-
Postów
1142 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
19
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez szakallo
-
Regeneracja akumulatorów kwasowych
szakallo odpowiedział(a) na sambor temat w Rozmowy na dowolny temat
Na biwak to warto zabrać jak jest miejsce panel PV i regulator ładowania za 50zł i już się nie przejmować akumulatorem -
Regeneracja akumulatorów kwasowych
szakallo odpowiedział(a) na sambor temat w Rozmowy na dowolny temat
Ja już wiem co będzie - złom z wodą brudną od ołowiu. -
Pompia ciepła do CWU Dimplex Wymiennik czyszczenie -jak ?
szakallo odpowiedział(a) na Gruner temat w Pompy ciepła
Kwas do betonu jeszcze lepszy 😄 -
Regeneracja akumulatorów kwasowych
szakallo odpowiedział(a) na sambor temat w Rozmowy na dowolny temat
Obstawiam że akumulatory od fachowca z Karaczi są lepsze jakościowo od tych najtańszych kupowanych u nas w sklepach. -
A ja dodam od siebie że też mam panele PV ale nie chciałbym żeby inni mieli bo falownik już się wyłącza w ciągu dnia. Dodatkowo osoby które teraz podpinają się do sieci są na straconej pozycji bo ich prąd będzie odkupowany od nich za psie pieniądze więc nie ma to sensu finansowego.
-
Przytkany przewód kominowy Stary komin - środek
szakallo odpowiedział(a) na markow79 temat w Kominy dymne i spalinowe
To wygląda jak zmiana pionu lub ominięcie jakiejś przeszkody -
Pompia ciepła do CWU Dimplex Wymiennik czyszczenie -jak ?
szakallo odpowiedział(a) na Gruner temat w Pompy ciepła
Ja jak kiedyś teściowi dałem Dimer żeby sobie Władimirca T25 umył bo chciał jechać na przegląd to wszystkie farby z tabliczek aluminiowych poschodziły a kolor miał chyba bardziej czerwony niż wyjechał z fabryki 😄 -
Wybór kominka Kominek z płaszczem wodnym czy bez
szakallo odpowiedział(a) na redo10000 temat w Kominki, kozy i inne piece
-
Pompa ciepła w nowym domu na działce uzbrojonej w sieć gazową
szakallo odpowiedział(a) na mateo1995 temat w Pompy ciepła
Lubię dziadka ale są rzeczy z którymi się nie zgadzam w jego filmikach. Na tą chwilę zakładałbym gaz i nie wpierdzielał się w PC chyba że masz PV na starych warunkach. Wystarczy poczytać po ile w ciągu dnia sprzedaje się prąd z pv w ciągu słonecznego dnia Oddasz za 6,5gr kWh a w zimę odkupisz za 1zł co najmniej bo przecież nie zmieścisz się w tych śmiesznych 2000kWh na rok z ogrzewaniem. -
Jeśli to poddasze nie ogrzewane to ten kawałek izolacji na ścianie może być po prostu dociepleniem sciany nad stropem - prawidłowo wykonana izolacja którą ciężko czasem spotkać.
-
Instalacja wody użytkowej - dom jednorodzinny
szakallo odpowiedział(a) na stemaell temat w Instalacje CO i CWU
Najlepsze to dwa sedesy na początku pętli jeśli będą miały dobre spłuczki które szybko się ładują to zabiorą ci całą wodę z tego pexa 16 i na reszcie odbiorników bedzie tylko gorąca. -
Rozpoczynam przygodę z foto
szakallo odpowiedział(a) na berthold temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
Ma ktoś jakiś pomysł jak punktować PGE z zbyt wysokim napięciem, widzę że trafo ma jakieś odczepy bo napięcie w ciągu dnia potrafi spaść o 10V ale mam np tak jak dziś że falownik wyłączył się 3 razy bo było ponad 253V -
Słyszałem ostatnio historię w nadleśnictwie że LP mają umowy na dostawy drewna na zachód w takich cenach że wycinka przez prywatne firmy kosztuje więcej niż drewno które sprzedają bo umowy podpisane kilka lat temu. Więc ciekawe jak to jest naprawdę.
-
Cofanie Dymu Z Pieca - Jakie Przyczyny I Co Robić?
szakallo odpowiedział(a) na tiada temat w Kotły zasypowe
Może po prostu masz coś z połaczeniem lub drożnością miedzy kocioł- komin -
Czat do dobry do gadania o pierdołach a nie wymianę informacji.
-
wybór kotła gazowego Pytanie o dobór odpowiedniego pieca
szakallo odpowiedział(a) na magnatos temat w Kotły gazowe
Popatrz jaki masz najlepszy serwis w okolicy to też ważne w razie co za przeglądy nie zapłacisz dużo. -
Zestaw fotowoltaiczny do grzania wody
szakallo odpowiedział(a) na Cygan81 temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
Bercus może u was jest słabo z odzyskiwaniem energii - ale u nas jest jeszcze nie najgorzej i lepiej zamiast baterii dołozyć kilka paneli więcej i po prostu dbać o to aby jak najwięcej przejadać w chwili produkcji w dzień, czyli wszystkie zmywarki, pralki grzałki uruchamiać zawsze kiedy jest dzień. -
Opinie nt. kotłów Vigas Piece vigas
szakallo odpowiedział(a) na Razuch3 temat w Kominki, kozy i inne piece
Wygląda ciekawie ale ceny tych zgazowujących są trochę przegięte jak na kawałek palnika -
wybór kotła gazowego Pytanie o dobór odpowiedniego pieca
szakallo odpowiedział(a) na magnatos temat w Kotły gazowe
Jeśli masz miejsce nie kupuj dwufunkcyjnego żadnej firmy -
Wybór kominka Kominek z płaszczem wodnym czy bez
szakallo odpowiedział(a) na redo10000 temat w Kominki, kozy i inne piece
Widzę że kisisz w nim opał - zrób jedno przepalenie na nim bez zamykania powietrza aż do samego końca - będzie gorąco ale nie będzie żadnej sadzy i szyba i okładzina będzie czyściutka prawie jak nowa. Wermikulitu najlepiej nie dotykać niczym ( nie czyścić) tylko dobrze przepalić aby złapał temperaturę i przy dobrym powietrzu sam wypali całą sadzę do czysta chyba że paliłeś jakąś sosną lub innym iglastym. -
Zestaw fotowoltaiczny do grzania wody
szakallo odpowiedział(a) na Cygan81 temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
Osobiście uważam że najlepszym rozwiązaniem jest chyba Panele +dc grzałka do cwu jeśli już, ale do dogrzewania domu brałbym dodatkowo pv z dofiansowawniem +7kzł i do tego zbiornik energii cieplnej też +5kzł Do tego mała pompa ciepła samoróbka jak napisał ktos wyżej i można mówić o kombinowaniu na 0 rachunków przy nie dużym wkładzie własnym. -
Wybór kominka Kominek z płaszczem wodnym czy bez
szakallo odpowiedział(a) na redo10000 temat w Kominki, kozy i inne piece
Jak trzyma się twoja wykładzina z wemikulitu - moja po 3 latach zaczyna się niszczyć poobijana drewnem podczas dokładania, patrzyłem że trzeba 700zł wyłożyć na nową. Ja w swojej Almerii palę praktycznie co dziennie i nie czyszczę za każdym razem szuflady tylko szpachelką ugniatam popiół i tak mogę zrobić do 4-5 rozpaleń potem muszę wynieść popiół. -
Zestaw fotowoltaiczny do grzania wody
szakallo odpowiedział(a) na Cygan81 temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
To nie lepiej złapać dofinansowanie 7 000zł i założyć zestaw za 14 000zł i mieć od razu rachunki zmniejszone? Osobiście uważam że PV offgrid do grzania wody są bez sensu to już lepiej załóż solary, bo zimą i tak nie nagrzejesz pv wody -
Wybór kominka Kominek z płaszczem wodnym czy bez
szakallo odpowiedział(a) na redo10000 temat w Kominki, kozy i inne piece
A ja np mam Thorma Almeria i polecam stalowy z wykładziną z wermikulitu - wkład ma małą moc czyli można uzywać go w dobrze ocieplonych domach. Ma wysoki profil więc ogień lepiej się dopala niż w panoramicznych wkładach. Dobrze zaprojektowane powietrze wtórne więc przy liściastym drewnie jak umie się palić można praktycznie wcale nie czyścić szyby. A ciepło ze spalania najlepiej zabierać z rury dymowej dzięki radiatorowi zamiast wychładzać komorę spalania lub stosować okładziny w palenisku żeliwniaka skoro ścianki i tak nie będą nigdy zbyt gorące żeby trzeba stosować żeliwo.
