Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

No to jak dogrzewa wodę, to w czym jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ozi80 napisał:

Masz za małą moc palnika. Zwiększasz ją albo właśnie tak tymi procentami, albo zwiększając czas podawania.

Hmm, ale jak ustawie moc minimalną 80% to palnik zawsze będzie pracował z tak dużą mocą nawet jak nie będzie potrzebował. Czas podawania to to samo co podawanie max.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te 80% to będzie dużo, to zależy od tego jaki ustawisz czas podawania, czyli "podawanie max".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest FL, więc algorytm sobie wylicza z jaką ma pracować mocą. Widocznie nie potrzebuje skoków tej mocy, żeby ci nagrzać wodę w bojlerze.

Nie mamy zimy i wielogodzinnego ogrzewania grzejników, żeby się zastanawiać z jaką mocą ma pracować kocioł. Czy ma wygasnąć kocioł, czy jednak dłużej pracować. Mamy lato, grzejemy tylko CWU, ma tą wodę w bojlerze dogrzać i się wygasić i tyle. Być może gdyby twój palnik pracował z większą mocą, to by się przegrzał i wygasił, zanim jeszcze nagrzeje wodę CWU. A potem wychładzanie i kolejne odpalanie, żeby dogrzać CWU do zadanej - to by nie było ekonomiczne. Ale tego się nie dowiemy, jeśli nie masz wykresów z igneo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.Nie rozumiem dlaczego przy podgrzewaniu CWU kocioł załącza się tylko wtedy gdy temperatura wody spadnie o histerezę  na kotle a nie w bojlerze.Przecież to jest bez sensu.Bez sensu bo w kotle woda stygnie o wiele szybciej niż w bojlerze i kocioł nie potrzebnie się odpala,a odpala się nie potrzebnie  bo w bojlerze woda jeszcze nie spadła o histerezę jaką ustawiłem i nie potrzebuję jej po prostu podgrzewać.Tak więc kocioł podgrzewa sam siebie.Podgrzewanie CWU ustawione mam na program stały.Czy program czasowy coś zmieni?To znaczy czy kocioł będzie się odpalał gdy spadnie o histerezę temperatura wody w bojlerze a nie w kotle?

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz pasuje do trybu zima.W trybie lato kocioł odpala się od czujnika CWU.Tylko nie wiem czy Twój sterownik ma taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna
Zmień tryb pracy kotła z ciągłego na automatyczny
Kocioł/serwis/tryb pracy-auto


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawione,dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem.Parę postów wyżej pisałem że testuję nowy pellet.Otóż w teście podajnik palnik w ciągu 10 minut podajnik wywala go 5 kg.,więc na godzinę około 30 kg.Tak to nie pomyłka.Ten pellet jest ciężki.Średnica 8 mm.Poprzedni sezon paliłem pelletem 6 mm.Wszystko byłoby ok,gdyby nie moment rozpalania.Często po prostu przy rozpalaniu bardzo się kopci.Potrafi się zadymić cała kotłownia.Później,jak się rozpali to jest ok.Wydaje mi się że za dużo podajnik podaje pelletu to rozpalenia i do rozżarzenia .Tak więc dawkę startową zmniejszyłem już do minimum (5 s.),podawanie też jest na minimum (1).Powietrze min. i max. zwiększyłem na 35 i 60 ,ale nie wiele to daje.Raz rozpali się bez kopcenia a raz niesamowicie się zadymi.I o ile przy dawce startowej ( ROZPALANIE) widać że podajnik podaje dużo mniej pelletu niż wcześniej,o tyle przy następnym procesie czyli ROZŻARZANIU zauważyłem że podajnik podaje 4 może 5 dawek bardzo dużych.Słychać jak się sypie,i myślę że tymi właśnie dawkami ten pierwszy pellet jest przyduszony.Czy ktoś wie jak zmniejszyć te dawki które podajnik podaje przy procesie rozżarzania?A może ktoś już miał problem z kopceniem przy rozpalaniu?Kocioł jak w stopce:TEKLA TYTAN BIO 20 KW,PALNIK FIREBLAST Z MECHANIZMEM SAMOCZYSZCZĄCYM.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał żeby zwiększyć próg foto, bo jeśli jest niski np 20 lub 30 to palnik odczytuje że skoro jest płomień to już można dosypać a 8 spala się dłużej niż 6 i  dosypując nową dawkę go przydusza. Warto spróbować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz.Próg foto przy starym pellecie miałem niski bo tylko 5.Teraz podwyższyłem na 10.Tak więc według Twoich sugestii podwyższę i zobaczymy.Jakie macie w ogóle te progi foto ustawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 30 przy 6 mm. Wydaje mi się że w moim toutch'u jest opcja wyboru 6 czy 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie proszę gdzie się to ustawia

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba palenie peletem 8mm to całkiem inna bajka.Może ktoś z forumowiczów pali takim peletem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Okman. Czytając Twój post #4813 nasuwa mi się ten sam wniosek o którym pisałem wcześniej... Kupiłeś chyba chrzczony pellet.... 

.., a co do ostatniego pyt.... Pale caly czas "8", ale w innym palniku niż u Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze pele a2 8mm  w palniku obrotowym bez większych problemów , taki pellet wymaga nieco innych nastaw , na pewno dłużej się rozpala i trzeba mu dać więcej czasu  żeby mógł się dopalić paląc takim pelletem trzeba uważać żeby nie kupić jakiegoś gówna ,najlepiej znalez jakiegoś producenta który robi w miarę powtarzalne partie i nie  używa substancji klejących .Trener też mi tak sie wydaje że kolega się nacią .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć co kupiłem.Tak naprawdę to przekonam się dopiero w okresie grzewczym.Teraz przy odpalaniu kotła raz na na jakiś czas nic nie mogę stwierdzić.Ustawienia na pewno będą całkiem inne niż przy 6 mm.Po rozpuszczeniu w wodzie ciężko ocenić czy to trociny czy może jakaś płyta.Nie ma jakichś dużych kawałków. Pellet tani bo tylko 550 za tonę.Schodzi na pniu.A tak w ogóle to czy istnieje taki  sterownik który bez względu na ustawienia podawania,dmuchawy,mocy itd. sam dobiera sobie parametry jeżeli "widzi" że palnik nie może rozpalić podanej dawki,lub że jest duże zadymienie lub wręcz odwrotnie,jeżeli na przykład bardzo szybko się rozpali i zamiast 4-5 dawek do rozżarzania poda wtedy tylko dwie.Tak byłoby najlepiej.Ustawiamy cały palnik na AUTO i sam sobie dobiera dawki,powietrze itd.Czy jest istnieje taki sterownik Panowie?

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podobno lambdę dołożyć i już o niebo lepiej jeśli chodzi o nadmuch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
6 godzin temu, Kordjano napisał:

.Trener też mi tak sie wydaje że kolega się nacią .

Ostatnim swoim wpisem to potwierdził... Za 550 zł wszystko mówi za siebie. Okman... W sezonie grzewczym będziesz tu częściej gościł :) 

Pozdro ludziska :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sprzedaje ten towar już kilka lat i nikt nie narzeka a pelet schodzi jak ciepłe bułeczki.Zaglądałem do niego już kilka lat temu,wtedy kiedy zamierzałem kupić nowy piec i wtedy sprzedawał jeszcze po 430-450 zł.Na pierwszy sezon kupiłem pelet teoretycznie lepszy a teraz chciałem wypróbować ten.Tak więc zdaję sobie sprawę że nie jest to towar pierwszych lotów,jedynie radykalnie muszę zmienić ustawienia.A różnica w cenie spora bo 250 zł na tonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.