ale dlaczego pompka od CWU nadal działa i dzisiaj podgrzała mi wodę w bojlerze do 44,8 st.,natomiast woda w kotle spadła do 46,9 st.Zauważyłem,że jak temp. w kotle wskoczy na 47 st. to zaczyna pracować pompka od CWU i po spadku temp. w kotle do 46,9 pompka nie pracuje.Różnica temp. między CWU a kotłem to 2,1 st. a właśnie na dwa stopnie mam ustawioną "DELTĘ ŹRÓDŁA" i" DELTĘ MIN TEMP".Pierwsza funkcja to jest "podwyższenie temperatury źródła względem temperatury zadanej CWU podczas grzania" natomiast druga to jest "Minimalna różnica temperatur między źródłem,a CWU przy której mogą pracować pompy.Temp. maksymalną CWU mam ustawioną na 45 st.Czy któreś z tych ustawień odpowiada za to że temperatura CWU zamiast stanąć na 40 stopniach które mam ustawione,rośnie dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie funkcja która "wysysa" ciepło z kotła do momentu aż różnica temperatur kotła i cwu będzie równa delcie min temp.  Dzieje się tak tylko podczas wyłączonego programu CO. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dobra ta funkcja bo ciepło przekazane do bojlera tak szybko nie "ucieknie" jak z kotła,ale czy jest sens wtedy w ogóle ustawiać temp. komfortową na CWU?Przecież jeżeli ustawię nawet na 30 st. to i tak temp. wzrośnie właśnie do minimalnej różnicy temperatur między źródłem,a CWU przy której mogą pracować pompy.Tak czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens,  bo na podstawie ustawionej temperatury komfortowej w trybie auto kocioł wylicza sobie temperature pracy. Gdyby pompa CWU wyłączyła się na dobre,  a używasz wody tyle,  że wystarcza ci jedno podgrzanie bojlera na dobę wówczas ciepło w kotle zostałoby zmarnowane zupełnie,  a tak to masz cieplejszą wodę do użytku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Okman napisał:

CWU?Przecież jeżeli ustawię nawet na 30 st. to i tak temp. wzrośnie właśnie do minimalnej różnicy temperatur między źródłem,a CWU przy której mogą pracować pompy.Tak czy nie?

Tak ale zatrzyma się gdzieś na 35 stopniach. Jedna osoba weźmie prysznic i druga już będzie miała zimną wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.Przecież ustawiając na przykład na 30 st. temp. CWU, palnik wyłączy się dużo wcześniej i kocioł nie nagrzeje się do powiedzmy 50 st. tak jak to było w przypadku gdy na CWU było ustawione 40 st.Kocioł nagrzeje się wtedy do powiedzmy 40 st.,temp. CWU wzrośnie jeszcze do 35 a temp. woda w kotle spadnie do ustawionej delty min.,czyli w przypadku wartości 2,to spadnie do 37 st.Ok dzięki za wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak napisałeś. Ja mam ustawione CWU na 55 stopni. Program CO wyłączony. W efekcie ogrzewa mi wodę w bojlerze do około 62-63 stopni. Codziennie raz się odpala dogrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20190727_124842.thumb.jpg.e24bf0723110b12aa2e11f24eba980f7.jpgTak wygląda palnik i piec Tekla Draco D bio 22kw po spaleniu pelletu "no name"

Płakać się chce :(

Zdjęcia są po czyszczeniu

20190727_124830.jpg

20190727_124824.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś zardzewiały masz ten palnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od takich wynalazków i producentów lepiej trzymać się z daleka i odradzać wszystkim znajomym

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ozi80 napisał:

Jakiś zardzewiały masz ten palnik...

Zardzewialy bo jak były te upały to miałem w piwnicy zimno a w piecu skraplala się woda już myślałem że mi się rozciekl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Benton661 napisał:

Od takich wynalazków i producentów lepiej trzymać się z daleka

Teraz na próbę wziolem parę worków pelletu firmy olczyk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gregory2203 napisał:

Zardzewialy bo jak były te upały to miałem w piwnicy zimno a w piecu skraplala się woda już myślałem że mi się rozciekl 

Raczej właśnie woda spowodowała że wygląda jak wygląda a nie pellet non name.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
4 godziny temu, Gregory2203 napisał:

Zardzewialy bo jak były te upały to miałem w piwnicy zimno a w piecu skraplala się woda już myślałem że mi się rozciekl 

W takim razie pomyśl o sterowniku, bo przy takiej wilgoci długo nie pożyje... Sterownik w takich warunkach też dostaje po " czterech literach"  palnik już dostał, więc i jego elektronika też... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gregory2203 napisał:

Zardzewialy bo jak były te upały to miałem w piwnicy zimno a w piecu skraplala się woda już myślałem że mi się rozciekl 

Tak w ogóle to pytanie kiedy  i dlaczego skrapla ci się woda w kotle.Kiedy?Podczas pracy palnika (w tej chwili przy podgrzewaniu CWU),czy podczas postoju,czyli wtedy kiedy palnik jest wyłączony?I dlaczego?Zbyt niska temperatura powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.