Skocz do zawartości

szakallo

Stały forumowicz
  • Postów

    1142
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    19

Treść opublikowana przez szakallo

  1. pompa 8W? to tyle to potrafią mieć pompy do cyrkulacji a nie CO
  2. tyle pije dobrze załadowana ciężarówka
  3. Zamontuj klimatyzator i na przyszłość zostanie, a teraz pomoże w ogrzewaniu.
  4. A możesz zmniejszyć wydajność pompy ?
  5. Nie bo stary miał inny zawór który nie stawiał takiego oporu, teraz woda woli płynąć tam gdzie jej łatwiej zakręć inne zawory na tej gałęzi i zobaczysz czy ten odżyje.
  6. Wydaje mi się że musisz ograniczyć przepływ na innych na tej gałęzi
  7. Widzę że na powrocie rura idzie gdzieś w lewo i w prawo (są tam inne grzejniki na tej odnodze?) może musisz skryzować je bo ten nie będzie dostawał wystarczająco dużo wody. Jest jeszcze możliwość że jest zacięty grzybek w zaworze i nie otwiera się do końca, zobacz bez termostatu czy chodzi płynnie.
  8. Instalacja grawitacyjna? Jeśli tak to wymiana zaworu lub pompa obiegowa w instalacji. Zawory do instalacji grawitacyjnych np herz https://instalhurt.sklep.pl/p/61/2481/herz-zawor-termostatyczny-3-4-zwiekszony-przeplyw-zawory-grzejnikowe-glowice-akcesoria-grzejnikowe.html
  9. Kwestia kasy ale zazwyczaj lepiej ze względu na cenę kłaść 2x tanią wełnę niż jedną drogą ciepłą. wełna badziewna 15cm 0,044 - opór 3,41x2 - 6,82m2K/W za 21zł x2 = 42złm2 łącznie 30cm grubości Wełna najlepsza 15cm 0,033 - opór 4,5 m2K/W za 64złm2 - o jedną trzecią droższa a opór gorszy też prawie o 1/3 Tylko jak nie masz gdzie wsadzić 30cm to co poradzić.
  10. Jak palone codziennie to w takich piecach często taki ciąg że papier z rozpałki chce wciągnąć do komina. 😁 Bardziej chodziło mi o to, kiedy piec zimny i rzadko używany bo wtedy są problemy.
  11. Miałem kiedyś kilka rozgrzewaczy z octanu fajny patent ale ciepło uwalniane jest szybko i ciekawe jak to wygląda przy większych różnicach temp. Tu było
  12. Do takiego wnętrza brałbym tylko coś w kaflach no i te ciepełko promieniujące od obudowy a nie śmierdząca blacha. Jak będziesz szukał to polecam takiego z wkładami akumulacyjnymi.
  13. Nie kierowałbym szyby w kierunku tv i szafek bo będzie po nich - osobiście uważam że tylko do przodu szyba na salon Dodatkowo narożne kominki zazwyczaj mają problemy z czystą szybą bo powietrze i ścianki nie pomagają dopalać dymu
  14. Dla kotła kondensacyjnego jest najzdrowiej jak pracuje na małej mocy, nie wypala wymiennika, ma niższą temp spalin, lepiej działa kondensacja. Przy podłogowym ogrzewaniu może pracować nawet całą dobę ciągiem jak jest dobrze dobrany kocioł.
  15. Thorma ma fajne wkłady i ten kominek może być, tego pierwszego bałbym się bo praktycznie wszystkie zdjęcia z wklejonym ogniem na necie może się okazać że wiecznie okopcone będzie. Najlepiej wybrać jakiegoś w kaflach będzie pasował do wnętrza i nie będzie miał tak dużej mocy na ściankach. Może coś z tej serii Thorma Delia Extra
  16. Brawo Panowie - podobamniesię to 😁 Zapytam z ciekawości - przy rozpalaniu przez te piekarniki nie chce wybijac dym itd?
  17. Jak masz miejsce to może warto nabić jakieś krawędziaki na te belki co masz i podnieść podłogę o 10cm zawsze to lepsza izolacja. Osobiście to bym kupił najtańszej wełny i wepchałbym jeszcze między krokwie i przykrył zwykła białą geowłókniną żeby się nie pyliło.
  18. szakallo

    Termet

    Pepoz - a co jeśli jedna pętla ma z 200mb?
  19. Pełni funkcję tylko że on bada temp w pomieszczeniu które przyjmujesz jako pomiarowe a tak jak napisał Ejey rotametrami regulujesz temp w innych pomieszczeniach. Przy dużej bezwładności podłogi termostaty pokojowe są zbędne a zwykłe on/off wręcz szkodliwe bo zanim temperatura w pomieszczeniu się zmieni może okazać się że podłoga będzie za ciepła a termostat dopiero ją wyłączy i masz po tym kolejne kilka godzin przegrzane pomieszczenie, później kilka godzin zadaną temperaturę, a na koniec wychłodzone bo zanim podłoga znów się nagrzeje temp w pomieszczeniu nadal będzie spadać. Do puki termostat pokojowy nie będzie PID ciężko nazwać je dobrymi pod ogrzewanie podłogowe.
  20. szakallo

    Termet

    Dlatego staram się pomagać, a to że czasem pokrętnie mi to idzie to tak już mam. Na początek autor powinien zrobić tak aby na przepływomierzach były przepływy przynajmniej z 2l/min a dopiero dalej zastanawiać się co może być nie tak. Co to za pompa? Działa wreszcie ? Czy po włączeniu słychać jakieś dzwięki a po chwili cisza? Jak na moje oko z pierwszego zdjęcia pompa chodziła na 3biegu a przepływy były tylko koło 1L Wydaje mi się że mogą tam być bardzo długie pętle i będzie po prostu słabo.
  21. szakallo

    Termet

    Nie nabijam postów tylko wyraziłem swoją opinię o wykonaniu- jeśli 0 jest na dole to na pierwszych zdjęciach widać że układ jest raczej odpowietrzony bo widać prawie maksymalne przepływy, nie potrzebnie się raczej bawił w odpowietrzanie. Idąc dalej tym tokiem - jeśli ma przepływy i temp na rozdzielaczu 40st to może znaczyć tylko że kocioł jest za mocny (nie moduluje mocą jak trzeba lub jest po prostu za mocny) Moim zdaniem 0 jest na górze a na pętlach nie ma prawie przepływu Dodatkowo skoro pompa była zablokowana to jak przepływomierze pokazały prawie max?
  22. Umiesz czytać Myślisz że to problem odkręcić zawór od rury? Przemysław85 - jak chcesz to mogę założyć zawór termostatyczny sterowany elektrycznie z siłownikiem ale chyba nie o to ci chodziło.
  23. szakallo

    Termet

    Czyli masz 90m2 podłogi zrobione na 6 pętlach? No to ładnie! Genialnie wykonane połączenie pompy przy rozdzielaczu z przewodem zasilającym. Gdzie jest 0 na przepływomierzach? jakie masz przepływy
  24. szakallo

    Termet

    Ile metrów2 napędza ten kociołek i czy to nowy budynek?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.