Skocz do zawartości

szakallo

Stały forumowicz
  • Postów

    1142
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    19

Treść opublikowana przez szakallo

  1. To kupić lepiej było UPS nawet używanego z akumulatorami na 24v a nawet 48V i taki sam regulator ładowania podpiąć Ogólnie robienie czegokolwiek na 12V uważam za głupotę chyba że będzie to zasilało radio lub 3 lampki
  2. Ja kiedyś przerobiłem gs na ds u ojca w starym kotle, trochę się blacha powyginała grodziowa od temperatury ale sprawność spalania wzrosła niesamowicie sam wymiennik wyglądał pięknie był po prostu czysty, a w kotle paliło się wolniej i jakoś tak spokojniej, nie licząc hałasu który powstawał na zwężeniu Co do otworów - bardziej bym się przejmował tylko tym że może mieć za małą moc ale to możesz sobie przerobić używając i obserwując zachowanie kotła. Mam nadzieję że będziesz zadowolony
  3. Sławek a po co ci gotowiec do podpięcia PV jak możesz kupić pierwszy lepszy normalny regulator ładowania do akumulatorów i masz zestaw który w dzień się ładuje a przetwornica zjada część prądu Nie musisz przecież odpinać akumulatorów żeby ładować i rozładowywać.
  4. Przeanalizowałem trochę ostatnio i wychodzi że wiekszość dodatkowych liczników łączących się z aplikacjami od PV to właśnie takie mierniki z przekładnikami jak zamel tylko w tych firmowych od falowników masz połączone wszystko w jednej aplikacji. Chyba jednak kupię licznik od sofara przynajmniej wszystko będę miał w jednej apce.
  5. Ceny będą zmienne dowiesz się przy rozliczeniu.
  6. Dlatego warto mieć 2kW i żeby sinus był przynajmniej schodkowy a nie cięty prosto w jednym cyklu.
  7. Jeśli wiesz gdzie jest to rób nowe obejście przy ścianie bo znając życie pocięte będzie w kilku miejscach a to szkoda czasu i problemy na przyszłość. Ps. trochę bez sensu takie ogrzewanie w bloku - jeszcze na parterze spoko ale na piętrze Czy ogrzewanie zostało zatwierdzone przez projektanta instalacji czy każde mieszkanie ma własne źródło ciepła
  8. Normalnie kabel NC-com lub NO-com do styku 44-45
  9. A to zmienia trochę to trzeba znaleźć napięcie i podać je pod styk Trochę to dziwne Jak na moje oko powinno działać na samym kablu
  10. Ale to powinno działać chyba tylko na styku On-off W kipi jest w schemacie oznaczone T styki 44 i 45 A auraton ma styk NO com
  11. Szczerze - wolę zwykłe 3 grzałki na każdą fazę - jakoś bezpieczniej dla mnie niż płyta z napięciem bezpośrednio w instalacji. A co do zużycia energii - to będzie takie samo w stosunku do otrzymanego ciepła.
  12. Jak dla mnie nie ustawione jak trzeba. Jaki rodzaj ogrzewania ? Podłoga grzeiniki? Musisz przekręcić pokrętło od temp na kotle jak najniżej na 30 st jak pomoże - że wydłuży czas to masz odpowiedz, źle ustawione lub za wolno odbierane jest ciepło. Jaki sterownik pokojowy?
  13. Ludzie to potrafią pod górkę sobie zrobić. To jest blok czy dom jednorodzinny ? Dowiedz się gdzie wchodzi do pomieszczenia kabel i tam go wykuj i w nowej bruździe pociągnij dalej, lub wymień cały
  14. HA - on nie pisał nic o zmywarce 😄
  15. Czyli zrobiłeś grzałkę za 100zł, chyba te półka do ringo kosztowały więcej. 😁 A tak na poważnie może to nie głupie bo można mieć całkiem sporą moc. Jak reguluje się moc? Odległość płyt i rozmiar? Jak wygląda sprawa bezpieczeństwa - nie kopie wszystkich w okolicy jak dotkną metalowej rury w instalacji? Neutrony to chyba nie biorą udziału w tym 😁
  16. Osobiście kupiłbym dwa akumulatory po około 100Ah, 24v przetwornicę około 2kW i panele PV około 1kW z regulatorem ładowania na 24v lub lepiej 2x12v
  17. Co to jest? Elektrody? Nie mam dzwięku żeby posłuchać.
  18. Pierdu pierdu - każde drewno wysezonowane spalisz tak samo kwestia kotła i kaloryczności.
  19. Przepisy mówią tylko o temperaturze w łazience - jeśli jest, to nie musi być ogrzewania dodatkowego. Obstawiam że nie ma - więc jeśli w projekcie jest pomieszczenie jako łazienka to muszą zamontować ci grzejnik - najprawdopodobniej elektryczny bo najtaniej Obstawiam że to patodeweloperka gdzie tylko modlić się aby nic się nie działo. Jak deweloper nie może wydać ci projektu twojego lokalu - a na jakiej podstwie podpisałaś akt notarialny bez zliczenia powierzchni użytkowych? Za co płaciłaś ? Pamiętaj że jest nadzór budowlany oni muszą mieć wszystko. Dodatkowo sprzedający musi usunąć braki jeśli uda ci się udowodnić że to jego zaniechania lub świadome działanie.
  20. Raczej możesz zaślepić będzie dłużej oddawał ciepło Mam nadzieję że masz G12 taryfę i grzejesz tylko w godzinach nocnej taryfy.
  21. pytanie jak to jest zrobione, czy nadal się pali w piecu, czy odłączony jest przewód dymowy jeśli tylko sam prąd?
  22. Bardzo możliwe że siłownik ma luz i niektóre zawory po prostu nie domykają w działaniu. Bardzo ciekawa obserwacja ciekawe co odpowie producent jakbyś zgłosił im to, najlepiej byłoby mieć wyjęty zawór 3d bez problemu można sprawdzić czy jest dobry.
  23. Rozebrać górę, wyczyścić, zrobić od nowa pokrywę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.