Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.03.2019 o 18:39, mwsk8 napisał:

Napisałem do tekli. Teraz pozostało czekać. Koszt zakupu + przesyłki pół na pół. Przy vide room to jest trochę gorszy interes bo jest tańszy od vide net. 

Jak było to już napisane na 99% ta promocja dotyczy tylko nowo zakupionych kotłów, niestety. Ale zawsze można ją obejść kontaktując się z instalatorem jak będzie zamawiał komuś nowy piec z Tekli niech od razu zamówi i ten zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisali z Tekli. Wystarczy podać numer seryjny kotła i dane do wysyłki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mwsk8 napisał:

Odpisali z Tekli. Wystarczy podać numer seryjny kotła i dane do wysyłki :)

Czyli te wszystkie pakiety co mają w promocji nie są tylko sprzedawane z nowymi kotłami?

Sam chętne bym kupił pakiet to jest chyba komfort i wziął z niego widenet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważyłem pellet. Wyszło 31.5kg/h (ważyłem dwa razy) jakie mam podawanie ustawić bo skali zabrakło w sciagawce od Tekli. Kocioł 15kw, ten płaski palnik . Sterownik touch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? A jaki masz pellet?

U mnie jest dawkowanie co 2 kg, odejmij jeszcze proporcjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi,  że powinieneś ustawić 1,9

Biorąc pod uwagę sprawność kotła to 

2,1

 

Edytowane przez mrekzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio ten sam tylko z innej palety nasypal mi 29.8 i ustawiłem 2.5. Przy 31.5 spróbuję te 2.1

P_20190312_141537.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam prośbę o podanie raz jeszcze pinów w które należy wpiąć czujnik ochrony powroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2018 o 20:09, rotkeh napisał:

Witam , wszystkich jestem już po wymianie sterownika.

Sys.grzewczy 1.30

wersja paleniska 1.32

Kustomizacja 2.71

Moje problemy z pracą podajnika rozwiązane, jak również z zawyżaniem temp. zewnętrznej na portalu igneo.pl. o 50st.C.

Zmiany do wersji jaką miałem to , dodanie wybiegu pomp w czasie wygaszania. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wartość temperatury przy zrzucie ustawiamy w sekcji CO  "Tco zadana ręcznie" . Jeśli się tego nie ustawi to zaczynają się niezłe cyrki, przy ogrzewaniu ze stałą pompą. Ja tego nie ustawiłem bo korzystam z krzywej pogodowej i miałem co chwilę odpalenie pieca i zrzut gorącej wody w instalację. Osoby co maja podłogówkę za zaworem 4-drogowym bezwzględnie muszą tam obniżyć temp do max. jaka może iść w podłogę .

  Bardzo przydatna funkcja w czasie grzania CWU w lecie. U mnie bojler 200l po nagrzaniu do zadanej jeszcze zrzuca ciepło i podbija o 5st.C. także problemy z przebijaniem temperatury na kotle można teraz łatwiej opanować i spożytkować.

  W sprawie modulacji i hamowania kotła w okolicy zadanej temp. nic się  nie zmieniło, a nawet bym stwierdził że bardziej mozolnie się zbiera. Nie mam pojęcia dlaczego grzebią w starcie modulacji, jak problem jest z hamowaniem. Także w sterownik możecie sobie wpisywać minimalne procenty mocy, jednak FL żyje swoim  życiem i nie ma to nic wspólnego z tym co się wpisze.

Na videroom jest wyświetlana temp. zewnętrzna ta rzeczywista zza okna. ( o czym już ktoś wspomniał tutaj).

Zniknęło ustawienie interwału podawania w serwisie palnika.

Boiler praca FL i zrzut ciepła z pieca.  https://drive.google.com/open?id=11Kq0gvJEkPu6kjTpbHZrt-s3cR1Aq2Em

vide net  boiler i zrzut ciepła https://drive.google.com/open?id=1Ps3Pwb8NS_KdKpXnOywTGiW0cmuaX9ul

modulacja i brak obniżenia mocy po osiągnieciu zadanej  temp. minimalna moc FL 22%  https://drive.google.com/open?id=1gwHFf-haUPN7kKsEK5c3FpLG_Zoi9ssE

A tu jakie mogą być cyrki, jak się nie ustawi wartości mniejszej w sekcji Co Tco zadana ręcznie,  przy stałej pompie.

https://drive.google.com/file/d/197j_hv23mMHdv3Zt6y9UmTNDPUjApnLY/view?usp=sharing

i wykresy z vide net https://drive.google.com/file/d/1yRYdI-2UmMWqP0TTblITa4d-J4gsnYyK/view?usp=sharing

MichałW1983

Przepraszam że tak późno moje ustawienia publikowałem 2 grudnia.

 

 

 

Widzę że używasz czujnika ochrony powrotu mógłbyś  podać w jakie piny masz go podpiętego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Wybieg pomopy , to bardzo fajna sprawa o ile kocioł pracuje w trybie automatycznym ( kilka razy wygasznie na dobę). 

Przez cały sezon w sterowniku mam wył grzanie CWU , bo robi to właśnie wybieg... 

Mogę podpowiedzieć jak to zrobić jeżeli, ktoś nie ma tej funkcji. 

Wystarczy kupić uzywke sterownika taki jak przedstawiłem na zdjęciu. 

Podłącza się czujnik do kotla no i oczywiście zasilanie do pompy CWU. 

Jezeli kocioł wygasza się przykładowo w okolicach temp 65 st ( podaję przykładowo), to na sterowniku ustawia się start pompy na 70, a histerezą  ( różniez w tym sterowniku) ustawia się przy jakiej temp kotła ma nastąpić ponowne jej wył. 

Histereza jest 10-cio stopniowa i można sobie samemu ustawić. Ja używam 6-cio stopniowej histerezy i spokojnie nawet po wieczornej kąpieli we wannie rano ponownie jest podgrzana woda przez wybieg. 

Pozdrawiam. 

 

Screenshot_2019-03-16-13-37-10-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym sterowniku i takim podłączeniu pompy CWU jak to działa jak należy podgrzać wodę poza wybiegiem i wygaszeniem kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Nie miałem jeszcze takiej sytuacji aby zabrakło mi cieplej wody poprzez samo grzanie wybiegiem, ale jeżeli byłaby taka potrzeba, to w sterowniku kotla włączam grzanie CWU i po sprawie. Oba sterowniki podłączone są przewodami do jednej pompy od CWU. 

Dodam jeszcze, że ten drugi sterownik mam podłączony przez moduł w którym jest zamontowany czujnik temp. Przedłużyłem jedynie przewody od czujnika, aby włożyć czujkę do zasobnika CWU. Dzięki modułowi mam podgląd jaka jest temp zasobnika, oraz mogę też z pozycji telefonu wył całkowicie ten sterownik. Przykładowo nie mam mnie w domu przez kilka dni, więc dogrzewanie CWU jest zbędne. 

 

Screenshot_2019-03-16-14-05-43-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie rozwiązanie nie przyniosłoby żadnej korzyści.  Nie używam trybu automatycznego poza okresami przejściowym jak teraz tylko do grzania CWU.  Pompa chodzi po wygaszeniu kotła tak długo póki nie spadnie delta źródła  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Powyższe wpisy nie dotyczyły Twojej sytuacji, więc Twój post nie przyniósł żadnej korzysci. 

 

Edytowane przez Trener40
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Jestem tu nowy, wpisuję się, bo poważnie zastanawiam się nad kupnem Tekla Draco Bio Compact 12kW. To chyba jedyny kociołek na pellet, który u mnie się zmieści. Gdy przyszło do kupowania, to okazało się, że są dwie wersje sterowania (slim i touch), do tego doradcy u Tekli mówią, że ten z touch ma lepszy palnik... Nie jestem w stanie przeczytać 190 stron tej dyskusji, żeby zrozumieć, dlaczego mam zapłacić więcej ok. 700 zł, żeby mieć tę lepszą wersję... Z tego co widziałem na  ***, funkcje touch nie są mi raczej potrzebne, ale z pobieżnej lektury tego forum odniosłem wrażenie, że jest to obiekt pożądania forumowiczów.  Czy coś jest nie tak z tym slimem? Nie da się czegoś istotnego podłączyć, coś nie działa, jakieś wady ukryte?

Edytowane przez Ryszard
Komercyjna oferta usunięta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

Slim to stary raczej nierozwojowy sterownik.

Touch jest nowym ciągle rozwijanym sterownikiem.

Porównanie jak telefon ze starym androidem na czym już nic nie poprawią a tel z nowym andkiem gdzie ciągle można liczyć na nowe funkcje i poprawki.

Kupując nowy kocioł dostajesz nie tylko nowy sterownik Touch ale i nowy moduł wykonawczy BIG który obsługuje 2 obiegi grzewcze, itp.

To że dziś nie widzisz różnic nie znaczy że w przyszłości czegoś nie będzie Ci brakować, zwłaszcza że Toucha można aktualizować samodzielnie,  podsumowując moim zdaniem warto dołożyć 700zł.

Ty zrobisz co zechcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kristobal napisał:

do tego doradcy u Tekli mówią, że ten z touch ma lepszy palnik...

yyyy, że jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kristobal napisał:

Cześć. Jestem tu nowy, wpisuję się, bo poważnie zastanawiam się nad kupnem Tekla Draco Bio Compact 12kW. To chyba jedyny kociołek na pellet, który u mnie się zmieści. Gdy przyszło do kupowania, to okazało się, że są dwie wersje sterowania (slim i touch), do tego doradcy u Tekli mówią, że ten z touch ma lepszy palnik... Nie jestem w stanie przeczytać 190 stron tej dyskusji, żeby zrozumieć, dlaczego mam zapłacić więcej ok. 700 zł, żeby mieć tę lepszą wersję... Z tego co widziałem na tej stronie, funkcje touch nie są mi raczej potrzebne, ale z pobieżnej lektury tego forum odniosłem wrażenie, że jest to obiekt pożądania forumowiczów.  Czy coś jest nie tak z tym slimem? Nie da się czegoś istotnego podłączyć, coś nie działa, jakieś wady ukryte?

Jeśli mówisz o modelu kotła Tekla Draco Bio Compact F II 12 kW to ma on już w standardzie sterownik touch i nie trzeba wybierać między nim a slimem. Zaskoczyłeś mnie tym stwierdzeniem że jak wybierzesz sterownik touch to będziesz miał lepszy palnik. W w/w kotle jest najnowszy palnik Tekli czyli Fireblast II. Pierwsze słyszę aby Tekla montowała palniki w zależności od sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiam, że im chodziło o różnice w sterowaniu palnikiem w obu sterownikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kristobal napisał:

Może źle się wyraziłem, być może montują różne palniki niezależnie od tego czy jest slim czy touch.

Jak nie jesteś pewien jaki palnik jest zamontowany w wybranym przez ciebie kotle to można to łatwo sprawdzić. Na stronie Tekli w zakładce "do pobrania" przy wybranym przez ciebie kotle otwórz sobie jego ulotkę w której jest wszystko wyjaśnione - rodzaj palnika, sterownik, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pojawił się Wam może "Panel serwisowy" na stronie Igneo? U mnie na razie nic nie wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

Tak pojawił się panel serwisowy, menu kocioł i menu palnik, mogę zmieniać nastawy dotąd niedostępne zdalnie

To jeszcze tylko menu CO i będzie ekstra :)

kocioł.jpg

palnik.jpg

Edytowane przez adamaadres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.