Skocz do zawartości

szakallo

Stały forumowicz
  • Postów

    1142
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    19

Treść opublikowana przez szakallo

  1. Na biwak to warto zabrać jak jest miejsce panel PV i regulator ładowania za 50zł i już się nie przejmować akumulatorem
  2. Ja już wiem co będzie - złom z wodą brudną od ołowiu.
  3. Kwas do betonu jeszcze lepszy 😄
  4. Obstawiam że akumulatory od fachowca z Karaczi są lepsze jakościowo od tych najtańszych kupowanych u nas w sklepach.
  5. A ja dodam od siebie że też mam panele PV ale nie chciałbym żeby inni mieli bo falownik już się wyłącza w ciągu dnia. Dodatkowo osoby które teraz podpinają się do sieci są na straconej pozycji bo ich prąd będzie odkupowany od nich za psie pieniądze więc nie ma to sensu finansowego.
  6. To wygląda jak zmiana pionu lub ominięcie jakiejś przeszkody
  7. Ja jak kiedyś teściowi dałem Dimer żeby sobie Władimirca T25 umył bo chciał jechać na przegląd to wszystkie farby z tabliczek aluminiowych poschodziły a kolor miał chyba bardziej czerwony niż wyjechał z fabryki 😄
  8. Mój akumulacyjny z cegły szamotowej wygląda skończony teraz tak
  9. Lubię dziadka ale są rzeczy z którymi się nie zgadzam w jego filmikach. Na tą chwilę zakładałbym gaz i nie wpierdzielał się w PC chyba że masz PV na starych warunkach. Wystarczy poczytać po ile w ciągu dnia sprzedaje się prąd z pv w ciągu słonecznego dnia Oddasz za 6,5gr kWh a w zimę odkupisz za 1zł co najmniej bo przecież nie zmieścisz się w tych śmiesznych 2000kWh na rok z ogrzewaniem.
  10. Jeśli to poddasze nie ogrzewane to ten kawałek izolacji na ścianie może być po prostu dociepleniem sciany nad stropem - prawidłowo wykonana izolacja którą ciężko czasem spotkać.
  11. Najlepsze to dwa sedesy na początku pętli jeśli będą miały dobre spłuczki które szybko się ładują to zabiorą ci całą wodę z tego pexa 16 i na reszcie odbiorników bedzie tylko gorąca.
  12. Ma ktoś jakiś pomysł jak punktować PGE z zbyt wysokim napięciem, widzę że trafo ma jakieś odczepy bo napięcie w ciągu dnia potrafi spaść o 10V ale mam np tak jak dziś że falownik wyłączył się 3 razy bo było ponad 253V
  13. Słyszałem ostatnio historię w nadleśnictwie że LP mają umowy na dostawy drewna na zachód w takich cenach że wycinka przez prywatne firmy kosztuje więcej niż drewno które sprzedają bo umowy podpisane kilka lat temu. Więc ciekawe jak to jest naprawdę.
  14. Może po prostu masz coś z połaczeniem lub drożnością miedzy kocioł- komin
  15. szakallo

    Czat

    Czat do dobry do gadania o pierdołach a nie wymianę informacji.
  16. Popatrz jaki masz najlepszy serwis w okolicy to też ważne w razie co za przeglądy nie zapłacisz dużo.
  17. Bercus może u was jest słabo z odzyskiwaniem energii - ale u nas jest jeszcze nie najgorzej i lepiej zamiast baterii dołozyć kilka paneli więcej i po prostu dbać o to aby jak najwięcej przejadać w chwili produkcji w dzień, czyli wszystkie zmywarki, pralki grzałki uruchamiać zawsze kiedy jest dzień.
  18. Wygląda ciekawie ale ceny tych zgazowujących są trochę przegięte jak na kawałek palnika
  19. Jeśli masz miejsce nie kupuj dwufunkcyjnego żadnej firmy
  20. Widzę że kisisz w nim opał - zrób jedno przepalenie na nim bez zamykania powietrza aż do samego końca - będzie gorąco ale nie będzie żadnej sadzy i szyba i okładzina będzie czyściutka prawie jak nowa. Wermikulitu najlepiej nie dotykać niczym ( nie czyścić) tylko dobrze przepalić aby złapał temperaturę i przy dobrym powietrzu sam wypali całą sadzę do czysta chyba że paliłeś jakąś sosną lub innym iglastym.
  21. Osobiście uważam że najlepszym rozwiązaniem jest chyba Panele +dc grzałka do cwu jeśli już, ale do dogrzewania domu brałbym dodatkowo pv z dofiansowawniem +7kzł i do tego zbiornik energii cieplnej też +5kzł Do tego mała pompa ciepła samoróbka jak napisał ktos wyżej i można mówić o kombinowaniu na 0 rachunków przy nie dużym wkładzie własnym.
  22. Jak trzyma się twoja wykładzina z wemikulitu - moja po 3 latach zaczyna się niszczyć poobijana drewnem podczas dokładania, patrzyłem że trzeba 700zł wyłożyć na nową. Ja w swojej Almerii palę praktycznie co dziennie i nie czyszczę za każdym razem szuflady tylko szpachelką ugniatam popiół i tak mogę zrobić do 4-5 rozpaleń potem muszę wynieść popiół.
  23. To nie lepiej złapać dofinansowanie 7 000zł i założyć zestaw za 14 000zł i mieć od razu rachunki zmniejszone? Osobiście uważam że PV offgrid do grzania wody są bez sensu to już lepiej załóż solary, bo zimą i tak nie nagrzejesz pv wody
  24. A ja np mam Thorma Almeria i polecam stalowy z wykładziną z wermikulitu - wkład ma małą moc czyli można uzywać go w dobrze ocieplonych domach. Ma wysoki profil więc ogień lepiej się dopala niż w panoramicznych wkładach. Dobrze zaprojektowane powietrze wtórne więc przy liściastym drewnie jak umie się palić można praktycznie wcale nie czyścić szyby. A ciepło ze spalania najlepiej zabierać z rury dymowej dzięki radiatorowi zamiast wychładzać komorę spalania lub stosować okładziny w palenisku żeliwniaka skoro ścianki i tak nie będą nigdy zbyt gorące żeby trzeba stosować żeliwo.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.