Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie otwory wentylacyjne powietrza wtórnego są sprawdzone i są otwarte (po obu stronach iu góry). Z boku z mniejszym oparzeniem wlot powietrza przez boczne otwory jest niższy, a płomień jest leniwy, dymny, a po drugiej stronie intensywny (bardziej zabawny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 o 10:28, marcus312 napisał:

 

Slimak kręci się w prawo więc z tej strony  wyrzuca więcej węgla dlatego tam jest zawsze więcej żaru.

Witam.

Zjawisko normalne przy podajnikach ślimakowych, w zwykłych fajkach również, natomiast zwróćcie uwagę, że po tej stronie co się mocniej pali ....idzie niedopał... tak jakby tylko środkiem dmuchało.... a że frakcja grubsza z tej strony to i lepiej powietrze  omywa większe grudki.... natomiast drobiazg się kisi i nie spala....

Ciekawe czy otwory najbliższe ścianki nie są zapchane??

YARO

Edytowane przez YaroXylen
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem  czy zjawisko które kolega @ValterZheliazkov opisuje  dotyczy całego przedziału mocy czy tylko tego najniższego, jak również "co by było gdyby" założył tam dmuchawę 80-tkę.

Może to są najdalej położone dziurki patrząc od dmuchawy i na małej mocy niewiele już tam dociera powietrza i przez to niedopala?

Edytowane przez krisgie
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Być może że palnik pracuje z mocą poniżej możliwości poprawnego spalania, gdzie powietrze nie jest w stanie przecisnąć się pomiędzy drobniejszymi ziarnami opału w celu podtrzymania spalania, a wędruje tylko tam gdzie może się przecisnąć podtrzymując palenie.

Każdy palnik takową określoną minimalną moc posiada, oczywiście zależną od wielu czynników (komin, opał), ale zdefiniowaną na jakimś konkretnym opale w konkretnych warunkach pracy. Szkoda że nie posiadam w zasobach takowego sprzętu , jednak bardzo dopinguję posiadaczom jak i twórcom SV-ki za co należy się pokłonić ✌(ツ)

Nie ma rzeczy idealnych i warto coś podpowiadać, próbować, wiedząc że zaglądają tu na forum również sami konstruktorzy, a może niektóre pomysły wezmą pod uwagę.

Pozdrawiam.

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem, że czasami palnik delikatnie podkapca, ale tylko właśnie jak by jedną stroną, i dzieje się to do 40% mocy. Ale wydaje mi się, że ten dymek spala się, bo w wymienniku już go nie ma. Z komina również nie widziałem dymu, więc nie zastanawiałem się nad tym za wiele. Natomiast teraz patrząc na przypadek kolegi  Valtera, chyba przyjrzę się dokładniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały SV200-9 w warunkach domowych emisyjnie utrzyma 5klase od ok. 2,3-2,4kW do 10kW

Sv200-15 od ok. 3,4-3,6 do 16kW

Sv200-25  od ok. 4,7-5kW do 21kW w domu a po 24kW na stabilnych warunkach w labo.

 

Retorty 15-25kW w domach zaczynają leżeć emisyjnie poniżej 8-9kW. One w domu i tak 5ej klasy na znamionowej nie zrobią, te dobre to 4na górze i 3 w okolicy 8kW a niżej to już tylko gorzej

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc wynosi 13kw, modulacja 10-100%. Przy 0 do +5 moduluje średnio około 35%, od 0 do -7 średnio około 42%. Mam dwa wentylatory spa 07 i DM80 i w obu obserwuję to samo w całym zakresie od 10 do 100. Wentylator znajduje się po stronie problematycznej, zmieniłem pozycję wentylatora, ale bezskutecznie.
Po zewnętrznej stronie komory spalania w rogu po stronie śruby znajduje się śruba z trzema podkładkami. Myślę, że po drugiej stronie jest to samo. Nie wiem, jaką funkcję ma poza naprawą komory spalania. Czy można w jakiś sposób utrudnić przepływ powietrza, ponieważ tam mniej się pali? Problematyczne spalanie następuje od strony, z której wydostaje się powietrze wtórne, schłodziło komorę spalania i wchodzi do komory spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2020 o 18:01, Pieklorz napisał:

 

Sv200-9 (10) mały odlew

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Sv200-15 

Sv200-25 (dwa rzędy więcej otworów) średni odlew

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Sv200-30

Jeżeli dobrze rozumiem , to przy palniku 25 kw zaślepiając dwa rzędy otworów od strony wylotu palnika robi mi się palnik 15 kw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link do filmiku, który nagrałem u siebie przy pracy na 100%. Nie za duży ogień, nie uderza za mocno po przeciwległą ścianę?

Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

W moim palniku nie było otworów tylko szczeliny cięte laserem, wykonany z blachy 8mm domex, bardzo fajnie to pracowało, choć jak go przeciążyłem to blacha trochę dostała. 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijasr (mylą mi się tutaj Wasze nicki), wrzuć ten swój filmik z małej mocy na Karliku, to gdzie widac ten popiół z nieco lepszego retopalu..

tam fajnie wewnątrz palnika widac jak robi te dwa wirki spalin.

Ja wiem,że analizator mi pokazuje,że jest mega dobrze, więc co w środku rury się zdąży wymieszac i spalić, to nie ulatuje bezproduktywnie

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem (nie od dziś) że problem z niedopalaniem opału występuje gdy kocioł pracuje przy dmuchawie 100%. Jest to w przypadku gdy zadana jest temperatura 60C a na chwilę obecną jest te dajmy na to 52-56C i kocioł próbuje osiągnąć temp. Pisałem już o tym że spotkałem się ze stwierdzeniami że przy sterowniku Cobra 2 w trybie PID ustawienia: czas podawania, przerwa podawania nie grają żadnej roli. Ja u siebie też to zauważyłem. Zmieniałem, kombinowałem żeby przy 100% dmuchawy groszek poleżał dłużej na palenisku ale nici z tego. Jeszcze nie dopalony a już idzie kolejna porcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się ustawia w Cobra2 odnosi się do pełnej mocy. Nie poda więcej i nie dmuchnie mocniej jak to co tam siedzi.

Jak robisz podawanie 7sekund a pauza 35sekund a nadmuch max np.70% to nie dmuchnie mocniej i nie poda częściej jak te wartości, od nich schodzi z mocą w dół jak dostaje taki sygnał z instalacji grzewczej.

Jak się rozciągnie te dane zbyt mocno, to będzie siedział na wysokich mocach a jak nie będzie mógł dobić, to wyrzuci po jakimś czasie alarm wygaszenia/braku paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem tylko dlaczego podam przykład dmuchawy ustawiona w granicach 14-70% a częsty widok pracy 100%. Dodam że ustawienia zmieniane w trakcie pracy. Takie sterowniki trzeba jakoś resetować, wyłączać żeby się to zapisywało (wizualnie te wbite cyfry są na ekranie) - sam już nie wiem.

To jeszcze temat podawania bo mi się przypomniało. Mam przerwę ustawioną po poradach na 30 sek. a ostatnio liczę w głowie te sekundy i wyszło 22 sek.

Zauważyłem że bardzo mało jest osób które mają ten sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa to nastawy np. 14-70% i ona tak pracuje

Dobór mocy to obciążenie, jak pokazuje 100%mocy, to dmucha wówczas z siłą 70%, to co wpisujesz w menu spalanie to max. wartość i sterownik bierza ja jako 100%mocy

 

Kotłów z tym sterownikiem jest ładnych parę tysięcy

Te i tu na forum tez jest pare osób, które je posiada:

model sztoker z Komiz

https://komiz.pl/sztoker

model szulce

http://www.kotlyco.pl/produkt/_prod:d44

model prado

http://www.kotlyco.pl/produkt/_prod:d43

model posejdon

http://www.kotlyco.pl/produkt/_prod:d46

model inter tech

http://www.kotlyco.pl/produkt/_prod:d42

kotły Kovert

https://kotly-co.pl/offer/kotly-z-podajnikiem-opalu-opalane-ekogroszkiem-kovert.html

 

 

tu nawet można ze strony komiz pobrac soft wersja węgiel i wgrac jak ktoś chce

https://komiz.pl/regulatory-pid

 

 

wersja bio pellet

https://komiz.pl/sztoker-bio

https://www.pereko.pl/seria-qmpell.html

http://www.kotlyco.pl/produkt/_prod:d32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na ten filmik, i na te wiry, i widzę, że jeden zawija się w prawo, a drugi w lewo.  Sprawdziłem u siebie, i oba wiry idą w prawo. W sumie to wygląda tak, jak by otwory napowietrzające z prawej strony palnika były zapchane. Sprawdzałem, i drut przechodzi przez dziurki. Jest możliwość zapchania się palnika w środku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2020 o 19:23, KKTS napisał:

Poniżej link do filmiku, który nagrałem u siebie przy pracy na 100%. Nie za duży ogień, nie uderza za mocno po przeciwległą ścianę?

Link

Mam pytanko, czy popielnik w tym kotle pomieści popiół z całego zasobnika węgla? bo jakoś tam nie za wiele miejsca. W moim kotle oep-10kw w zasobnik wchodzi 150kg ekomiału Grenpal i starcza tego na 10-12 dni, więc dosypuje się w tygodniu na szybko kilka wiader miału by starczyło do soboty. W sobotę wybieranie popiołu, czyszczenie itd popielnik bez problemu mieści popiół z 200kg miału a bywało i więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sporo zależy od opału jak zauważyłem. Ja mam Skama 9Kw.  i w szufladzie popielnika spokojnie mieści się popiół ze stu kilogramów węgla. Jeśli węgiel ma małą zawartość popiołu, to szuflada nie jest pełna, ale jeśli ma dużą zawartość popiołu, to jest tego trochę więcej. Ale bez problemu można nie wybierać nawet dwa tygodnie, bo do poziomu palnika jest jeszcze trochę miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2020 o 01:05, janklos12 napisał:

Mam pytanko, czy popielnik w tym kotle pomieści popiół z całego zasobnika węgla? bo jakoś tam nie za wiele miejsca. W moim kotle oep-10kw w zasobnik wchodzi 150kg ekomiału Grenpal i starcza tego na 10-12 dni, więc dosypuje się w tygodniu na szybko kilka wiader miału by starczyło do soboty. W sobotę wybieranie popiołu, czyszczenie itd popielnik bez problemu mieści popiół z 200kg miału a bywało i więcej. 

Zależy jaki opał, ile się go spala w ciągu tygodnia i jaka z niego zostaje ilość popiołu. U mnie jest co grzać, na co dzień nie zajmuję się wybieraniem popiołu bo mnie nie ma na miejscu, ale wydaje mi się że ze 100kg chyba by się zmieścił. Obecnie palę KGM Standard i Silver i w mojej opinii popiołu jest sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kotle SKAMP mieści się popiół z całego zasypu - pod korek 120kg. Natomiast kiedyś mnie ogarnęła niepamięć i zapomniałem o popiele i nawaliło powyżej palnika i o dziwo dało radę się palić, ale spieki były niemiłosierne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.