Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a przepraszam węgiel kamienny zanim stał się tym czym jest obecnie to był czym ?

Popatrzmy na to trochę szerzej a właściwie dłużej a nie w skali jednego roku .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he dobre.

WĘGIEL KAMIENNY

Węgiel kamienny jest paliwem kopalnym pochodzenia organicznego. Powstał w wyniku powolnych przekształceń tkanek roślinnych, rozkładu przez mikroorganizmy w warunkach ograniczonego dostępu tlenu oraz działania wysokiej temperatury i ciśnienia panujących pod powierzchnią ziemi

 

źródło: "wiki"

 

 

Od siebie powiem że węgiel to węgiel a różnica polega na okresie jego przekształcenia z węglowodorów pochodzenia roślinnego. I tak spalając biomasę utrzymujemy równowagę w środowisku (tzn. nie powiększamy ilości CO2, pomijając oczywiście erupcje wulkanów, topnienie lodowców itp) a spalając paliwa kopalniane niestety ale zwiększamy udział CO. Nie było by z tym najmniejszego problemu gdyby stan zalesienia był na poziomie tego z okresu permu lub karbonu.

 

Spalanie drewna/lasów też nie jest najlepszym pomysłem i mam tego pełną świadomość ale przy zachowaniu mądrej i odpowiedzialnej gospodarki rolno-leśnej jest to do przyjęcia.

Najlepiej byłoby wykorzystać plazmę i zrobić porządek z całym syfem naszej "cywilizacji" ale puki koncerny będą zarabiały na kopalinach to niema co marzyć o takich przedsięwzięciach "bo się nie opłaca" (czytaj nie da się tyle zarobić)

 

Temat "ekologi" to temat rzeka i niema co go roztrząsać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo to było pytanie do przemyśleń :D chociaż może regułka się komuś przyda ale wracając do meritum to słoma rzepakowa nie jest złym paliwem zawiera wiele tego co jest w samym rzepaku a to się pali bardzo dobrze . Na rzepakowym całkiem nieżle chodzi również diesel i osobiście znam przypadek chałupniczej produkcji ale jak to w państwie fiskalnym bywa produkcja paliw to nie to samo co produkcja wina i gościu miał sprawe jak Al Capone za podatki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Piszę w tym temacie aby nie zakładać nowego. Wczoraj nadałem przesyłkę do klienta korzystając z firmy brokerskiej wysylajnajtaniej.pl jako dostawcę przesyłek zawsze wybieram DHL i nigdy nikt się nie skarżył (bynajmniej nikt mnie nie informował o żadnych problemach)

Dziś ta passa się skończyła i otrzymałem informację od klienta o uszkodzonej przesyłce

post-13940-0-29928600-1340742723_thumb.jpg post-13940-0-29320600-1340742735_thumb.jpg post-13940-0-38577700-1340742743_thumb.jpg

 

post-13940-0-95175800-1340742752_thumb.jpgpost-13940-0-28323500-1340742767_thumb.jpgpost-13940-0-94439200-1340742962_thumb.jpg

 

 

I jak tu zaufać kurierowi. Teraz znowu czeka mnie dodatkowy kawałek roboty bo przecież tak Michała nie zostawię a sprawa z reklamacją będzie pewnie trwać wieki, dobrze ze ubezpieczam wysyłki, co nie zmienia faktu że traktują je jak G%o

post-13940-0-68261200-1340742761_thumb.jpg

post-13940-0-17555300-1340742973_thumb.jpg

post-13940-0-97374700-1340742981_thumb.jpg

post-13940-0-42624600-1340743089_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znając życie będą przenosić winę w nieskończoność, zastanawiam się jak wycenić naprawę (czyli jaką kwotę szkody wpisać) Wnętrze niby nie ruszone ale kto wie. Nie wiem czy Michał robił już próbę szczelności bo jeżeli okaże się że coś puściło to... ino na złom, chociaż nie sądzę że korpus ucierpiał albowiem nie takie rzeczy konstrukcje spawane przeżywają, tym bardziej że ten ma podwójnie wzmacniany korpus .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....przykre i smutne a walka może trwać wieki, ja przy większych gabarytach korzystam zawsze z firmy Sche...., nigdy nie było jakichkolwiek problemów, wytrwałości w walce życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, tak się składa że ja jestem tym "wybrańcem losu". Próbę szczelności zrobię najszybciej w piątek lub sobotę - niestety praca. Co mnie martwi to tylko odpryski farby na spawach w kilku miejscach w prawym górnym rogu, tam gdzie oberwał najbardziej. Ucierpiały też zawiasy w górnych drzwiczkach wyczystki - puścił jeden spaw.

 

Co do firm kurskich, mój szwagier zmówił telewizor, dostawca UPS efekt - pęknięta matryca jakieś 3 tygodnie temu. Mój brat pracuje w schenkerze i też bez rewelacji, także sami wiecie jak to wygląda.

 

Jeśli chodzi o sam kocioł i wykonanie to kawał dobrej roboty odwalił Przemo.

Za co mu publicznie DZIĘKUJĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste albowiem, nie jestem w stanie zrobić Michałowi nowego kotła do 15 lipca a ma już rozgrzebaną kotłownie. Wyślę nową kasetę i trzeba mieć nadzieję że kocioł nie dostał konkretnego strzała, a w między czasie ciągnąć reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejrzewa aby był uszkodzony korpus kotła. Prawdopodobnie ucierpiała izolacja wraz z blachą osłonową. gorzej z drzwiczkami bo te trzeba zamocować, ale tu przepada gwarancja. jeśli podczas upadku kocioł by miał ucierpieć (korpus) to nie wytrzymałby i zwykłej eksploatacji. Na ścianki kotła w czasie pracy działają siły do kilkunastu ton. Przy jednym metrze kwadratowym 1 kg/cm2 to =10 t. jednak trzeba walczyć o nową izolację i naprawę drzwiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacje już zrobiłem i wysyłam Michałowi ale tym h... z DHL nie odpuszczę. Też nie wierzę aby korpus ucierpiał tyle że ten kocioł się tak po prostu im nie przewrócił... tu zgaduję ale spadł im z wideł podczas przeładunku, wnioskuje tak dlatego iż kocioł był dodatkowo osłonięty styropianowymi nakładkami (ok4-5cm) które to powinny trochę zamortyzować zwykły upadek. Poza tym przy uderzeniu to nie siły ściskające są straszne tylko energia udaru która to może mieć jakiś wpływ na konstrukcję... ale będzie git.

Z resztą to nieistotne albowiem w obowiązku kuriera jest zabezpieczenie towaru na pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po próbie szczelności (stał zalany przez ponad 24h) i korpus jest cały. Próbę zrobiłem wodą z sieci. Co prawda uzyskałem tylko 1,2 bara ale myślę że wystarczy i tak będzie podłączony w systemie otwartym.

Teraz tylko podłączyć i odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus styropian który był na ociepleniu dało to ok 10 cm "strefy zgniotu" więc powinno być ok. Zniszczone elementy już wysłałem więc wkrótce kociołek powinien odzyskać świeżość ;)

A co do odszkodowania to droga usłana jest ostrymi kamieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szanowni Panowie. Pod każdym względem ta "nowość" Wolfa nie wyczerpuje możliwości majstrowania przy krótkim obiegu wody w kotle ani krótkiego obiegu ciepła w ogóle. Gorąco polecam lekturę moich ostatnich postów " Innowacji w kotle zasypowym" , bo to jest ten kierunek i znacznie lepsze efekty...

def

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz może przekrój tego kotła, bo to że samo wyjście jest od góry nie oznacza, że spaliny podążają tylko do góry. Ostatni ciąg może w ogóle nie być chłodzony wodą.

Oni tak kombinują by mieć jak najwyższą sprawność, więc wyciskają z tych spalin wszystko co się da, a temp przy mocy nominalnej jest ok 120C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za PDF-a ciekawe te konstrukcje.

Vlad24 takie rozwiązanie jest poprawne zakładając że króciec ma swoją podstawę co najmniej w połowie kotła. ma to swoje wady i zalety

wady to wymuszony obieg czynnika grzewczego (na grawitacji nie podziała) oraz możliwość popełnienia błędu podczas instalacji.

zalety; zajmuje mniej miejsca w kotłowni oraz wstępnie podgrzewa powrót (1-2%) widziałem też inne podłączenia z tzw sprzęgłem hydraulicznym wbudowanym wewnątrz kotła.

 

co do tych podłączeń to może być tylko złudzenie albowiem wewnątrz może być coś na kształt podkowy i zasilanie wychodzi w okolicy palnika bo tam następuje najwyższe podgrzewanie czynnika i jest to całkiem zrozumiałe (dzisiaj nikt już nie instaluje instalacji grawitacyjnych) a najwyższa temp jest właśnie w okolicy strefy żaru.

Sprawność takiego kociołka jest wyższa( może nie tyle sprawność co szybkość osiągania temp zadanej) a niżeli tradycyjnego albowiem strefa żaru nie jest już omywana chłodną wodą powracającą. Sam miałem kiedyś coś takiego zrobić ale obawiałem się że to się nie sprzeda.

 

 

Sambor cena czego? kociołków WOLF czy moich bo można to odebrać dwuznacznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sambor cena czego? kociołków WOLF czy moich bo można to odebrać dwuznacznie ;)

Wiadomo że, Wolf- kocioł BPH od 7500 EURO. BVG od 3500 EURO

A twoich cen niestety nie znam, ale zapytam z innej beczki: czy robiłeś kocioł typowy na drewno do pracy w układzie zamkniętym?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.