Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ok☺ Zapytałem ponieważ bronisz tego pieca jak niepodległości. Mój znajomy miał przez 15 lat piec DS niemalże identyczny jak MPM tylko bez palnika ceramicznego a teraz pali  w piecu GS i też jest zadowolony dlatego czy piec jest dobry czy nie to jest ocena subiektywna posiadacza pieca.

Forum jest od wymiany informacji i doświadczeń abyśmy mogli świadomie wybierać produkty/usługi. Ja wybrałem świadomie piec pomimo że ma jakieś -, świadomie wybrałem drewno jako paliwo podstawowe i nauczyłem się palić  ekonomiczne. Jeszcze taka uwaga nie każdy problem to wina producenta czy pieca a często wina leży po stronie użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
3 minuty temu, Piotr24 napisał:

Zapytałem ponieważ bronisz tego pieca jak niepodległości.

Przedstawiam fakty i niczego nie bronie, dziwne by to było nie posiadając tego kotła i tutaj twoja teoria nie wytrzymuje faktów tak jak certyfikat MPMa w porównaniu do innych... Ot cała teoria spiskowa.

Natomiast przedstawiciel handlowy MPMa jest obecny w wątku o nim i nikt tego nie uważa za zło więc skąd takie wściekłe ataki i podejrzenia czyżby marketing producenta ruszył do boju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wojna na certyfikaty. Śmieciuchy z dmuchawami również posiadają jakieś certyfikaty, a ich sprawność sięga rzekomo ponad 80%, co oczywiście ma się nijak do rzeczywistości. Jeżeli w takim kotle 5 klasy wrzucę wiadro węgla na żar - a tak pali większość ludzi - to zanim się rozpali zakopci z komina aż miło i na nic tu certyfikaty.

Kiedyś w swoim kotle próbowałem podawać PP górą, ale w zasypie tworzył się lej i powietrze zamiast w opał leciało prosto do palnika. Patrząc na zdjęcia komory to w Drew-Met może być podobnie. W Viadrusie U68 też PP idzie górą, ale tam jest "zjeżdżalnia", więc siłą rzeczy powietrze trafia w opał.

30wnw3q_th.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Tendencja do wypalania węgla przy ceramicznej ściance jest. Ale to może być nawet przyczyną dobrych wyników na testach w laboratorium. Więcej powietrza trafia przed sam palnik. Defro DS ma do tego nawet specjalny kanał.  Wszystko jak zwykle rozbija się o szczegóły. Jeżeli lej jest niewielki i opał stopniowo się osuwa to jest cacy. Ale jak wypala się do rusztu a reszta opału się bździ, to klapa. Dopiero własna obserwacja a czasem interwncje z pogrzebaczem pozwalają na odpowiedź jak jest naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
1 godzinę temu, h3nio napisał:

ale w zasypie tworzył się lej i powietrze zamiast w opał leciało prosto do palnika. Patrząc na zdjęcia komory to w Drew-Met może być podobnie

Dokładnie tak, dlatego wymieniłem już ten aspekt jako wadę tego kotła bo ma nieprawidłową proporcję komory, natomiast wystarczy, że komora jest szeroka a wąska i już ta tendencja jest znacznie zredukowana, wszystko spala się dobrze, jest jeszcze kilka innych rzeczy żeby ten kocioł był bliski ideałowi ale nie będę tego tutaj pisał i napędzał za darmo producenta tym bardziej, że testy tej konstrukcji zajęły mi dwa długie lata.

Drew met może być dobrą bazą do fajnego kotła po małych modyfikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć przekroju tego pieca z wymiennikiem rurowym wstawcie proszę link albo rysunek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, miki1212 napisał:

Dokładnie tak, dlatego wymieniłem już ten aspekt jako wadę tego kotła bo ma nieprawidłową proporcję komory, natomiast wystarczy, że komora jest szeroka a wąska i już ta tendencja jest znacznie zredukowana, wszystko spala się dobrze, jest jeszcze kilka innych rzeczy żeby ten kocioł był bliski ideałowi ale nie będę tego tutaj pisał i napędzał za darmo producenta tym bardziej, że testy tej konstrukcji zajęły mi dwa długie lata.

Drew met może być dobrą bazą do fajnego kotła po małych modyfikacjach.

Szerokość komory na długość cegły szamotowej daje duże możliwości.

Z tym marketingiem to trafiłeś w 10.

Jak wtym przysłowiu: " uderz w stół, a ........")

Charakter posta też o tym świadczy: " abyśmy mogli świadomie wybierać produkty i usługi......."

zabrzmiało jak: " nasza organizacja młodzieżowa zobowiązuje się ......"

Przypominam że wcześniej forumowicz Piotr 24 polecał wentylator wyciągowy wraz z RCK w tandemie do MPM-a.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piecuch19 napisał:

Przypominam że wcześniej forumowicz Piotr 24 polecał wentylator wyciągowy wraz z RCK do MPM-a.

Mam wentylator wyciągowy i RCK  dobrze mi się sprawują bo umiem z tego korzystać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiło mnie to bo RCK jest na za duży ciąg, a wentylator wyciągowy na za mały ciąg, więc się zastanawiałem bardzo - czyżby sprzedaż kotłów spadła? że proponuje się w tandemie wentylator z RCK ????? Jednocześnie zadawając prozaiczne pytania przez posiadacza kotła cytat. :" czy w MPM-ie jest ceramiczny palnik?"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre to jest, ale ogranicza do 1 rodzaju paliwa ( drewno ) - z którym jest kupa roboty ( łupanie, suszenie, noszenie i częstsze wizyty w kotłowni) Praktyczniejsze jest coś w czym można wiele rodzajów paliwa spalić. Wiesz co ci nasza władza wymyśli za chwilę?

W praktyczniejszym rozwiązaniu łatwiej się dopasować do zmieniającej się sytuacji.

Sytuacja się zmienia w zależności od trendów np.:

ekogroszek ( drobny węgiel - tak podrożał że droższy od kostki)

drewno ( ostatnio kominki stały się modne - drewno podrożało)

teraz jest trend na pellet ( trociny które kosztują drogo)

gaz - też podrożeje

itd. itd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, miki1212 napisał:

Natomiast przedstawiciel handlowy MPMa jest obecny w wątku o nim i nikt tego nie uważa za zło

A czy Ty uważasz, to za cos złego?? 

Zwróć uwage, że nie wypowiadam się w jakikolwiek sposób o konkurencji, choć w zasadzie, nikt by mi nie mógł tego zabronić. Mam kilka uwag do omawianego tutaj kociołka, ale nie będę teoretyzował w przeciwieństwie do Ciebie ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sambor napisał:

Ja wam proponuję takie coś , na drewno, z sondą lambda lub bez , klasa 5 .

Oczywiście na drodze spalin w tych okrągłych rurach są podwójne zawirowywacze.

Proste i skuteczne.

kocioł HG Vedolux 2.gif

 

Mam pytanie do kolegi ,gdzie w tym kotle i tym w temacie spada sadza po czyszczeniu tych górnych rur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ale czasami przy złej obsłudze może być i ważne by to się dało sprawnie usunąć ,tak jak jest w naszym przypadku,w hajnówce np .za nic nie mogłem doczyścić tych kilkunastu opłomek i to mnie wnerwiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
6 godzin temu, Gredy napisał:

A czy Ty uważasz, to za cos złego?? 

Zwróć uwage, że nie wypowiadam się w jakikolwiek sposób o konkurencji, choć w zasadzie, nikt by mi nie mógł tego zabronić. Mam kilka uwag do omawianego tutaj kociołka, ale nie będę teoretyzował w przeciwieństwie do Ciebie ;) 

 

Skoro mi sie zarzuca przedstawicielstwo jako coś złego to mniemam, że bycie przedstawicielem MPMa to nic złego skoro tak mnie wszyscy kąsają po kostkach. Sprzedaż ci spada bo MPM to taki mały  kopciuch pyłów produkuje dużo to atakujesz w obronie swoich interesów. Słabe to i pospolite, certyfikat wszyscy widzieli więc dużo miejsca na teorię nie ma.

Czekam na dalsze wściekłe ataki funboyów kopciucha oraz działu handlowego tegoż :) Dajcie czadu chłopoki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, miki1212 napisał:

Skoro mi sie zarzuca przedstawicielstwo jako coś złego to mniemam, że bycie przedstawicielem MPMa to nic złego skoro tak mnie wszyscy kąsają po kostkach. 

Bez przyczyny, nikt tego nie robi, więc  sie przyzwyczaj. 

Nie spodziewaj się też dalszej odpowiedzi, sam siebie pięknie pogrążasz. Niczym Don Kichot.  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

No własnie bez przyczyny nic się nie dzieje a wątek zaczął się od hejtowania Drew met, że ściąga z MPM, że MPM taki fajny i cudny a zaraz potem się okazało, że MPM ledwo łapie się na certyfikat a wątek o nim to cała epopeja, która się nigdy nie kończy, potem do akcji weszli handlarze więc kto tu się pogrąża.

A z tym Don Kichotem to masz racje bo jak jeden funboy MPM przekona się, że są lepsze kotły to zaraz dwóch nowych wielbicieli MPMa wyskakuje do prawdy przypomina to walkę z wiatrakami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja - wiem coś o tym.

Jak by nie było tej "epopei" tylko temat zgrabnie zebrany ( porady dla użytkowników w punktach) to nie mieli by jak naganiać.

Nie byłoby prozaicznych pytań które mają inny cel - choćby zmianę tematu. Byłoby uczciwe, ale tak nie jest.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy jesteście upierdliwi. Zamiast pomagać sobie nawzajem to mielicie aby tylko komuś ***.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2019 o 12:43, miki1212 napisał:

Natomiast przedstawiciel handlowy MPMa jest obecny w wątku o nim i nikt tego nie uważa za zło więc skąd takie wściekłe ataki i podejrzenia czyżby marketing producenta ruszył do boju?

Oooj  teraz  mały hejterek będzie płakać....   

.... a  ci wszyscy którzy mówili że  udaje się wam czysto palić w piecu - "jesteście upośledzeni".

 

OT: Napisałem już do admina o usnuniecie tego tematu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że ten miki to rozsądniejszy gość, ale widocznie ta fake smogoska polityka, którą tam drąży na '' opale" mu zaszkodziła i odleciał totalnie... :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura tutaj rośnie szybciej niż w dobrym kotle.Nie wiem po co te przepychanki i oskarżenia o jakieś naganianie ludzi do jakiś zakupów.Ja czegoś takiego tutaj nie zauważam.Mogę się na ten temat wypowiadać gdyż nie jestem fanem żadnej marki.Wszyscy od dawna wiedzą jakie mam zdanie o MPM-ie,ale dziwię się że ktoś strzela focha,po tym jak brandzluje się patrząc na papier z wynikami kotła,którego jeszcze nikt nie przetestował w działaniu i swoimi wywodami nie daje złudzeń co do swoich sympatii dla jedynie poprawnego kotła bo..na papierze jest lepszy.Ludzie poczekajcie aż to zacznie pracować i wtedy będziemy dyskutować co lepsze i co warto kupić.Dla mnie na razie oba kotły to kupa pospawanej blachy,z czego jeden jest do du..y, a drugi jeszcze nie wiadomo czy do du..y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.