Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trociny z wapnem co dołożyć


adam1982412

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam od jakiegoś czasu dom mieszkalny z lat 80's ze stropem betonowym ( nie wiem jakiej grubości ale dom ma 50cm sciany) . Na piętrze w lecie gorąco w zimie zimno:(((  Gdy przejrzałem się do kupna styropianu na strychu odkryłem trociny z wapnem około 7cm. Czytałem już wszystko na na różnych forach , co fachowiec to inna opinia. Strop ma 80m2 naprawdę wolałbym już zostawić te troty są w każdym miejscu suche i dorzucić do tego 2x 10cm wełny na zakładkę i na to płyta osb bez foli. Drodzy forumowicze czy to dobry pomysl ? Może ktoś z was miał podobną rozkmine i podzieli się przemyśleniami:)  z góry dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak suche i jest gdzie położyć nową izolację, to bym się nie zastanawiał, tylko kładł na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, o6483256 napisał(a):

Jak suche i jest gdzie położyć nową izolację, to bym się nie zastanawiał, tylko kładł na to.

Dzieki za wsparcie:))) Zapomniałem dodać dom jest ogrzewany gazem okna wymienione stych nieużywany będą tam tylko bezuzyteczne skarby , 20cm wełny wystarczy ? I jaka welna jest najlepsza mineralna czy górska do tego typu izolacji? Później na elewacje 10cm styropianu  grafitowego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 30cm najtańszej wełny szklanej i uważam, że to za mało. Teraz włożyłbym 45cm. 

Ty możesz rozłożyć np 20, a potem jak stwierdzisz, że to za mało jeszcze dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie ma stropie podwieszanym mam 30cm wełny skalnej rockwool i nie widać by ciepło gdzieś uciekało.
Do wełny typu isower niemal zaufania z racji na jej miękkość i tendencje do grawitacyjnego opadania.

Jak chcesz korzystać z poddasza to podłogę trzeba czymś wyłożyć. Więc trzeba zrobić konstrukcje nośna na legarach lub zakupić wełnę twarda na podłogi lub styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kamerze termowizyjnej też nie widzę żeby cos uciekało, a jednak nadal uważam, że 30cm to za mało.

Dobry test (oczywiście, jeżeli to dach) Wyjść na zewnątrz jak jest w granicach 0*C (przy niższych temperaturach to się nie sprawdza) i sprawdzić, czy na dachu równomiernie utrzymuje się szadź. Wtedy widać to lepiej niż na kamerze termowizyjnej. Analogicznie ma się sprawa ze ścianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to miałem zaproponować by sprawdzić czy szadź jest na całym dachu. Prosty i najtańszy test.
Co do grubości wełny. Moim zdaniem 25-30cm to jest optymalna grubość ocieplenie na stropie/skosach itp o ile zostanie ona poprawnie założona. Jak to zostanie skopane to nawet i 50cm nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimę taka grubość się sprawdza, w lato przy matowym szarym dachu nie do końca.

 

W sumie zamiast wełny, można na dach dołożyć paneli pv i też będzie izolacja od ciepła z zewnątrz 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pewnej grubości izolacji ważniejsze jest aby była po drodze folia aluminiowa odbijająca promieniowanie podczerwone niż sama izolacja na przewodzenie.

Warto na koniec przy dachu skośnym dać przed płytami g-k warstwę np z folii bombelkowej a warstwą aluminium lustrzanego, mamy paroizolację i warstwę odbijającą promieniowanie w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki problem z swoim domem.

1. co nie było na stropie zadnej izolacji - efekt - zaczał sie pojawiać grzyb w 1 pokoju w rogu . W kolejne lato porozkładałem 10cm styropianu na to folia + siatka metalowa i zamówiłem betoniarkę z pompą - przez okno na stychu rozlalismy 4cm betonu na wylewke. 

Efekt - z grzybem spokój.  Duża poprawa komfortu ale to nie to.  Dalej dom sie wychładza przez dach i fajermury kominy co działa na nieocieplonym stychu jak wielkie chłodnice.

Teraz w tym roku docieplam  kompletnie dach  - 15cm wełna w rolce i na zakładke 2 wełna skalna w kwadratach 5cm 

Juz zrobiłem membrane od wew krokwi + całość podwieszenia na profilach CD60 ,

W sumie ok 150m2 dachu - robie sam od 1,5 miesiąca po pracy.  

Teraz jakbym miał ocieplać to zrobił bym tylko 30cm wełny na dach - to zapewni dużą izolację murów na strychu bez grzebania sie w ten stryropian na sropie - bo sam styropian to efekty średnie a koszta duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mikkei napisał(a):

Też miałem taki problem z swoim domem.

1. co nie było na stropie zadnej izolacji - efekt - zaczał sie pojawiać grzyb w 1 pokoju w rogu . W kolejne lato porozkładałem 10cm styropianu na to folia + siatka metalowa i zamówiłem betoniarkę z pompą - przez okno na stychu rozlalismy 4cm betonu na wylewke. 

Efekt - z grzybem spokój.  Duża poprawa komfortu ale to nie to.  Dalej dom sie wychładza przez dach i fajermury kominy co działa na nieocieplonym stychu jak wielkie chłodnice.

Teraz w tym roku docieplam  kompletnie dach  - 15cm wełna w rolce i na zakładke 2 wełna skalna w kwadratach 5cm 

Juz zrobiłem membrane od wew krokwi + całość podwieszenia na profilach CD60 ,

W sumie ok 150m2 dachu - robie sam od 1,5 miesiąca po pracy.  

Teraz jakbym miał ocieplać to zrobił bym tylko 30cm wełny na dach - to zapewni dużą izolację murów na strychu bez grzebania sie w ten stryropian na sropie - bo sam styropian to efekty średnie a koszta duże.

 

Dzieki za odpowiedź,  masz całkowita rację że jeśli nie ogarnie się dachu to na strychu dalej będzie lodówka a w lecie piekarnik. 

Mimo wszystko na tą chwilę zajmę się stropem a później jak będzie przypływ gotówki to pomyślę nad dachem. 

Taki mam plan:)

Na te nieszczęsne trociny z wapnem Twarda Welna skalna rockwool ,  paski 30cm  dookoła ścian i 25cm na zakładkę 10 i 15cm . Na to położę plyty osb bez legarów. Nie będę tam trzymał ciężkich rzeczy więc powinno być dobrze ... tak myślę.  Jak myślicie jaka grubość osb żeby to miało ręce i nogi  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.