Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwoniłem dzisiaj do wodociągów i rzeczywiście,tak jak przypuszczałem,kilka dni temu jak jeszcze były upały, "poprosili o dodatkową wodę z jakiejś innej strefy bo mieszkańcy narzekali na zbyt niskie ciśnienie wody w kranach"-dokładnie zacytowałem słowa pani z drugiej strony słuchawki.Wiadomo,to co pisałem wyżej,zwiększyli ciśnienie bo zużycie wody w te gorące dni było bardzo wysokie.Jednak nie zmniejszyli gdy upały się nagle  skończyły,stąd u mnie dzisiaj 5,5 bara.Z tym że powiedziała mi że nie mieli innych sygnałów o zbyt wysokim ciśnieniu.Obiecała jednak że zajmie się tym i ciśnienie w sieci zmniejszą.Gdy wróciłem o godz. 20 z pracy na zegarze były 4 bary i takie właśnie najczęściej było ciśnienie z sieci.To jest jedna sprawa i nie zmienia to faktu,że gdybym włączył dzisiaj kocioł żeby podgrzewał wodę,to w ciągu powiedzmy godziny od uruchomienia się pompy CWU ciśnienie doszłoby do wartości max.,czyli 6 barów i zaczęłaby kapać woda. czSpuściłbym około litra ciepłej wody i na zegarze pokazałoby się 4 bary,czyli tle ile idzie w tej chwili z sieci.Pytanie czy takie zachowanie tego naczynia jest normalne ( chyba nie ) i jak sprawdzić czy to naczynie jest uwalone?Zakładane było rok temu wraz z kotłem.Czy jedynym sposobem jest wymiana na nowe i testowanie?

8 godzin temu, Gonzo19 napisał:

dokładnie tak zrozumiałem, z tym, ze nie napisałeś do jakiej wartości spada to ciśnienie "na moment". I tu leżał(w zasadzie dalej lezy) problem w Twoim opisie. I dalej nie wiadomo do jakiego ciśnienia spada.

 

 

Gdy podczas podgrzewania wody ciśnienie dochodzi do max ( 6 barów ) i zaczyna kapać woda,to spuszczam około litra lub mniej i ciśnienie właśnie jak to określiłeś "na moment"spada do wartości jaka jest w tym momencie z sieci,czyli do wartości jaka była w momencie uruchomienia się pompki CWU.Inaczej mówiąc,jeżeli piec zaczyna podgrzewać wodę i na zegarze mamy 4 bary,pompka od CWU zaczyna pracować i pompować ciepłą wodę do bojlera,ciśnienie rośnie do 6 barów,spuszczam wodę,to po spuszczeniu wody na zegarze mamy znowu 4 bary.Oczywiście piec jeszcze nie dogrzał wody do ustawionej temp.,pompka pracuje i ciśnienie znowu rośnie do max wartości,spuszczam wodę i tak w kółko.Oczywiście nie raz wystarczy że na jeden cykl podgrzewania tylko raz spuszczę ten litr wody i już ciśnienie nie zdąży drugi raz wzrosnąć do max. wartości bo pompka przestaje działać bo woda zdąży już się podgrzać do ustawionej wartości.

 

8 godzin temu, Gonzo19 napisał:

 

 

po drugie - masz cos uwalone z tym zbiornikiem przeponowym, albo w nim jest zbyt wysokie ciśnienie, albo nie ma wcale, albo zatkany dopływ wody do niego, albo pęknięta membrana.

Dlaczego jest wysokie ciśnienie opisałem wyżej.Przyczyna to sieć + podgrzewanie wody.Nie pisałem że nie mam ciśnienia wcale.Zakręciłem tylko główny zawór za wodomierzem i odkręciłem kran z ciepłą wodą.Wtedy ciśnienie spadło do zera,ale to chyba normalne.Gdy odkręciłem zawór sieciowy,to momentalnie zegar pokazał znowu takie ciśnienie jakie idzie w danym momencie z sieci.Akurat dzisiaj rano było 5,5 bara.

 

9 godzin temu, pastor napisał:

Czy wiesz do czego służy to naczynie? Jak podgrzewacz wode w naczyniu zamkniętym co się dzieje? Woda chciałaby się gdzieś podziać tak? Baniak się nie rozszerzy wiec montujemy naczynie które ma w środku membranę. Po jednej stronie gaz po drugiej ciecz. Gdy naczynie jest dobrze dobrane ono kompensuje wpływ podgrzewania wody. Dopiero jak jego zdolności kompensacji się kończą przez ZB będzie kapać woda. Pytanie czy naczynie jest dobre bo zachowuje się tak jakby było uwalone.

Rozumiem że podgrzewanie wody powinno podnosić ciśnienie w obiegu,ale naczynie powinno redukować ten objaw? Co to jest "ZB"?Jakbyś mógł mi łopatologicznie wyjaśnić działanie takiego naczynia to byłbym wdzięczny ( może znajdę w necie ).Chciałbym wiedzieć nie dlatego że spodobał mi się fach hydraulika,tylko chciałbym jakoś stwierdzić czy to naczynie jest sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy wywód byłby zbędny, gdybyś po tym jak zakręciłeś zawór przy wodomierzu na odkręconym krainie ciepłej wody najzwyczajniej w świecie zmierzył ciśnienie powietrza w naczynku tzn ile jest bar w membranie gumowej wewnątrz naczynia powinieneś mieć 3 jak opis na nim wskazuję jasno. Nie widzisz zaworka jak w kole samochodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, arek1263 napisał:

Powyższy wywód byłby zbędny, gdybyś po tym jak zakręciłeś zawór przy wodomierzu na odkręconym krainie ciepłej wody najzwyczajniej w świecie zmierzył ciśnienie powietrza w naczynku 

Tak,tylko w jakim celu mam zmierzyć ciśnienie wewnątrz naczynia?Czy pomoże mi to w diagnozie czy jest sprawne czy nie?Czym ma to ciśnienie zmierzyć?Myślałem owe ciśnienie mierzy zegar nad naczyniem.A zaworka nie zauważyłem szczerze mówiąc....Ok jest zaworek pod naczyniem.Zakryty plastykową nakrętką.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Okman napisał:
8 godzin temu, Gonzo19 napisał:

 

 

po drugie - masz cos uwalone z tym zbiornikiem przeponowym, albo w nim jest zbyt wysokie ciśnienie, albo nie ma wcale, albo zatkany dopływ wody do niego, albo pęknięta membrana.

Dlaczego jest wysokie ciśnienie opisałem wyżej.Przyczyna to sieć + podgrzewanie wody.Nie pisałem że nie mam ciśnienia wcale.Zakręciłem tylko główny zawór za wodomierzem i odkręciłem kran z ciepłą wodą.Wtedy ciśnienie spadło do zera,ale to chyba normalne.Gdy odkręciłem zawór sieciowy,to momentalnie zegar pokazał znowu takie ciśnienie jakie idzie w danym momencie z sieci.Akurat dzisiaj rano było 5,5 bara.

nie zrozumiałeś, ja nie pisałem o ciśnieniu w układzie, tylko w zbiorniku, od dołu masz zaworek taki jak w kołach samochodowych i tamtędy uzupełniasz bądź upuszczasz gaz znajdujący sie w zbiorniku

23 minuty temu, Okman napisał:

Co to jest "ZB"?

zawór bezpieczeństwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pastor napisał:

 Pytanie czy naczynie jest dobre bo zachowuje się tak jakby było uwalone.

Właśnie jak sprawdzić czy naczynie jest sprawne?Domyślam się ze żeby sprawdzić ciśnienie w zbiorniku  muszę zaopatrzyć się w jakiś ciśnieniomierz.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2019 o 22:31, Okman napisał:

Tak,tylko w jakim celu mam zmierzyć ciśnienie wewnątrz naczynia?Czy pomoże mi to w diagnozie czy jest sprawne czy nie?Czym ma to ciśnienie zmierzyć?Myślałem owe ciśnienie mierzy zegar nad naczyniem.A zaworka nie zauważyłem szczerze mówiąc....Ok jest zaworek pod naczyniem.Zakryty plastykową nakrętką.

w celu sprawdzenia czy jest sprawne, a sprawdzasz zwykłym manometrem do koł samochodowych(chyba umiesz sprawdzić ciśnienie w kołach samochodowych?).

 

W dniu 3.09.2019 o 22:07, Okman napisał:

akbyś mógł mi łopatologicznie wyjaśnić działanie takiego naczynia to byłbym wdzięczny ( może znajdę w necie )

znajdziesz, wpisz w google frazę "naczynie przeponowe zasada działania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując: żeby sprawdzić czy naczynie jest sprawne muszę manometrem zmierzyć ciśnienie w naczyniu, na zaworze który umieszczony jest pod naczyniem,najpierw zakręcając wodę na głównym zaworze i spuszczając wodę tak aby na zegarze ciśnieniomierza na naczyniem było zero barów.Jeżeli naczynie jest sprawne,to manometr powinien wskazywać 3 bary.Każda inna wartość na manometrze będzie wskazywała na nie sprawne naczynie.Czy tak Panowie?

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki za informacje.Jakbyście mieli jeszcze jakieś uwagi to byłbym wdzięczny.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I co Panowie kto juz zaczął sezon?:) 

mam pytanko, coś mam z czujnikiem foto bo ledwo trzyma sie w okolicach 10-20 a to spwodowalo u mnie alarm i z 5 krotne rozpalanie które zakończyło sie fiaskiem. Zmniejszyłem próg z 30 do 5 i jakos chodzi ale coś jest nie tak. Zabrudzony, zużyty? Ktoś miał taki przypadek?

 

dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygaś kocioł i poświeć na niego latarką zobacz ile osiągnie %powinien w okolicach 100% pokazać , jak nie to spróbuj wyczyścić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz drzwi,  zaglądasz w palnik i na godzinie 9ej masz otwór,  może się poprostu zakleił syfem... Ja często drapie tam śrubokrętem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, IzaTom napisał:

A w którym miejscu jest ten czujnik dokładnie?

Na tym moim filmiku z czyszczenia go fajnie widać:

image.png.e11f6997c678ae7946d169cc39f72ac4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie dlaczego moc palnika nigdy nie osiąga więcej niż nastawione minimum? Przykładowo teraz mam moc min 30% i moc max 100% a palnik działa z mocą 27-30% i nie osiąga zadanej CO i CWU dopóki nie zwiększę ręcznie min palnika do 60-70%. Próbowałem podnosić czas podawania ale nic nie dawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu ciepło moim zdaniem nie wychodzi z kotła,  to wygląda jakby kocioł nie miał zapotrzebowania na grzanie.  Jeżeli masz zadaną 65 a faktyczną powiedzmy 50, to nie ma siły musi zwiększać moc jeśli temperatura rośnie zbyt wolno 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2016 o 17:09, Bolczaczko napisał:

iacpl

Spróbuj pozostać tylko na pogodówce, z odłączonym pokojowym i pokombinuj z krzywymi. Piszesz że piec często się wygasza, a to daje do myślenia. Wg mnie właśnie związane to jest z pogodówką.

Witam może ktoś podać nastawienie krzywej grzewczej dla 10 stopni na zewnątrz mam pogodówkę i nie mogę ustawić żeby pięć grzal grzejniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czego nie możesz ustawić? Krzywa grzewcza to indywidualna sprawa dla każdego budynku.  U mnie akurat dla 10st. na zewnątrz,  temperatura wynosi 29st. ale tobie to w żaden sposób nie pomoże 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie grzeje to masz zapewne w menu CO serwis ustawione max temp zew.  pomp poniżej  aktualnych temperatur na zewnątrz 

 

Edytowane przez mrekzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2019 o 21:09, IzaTom napisał:

A w okresie letnim grzałeś wodę, a teraz włączyłeś ogrzewanie? Nie wiem jak wy, ale wydaje mi sie ze fl2 jak może to chodzi na min i zapamiętuje to w dłuższej perspektywie czasu, jakby wylicza sobie średnia. Może sie mylę. 

Tak, grzałem wodę i teraz włączyłem ale problem już miałem od początku. Ostatnio ustawiłem moc min 100%, zagrzał mi CO i CWU, potem zmniejszyłem moc min do 30%. Od tego czasu jest lepiej i pracuje z mocą nawet 55%. Być może było coś co przeszkadzało palnikowi i się to wypaliło (czujnik/ruszt)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.