Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy jest jeszcze sens instalować panele fotowoltaiczne?


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy jest jeszcze sens zainstalować panele?  Rachunki za energię mam ponad 350 zł miesięcznie. Jakieś porady?

Dziękuję pięknie za pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że TAK.

O magazynie energii elektrycznej, na razie zapominamy.
W zamian możemy zainstalować inteligentne sterowanie, które bez zbytniej uciążliwości, zwiększy nam autokonsumpcje wytworzonej energii przez instalacje fotowoltaiczną. 

Jeżeli mieszkasz w domu wraz rodziną  wielopokoleniową i seniorzy są na zasłużonej emeryturze, to koszty codziennego gotowania świeżych obiadów masz zredukowane do minimum.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Tak się przemierzam tylko nie wiem na co zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wyższe będą ceny energii, tym bardziej fotowoltaika będzie się znowu opłacała. Teraz się trochę rynek załamał, bo ci którzy na poważnie myśleli o instalacji przyspieszyli decyzję o inwestycji żeby zdążyć w systemie opustów, który trudno się oszukiwać - jest lepszym systemem. Ale to nie znaczy że fotowoltaika się przestała opłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji według mnie się nie opłaca, wejdziesz w net-bilin,czyli za 1 kilowat energii zapłacą ci 35groszy ,a jak będzie ci brakować to Ty zapłacisz 70groszy, to taki przykład, nie wiem po ile będzie energia?, Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Czy jest jeszcze sens instalować panele fotowoltaiczne?

Dziś byłem w jednej firmie i jutro mam wizytę. Zobaczymy co wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy oferują towar aby go sprzedać z dużym zyskiem i będą mówić pod klienta, mam instalacje PV i jestem zadowolony, ale założoną przed 1 kwietnia 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, segal21 napisał:

W obecnej sytuacji według mnie się nie opłaca, wejdziesz w net-bilin,czyli za 1 kilowat energii zapłacą ci 35groszy ,a jak będzie ci brakować to Ty zapłacisz 70groszy, to taki przykład, nie wiem po ile będzie energia?, Pozdrawiam.

Nie wiadomo też na ile Prezes URE pozwoli zwiększyć taryfy. Dlatego uznajemy net-billing za gorszy bo jest mniej pewny od opustów, nie da się tak prosto i ładnie policzyć okresu zwrotu ja nie wiadomo jakie będą ceny. Ale prawda jest też taka, że jak system opustów został uruchomiony, to też się ludzie nie rzucili po fotowoltaikę, tylko dopiero po jakimś czasie. Tak naprawdę do lipca też nie będzie wiadomo jak będzie w praktyce wyglądał ten system rozliczenia, bo dalej są opusty tylko jako okres przejściowy. Dopiero od lipca net-billing zostanie uruchomiony.

Ceny wzrosną, będzie wiadomo jak działa system, to i zainteresownaie fotowoltaiką wróci.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas pozwoli stawa sia koniecznym.W poczatku ubieglego roku jescze bylo nieoplacalne,szybko sa sytuacja zmienila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że tak o ile chcemy pomóc naszej auto-konsumpcji. ale nie zastąpić.  W okresie wiosenno - jesiennym możemy wyłączyć główne źródło ogrzewania i uruchomić alternatywne (klima jeśli ktoś nie ma PC), można dołożyć bufor i wspomóc CO, grzać CWU za pomocą grzałki czy PC-CWU. Dużo jest możliwości ale trzeba to z głową przemyśleć. W starym systemie nic nie szkodziło przewymiarować instalację teraz raczej bym dobrał tak by oprócz instalacji doposażyć dom w systemy może nie aż tak drogie jak magazyn energii ale bym miał z tego korzyść praktycznie natychmiast a nie tylko głównie zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele fotowoltaiczne MONOKRYSTALICZNE Corab Encor 405W - 14szt

Czy to jest dobry wybór paneli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego taki falownik

Falownik trzyfazowy Solaredge SE5K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena i jakość za kW gotowej instalacji to jest wyznacznik dobrego wyboru... 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką mam propozycję i nie wiem czy ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej napisał RedEd, inaczej wszyscy będą zachwalać to co używają lub co mają na stanie. Jedna oferta to za mało, musisz pozyskać od konkurencji inne oferty i wtedy można coś powiedzieć.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie za odpowiedź.

To już nie chodzi o kasę, a sprawność i jakość tego co podałem. Czy mieszczą się w normach przyzwoitości 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gilal jestem zdania że nie warto przepłacać, mam 4kW instalacji, w 2016 kupiłem "odrzuty" z produkcji za mniej niż połowę nowych i działają do tej pory... I uzyski mają nie naj gorsze 😁 cena za kW gotowej instalacji...

Pozdrawiam Edwin 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie za pomoc i opinię. Wezmę to pod uwagę 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Patrząc ze swojej perspektywy, uważam, że te rachunki dość wysokie masz. Uważam, że warto. Jednak jeśli chcesz świadomie podjąć decyzję o instalacji paneli fotowoltaicznych, polecam przeczytać na ten temat różne artykuły jak np. tutaj. Z takich wpisów dowiesz się najważniejszych informacji na temat formalności, samej instalacji, a także korzyści płynących z takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim podejmiesz decyzje sprawdź jakie jest napięcie w sieci podczas największej ekspozycji słońca, żeby się nie okazało że będziesz miał tylko ozdobę na dachu bo falownik odłączy panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie za odpowiedzi

Mimo wszystko panele już leżą i czekam na zmianę licznika. A co będzie, zobaczymy. Falownik trochę większy aby jeszcze kilka paneli dołożyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji według mnie się nie opłaca, wejdziesz w net-bilin,czyli za 1 kilowat energii zapłacą ci 35groszy ,a jak będzie ci brakować to Ty zapłacisz 70groszy, to taki przykład, nie wiem po ile będzie energia?, Pozdrawiam.

Jest cennik za lipiec 2022. Energia będzie odkupowania po 66 groszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.