Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark eko wood


marcin25
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Micha90zgaz,

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to myślałem, że to są dwa zasilania do bufora. 

49 minut temu, Trx9 napisał(a):

Wezownicy brak, masz na gorze dwa wyjscia 1 1/4" to jedno pod zawor schładzający. I to sa wejscia do kanałów powietrza pierwotnego

Dzięki.  To producent nie mógł fabrycznie zainstalować dwóch klapek przecież fortunę nie kosztują. 🙃
A u ciebie wypala się pustka nad dyszą czy nie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się go dorobi. 
A u ciebie jak z wypalaniem dziury? Próbowałeś zaślepić na amen te środkowe otwory PP naprzeciwko dyszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezupełnie tak, rurki tylko przez płaszcz wodny, brak wełny w na wysokości rurek i obudowa przysunięta do wełny.

59 minut temu, PredatorC napisał(a):

To się go dorobi. 
A u ciebie jak z wypalaniem dziury? Próbowałeś zaślepić na amen te środkowe otwory PP naprzeciwko dyszy?

No najgorzej jest z paleniem samej sosny więc mieszam na dyszę twarde, albo i parę kawałków węgla po bokach sosna wtedy jest znacznie lepiej, kiedyś może spróbuję je zatkać jak będę miał więcej czasu bo to nie takie proste od zewnątrz bo piec mam blisko ściany, ale można by od środka je zatkać tylko czym?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ?
Niebieskie płaszcz wodny, żółte wełna, szare w środku ekrany, szare z zewnątrz obudowa? 

393361747_stalmarkpp2.thumb.png.dc5c848938c5685557b5925e8a792a36.png

25 minut temu, wkl napisał(a):

 ale można by od środka je zatkać tylko czym?.

Blachą lub wełną mineralną. 

 

Edytowane przez PredatorC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To łatwo przerobić. 
Przyspawać blachę do profila , w blasze wywiercić otwory przykręcić do oryginalnej blachy, uszczlenić, potem puścić profil do tej kratki, dorobić klapkę i gotowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wkl napisał(a):

ale można by od środka je zatkać tylko czym?.

Myślę że wełną mineralną,zrobić kulkę i ją wcisnąć w rurę tak by dmuchawa nie wydmuchała jej czyli dosyć mocno sprasowana na wcisk musi być

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto ma komin 20x30 11metry lub większy próbował palić w Stalamarku bez wentylatora i jak to szło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2022 o 11:36, 4Łukasz3 napisał(a):

Ja jestem woj. Lubelskie powiat bilgorajski. 

Zakupiłem ten kociol, jeszcze nie montowany i tak zastanawiam się czy go montować jak tak faktycznie musi być takie drzewo idealne.  I czy nie lepiej zamienić go na sas Varmo 20kw. Tam wszystko się spali.

Witam zamontowałeś już ten kocioł ?

Jestem z Lublina i zastanawiam się nad  montażem tego kotła. 

 

 

 

 

Lepszy stalmark ekowood 37kw czy atmos 25gs ?

Edytowane przez kamiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wkl napisał(a):

Nie rozumiem dlaczego chcesz tym piecem palić bez wentylatora skoro on jest tak skonstruowany żeby w nim palić z wentylatorem? nie da się w nim palić w sposób kontrolowany bez wentylatora.

1 By nie zamarznąć w domu gdy nie ma prądu. 

2 Wentylator zużywa prąd. 

Chodziło mi, czy u kogoś kto ma mocny komin pali się bez wentylatora ?
Sterowanie będę miał...

@Trx9 sprawdź skrzynkę pw. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podtrzymania zasilania wystarczy UPS. A jakie będziesz mieć sterowanie bez wentylatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dorobione klapeczki do regulacji powietrza pierwotnego. 
Jak nie będzie tydzień prądu to i ups nic nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bedzie tydzien pradu, to nie tędy droga. Bardziej kocioł ds na grawitacji, albo kominek z płaszczem. W systemie otwartym na dużych średnicach rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kotły tej samej klasy na plus atmosa wieksza komora zasypowa, na minus brak sterownika tylko termostat spalinowy. Reszta problemow z kotłami hg taka sama dobrze spiąć instalacje, zamontować rck i wyregulować ciąg kominowy, dobrze wysuszyć drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Trx9 napisał(a):

. Bardziej kocioł ds 

Wysoce uporczywy w obsłudze, osoby bez doświadczenia nie potrafią go obsługiwać więc odpada.
 

3 godziny temu, Trx9 napisał(a):

albo kominek z płaszczem. 

Pudło do utylizacji drewna + syf w domu. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na brak prądu mam piec Kuzniecowa na drewno. Palę w nim tej zimy regularnie. Zero upierdliwości. Brak prądu w niczym nie przeszkadza. Tyle, że wody nie zagrzeje. Ale niektórzy wrzucają tam wymiennik i grzeją też cwu. Co ciekawe, robi się to nie w palenisku, a za paleniskiem. Odbiera ciepło z szamotu. W ten sposób nie obniża się temperatury paleniska i nie spada sprawność.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on nie ma papierka na 5 klasę. A rury w  instalacji mam 2 calowe więc grawitacyjnie pójdzie. 

Edytowane przez PredatorC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie ma papierkam Kuzniecow? A czytałeś dyrektywę ekoprojektu i uchwały antysmogowe? Zduńskie paleniska są dopuszczone. Papierek potrzebny jest na gotowe produkty, lub budowane z prefabrykatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmosa 25KW možliwe zamowic z takim sterownikom techa jaki ma stalmark.Ogarnie bufora i 3d do grzania,pogodowka,i.t.p.

Edytowane przez bercus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, PredatorC napisał(a):

Kocioł DS Wysoce uporczywy w obsłudze

Nie wyobrażam sobie rozpalania w ekowood bez wentylatora, tam nie ma krotkiego obiegu, jest tylko oddymianie komory zasypowej. Przy rozpalaniu najszybsze ujscie spalin bedzie na kotłownie. Nawet atmosy hg puszczaja na naturalnym ciągu po rozkręceniu się procesu spalania czyli po godzinie lub więcej

Przy wyborze ekowood kierowałem sie zasada aby nie ciachac drewna na krótkie zapałki tylko na 50cm szczapy, to jest 2x mniej roboty z przygotowaniem drewna. O dostępność prądu bym sie nie martwił, bardziej o cene za kwh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.