Skocz do zawartości
Sterydziak

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw

Rekomendowane odpowiedzi

Tak żeby się uruchamiał o wyznaczonej godzinie niestety nie ustawisz. Możesz nastawić przedziały czasowe do temperatury ekonomicznej i komfortowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć i czołem!

Czytam ten wątek już od jakiegoś czasu bo stałem się posiadaczem kotła Draco BIO Compact 23 FII. Eksperymentowałem z różnymi nastawami o których pisaliście tu wcześniej. Jednak mam problem do rozwiązania którego nie mogę dojść. Zadaje temperaturę na kotle 60℃. Przy ustawieniu mocy palnika na minimum 40% nigdy nie osiąga zadanej temperatury na kotle a w konsekwencji w pomieszczeniu (regulator pokojowy). Moc palnika oscyluje w okolicach 30-40%. Dopiero jak ustawie moc minimalną na 80-90% to wtedy temperatura dochodzi do zadanej. Proszę o pomoc. Może ktoś miał podobny problem. Moje nastawy:

Kocioł
Temp. zadana 60
Hist. załączenia 10
Hist. wyłączenia 5
Min. temp. pomp 40
Wybieg pompy 20
Min. temp. powrotu 40
Czas mieszacza 180

Palnik
Korekta powietrza 0
Moc min. 40
Moc max. 100
Wartość opałowa 4.9 (spisane z worka z pelletem)
Ilość paliwa test 31.8 (zważone i przeliczone)
Podawanie max. 2.2
Próg foto 25
Wstępna dawka paliwa 15
Tlen dla mocy 30% 14
Tlen dla mocy 100% 10
Moc dmuchawy modulacja 20-20 / 40-40 / 60-55 / 80-73 / 100-90

Ogrzewanie 1
Temp. CO ręczna 50
Zwiększenie temp. źródła 10
Temp. max. 70
Wsp. korekcji temp. CO 6
Obniżenie temp. CO 15
Min. temp. CO pomp 20
Stała pompa OFF

Szczegóły instalacji
- Dom z poddaszem użytkowym 200m2 (po podłodze) ściana pustak 24cm + grafit 15cm poddasze wełna 30cm
- Podłogówka parter rozdzielona na dwa mieszkania z 2 termostatami pokojowymi
- Grzejniki na poddaszu
- Dwie pompy na oddzielne podłogówki (szafki) plus pompa na grzejniki
- Zawór 4D
- Zgodnie z sugestiami i zbyt wysokim ciągiem kominowym (27Pa) założyłem regulator DARCO
- Temperatura spalin na czopuchu około 120℃

Proszę o sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Panowie czy może ktoś z was palił pelletem Fabich jeśli tak to proszę o opinie ba mam okazje go tanio kupić.
Ja paliłem fabichem i bardzo sobie chwaliłem. Kup tylko fabich premium a nie standard bo jest duża różnica.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Właśnie otrzymałem nowy soft do sterownika touch 2.118TK ale serwis napisał , ze wgrywam na własna odpowiedzialność. Nigdy tak nie pisali . Ma już ktoś ta wersje sortu? Jakie zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez arek1263
      Jak w temacie. Ważyłem do wiaderka 5 l i zostawiłem i tak nasypało w rurę że aż zablokowalo coś poszło w przekładni tej przy silniku. Można samą przekładnie do silnika zamówić w tekli, ktoś miał z tym do czynienia? Czy uderzyć do producenta zdmotor.pl? 
    • Przez HardyDemon
      Witam. Chciałbym zamontować regulator ciągu kominowego w celu oszczędności pelletu. 
      Jednak usłyszałem od znajomego, ze lepsze od tradycyjnego regulatoru ciągu kominowego będzie smart flow ponieważ dodatkowo osusza komin i chroni go.
      W moim przypadku może mieć to znaczenie ponieważ mam stary murowany komin i może mieć to dla niego ochronę. Ale różnica w cenie jest spora.
      Proszę o opinie czy sens jest płacić ponad 100% więcej i jak to się ma w praktyce.
      https://www.youtube.com/watch?v=Rfe7HCkP75k

Pozdrawiam i dziękuje za radę. 
    • Przez KKOKO
      Witam,
      Posiadam nowo zainstalowany kocioł Defro Spectra 20Kw. Dopóki grzał tylko na bojler było wszystko w porządku. Po tygodniu na próbę przełączyłem na centralne i zaczął się problem. Już w drugim cyklu po rozpaleniu, aby podtrzymać temperaturę, wzrosła także temp. podajnika i włączył się alarm - kocioł się wygasił. Po kilku takich zdarzeniach zauważyłem, że jeżeli w centralnym zakręcę połowę grzejników to jakoś działa, chociaż temperatura podajnika wzrasta do 65 stopni. Oczywiście jest to związane z długością pracy palnika, ale przecież nie tak miało być. Zwracam się o radę i pomoc.
    • Przez nightmare13
      Witam,
      Od dwoch sezonów jestem nieszczesliwym posiadaczem kotla z tematu. Poczytalem troche forum niestety nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie bardzo pytanie.  Dzwonilem nawet do dystrybutora tych kotlow gdzoe go kupilem ale otrzymalem odpowiedz negatywna.  Pytanie brzmi:
      Czy przerobił ktos ten kociol na kocioł z podajnikiem? Czy to groszek czy pellet?  Wiecie wydalem nań prawie 3k i myślałem ze bede tylko dorzucal sobie wieczorkiem. Prawda okazala sie inna. Zawieszanie sie i inne problemy ktore juz znacie. Jestem gotow zainwestowac w niego powiedzmy drugie 3k zeby kuoic jakis zestaw rozbudowujacy. Tylko chce wiedziec czy ktos juz to zrobil? Czy to dziala? Ile go wynioslo? Jaki palnik?
      Z gory dziekuje za odpowiedzi 
      Pozdrawiam
      Artur
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.