Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne coś nie tak, to jest to co mówił Pieklarz, za mały palnik do za dużego wymiennika ,szarpie u kresu swoich możliwości dlatego dużo spala. Ty masz palnik piętnastkę ,więc jakiś zapas mocy masz. Prawdopodobnie to jest tak, jakbym jeździł samochodem cały czas na pełnym gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20kg to ten mały palnik spali jeszcze normalnie.

Gorzej jakby miał pod 40 łyknąć.

Poproś serwis, gdzieś problem jest. Może serwis musi się przyjrzeć palnikowi. Gorzej jak problem będzie gdzie indziej, bo to ciężej wyeliminować (komin, jego ciąg czy coś z napowietrzaniem kotłowni).

Ładując małą retorte w jego miejsce podniosło by się temperaturę spalin, ale nie wiem czy to rozwiąże sprawę i czy się coś zmieści w tak mały kocioł skonstruowany do palnika bocznego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój żre więcej. Tu jednak ma co grzać i jest jak jest. Dom starszy, łącznie 270mkw a ściany to tylko 5cm wełny między nimi, po staremu. Szału nie ma a najbardziej ciągnie ogrzewany duży garaż. Tam po nim zaraz widać jak tylko chłodniej jak apetyt kotła rośnie.

30kg/24h to standard w aktualnych warunkach, ale w podobnych wcześniej ardeo zbliżało się już pod 40kg a ekoenergia żarła jeszcze więcej. Tu mówię o tym samym wymienniku kotła, na tej samej instalacji, w tym samym budynku. Ten palnik żre najmniej i spaliny na nim też najniżej wychodzą, dobrze od dołu oddaje ciepło

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. W takich sprawach można się łatwo wypchać sianem. A to to a to to tamto tylko nie my. Komin mam ceramiczny ocieplony fi 200, wysokość 7 m. W kotłowni zetka nawiewowe fi 200. Jest tyle zmiennych że trudno będzie coś od nich wyegzekwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poprosić o serwis palnika, aby go sprawdzili, rozebrali albo zamienili.

Może zadzwoń do Technix i opisz problem? Może uda się ustalić producent kotła- serwis palnika jakieś lepsze rozwiązanie. Gwarancja podbita? 

 

Komin fi 200 to masz wygolony jak do kotła 30kW. To też jest dziwny zwyczaj kocioł 8kW komin 200, kocioł 12kW komin 200, kocioł 20kW komin 200, kocioł 40kW komin 200...

Te małe bąki to na kominach 150 max 160mm powinny chodzić,ale wszędzie na składach mają fi.200 i pyk, bo od ręki a na tamte trzeba czekać

 

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprzęgło i zauważyłem że mała delta wcale nie jest dobra. Pompę Wilo mam teraz ustawioną na 0,6m  delta około 3* i jest idealnie, gdy miałem większy przepływ i mniejszą deltę palnik modulował wyżej jak teraz, tym samym spalanie było wyższe około 2-2,5kg. Palę Bartexem Silver i dmuchawę 40W mam 17-40 wyżej same iskry szły bez płomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dokumentów teraz przy sobie z kotła ,ale prawdopodobnie podbita. Jutro zadzwonię do producenta kotła, zobaczymy co mi zaproponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Visitor1230 napisał:

Tak sie wam przygladam i zastanawiam. Ster Timel. Chwalony i opiewany. Podobnie palnik SV. A problemy bez konca.  Zwykly palacz ktory wywali kopciucha i wstawi sobie taki zestaw po prostu polegnie. Zanim ogarnie sterownik, nauczy sie palnika minie kilka sezonow. Dlugo palilem ekogrochem w palniku pierwszej generacji sterowanym archaicznym gecko na dwustanie.  I nie wiem czy zdecydowalbym sie na tak skomplikowany w obsludze kociol. Ale trzymam kciuki. Niech moc bedzie z wami :)

Mam co prawda palnik apr ale ster timela. 

Po wpisaniu podstawowych danych 3 sezon palę wszystkim i bez siedzenia w kotłowni.

Podstawowa i stalacja bez udziwnień i wszystko działa jak należy.

Taki sam zestaw założyłem u mamy i kolegi. Tam również zero problemów.

Prostota jest kluczem do sukcesu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pieklorz napisał:

Jak ktoś daje palnik o mniejszej mocy znamionowej od znamionowej mocy kotła, to tu leży problem. Palnik do 10kW a kocioł 12kW, tak się nie da, tu będą schody

To jeszcze dało by się przełknąć pod warunkiem że kocioł był przewymiarowany mocą w stosunku do zapotrzebowania na ciepło przez budynek i użytkownik nie będzie potrzebował nigdy tych 12 kW bo wtedy palnik będzie miał problem żeby tę moc uzyskać .Pamiętasz jeszcze  tak nie dawno ładowało się wręcz odwrotnie palnik przewymiarowany do mocy kotła.Ten ekogroszek też jakiś na tych fotkach przewymiarowany ciekawe jakby go pomierzyć czy mieści się w normie 5-25 mm ziarno wygląda pod 31 mm potem jest problem z koksami i trzeba mocniej dmuchać żeby to dopalić bo nie ma czasu na poleżenie i dopalenie bo na maleństwie już musi iść kolejna dawka węgla żeby utrzymać zadaną temperaturę w niestabilnej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marcus312 napisał:

 

marcus 312, trafiłeś w sedno sprawy. Wszystkiego po trochu, coś nie tak z kotłem , coś nie tak z palnikiem, coś nie tak z węglem, i nieumiejętność ustawienia sterownika, dało właśnie taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anek65 wszystkiego idzie się nauczyć . Mając wsparcie z forum można wiele błędów wyeliminować . Jedna zmiana i czekanie na efekty . Tak sobie pomyślałem . Jak Już było siwo w kotle a mimo to z komina leciał dym . To moze komin się musi osuszyć . Nie wiadomo , chyba że wiesz jaki on tam w srodku . Sprawdź go czy jest suchy . 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pieklorz napisał:

Jak ktoś daje palnik o mniejszej mocy znamionowej od znamionowej mocy kotła, to tu leży problem. Palnik do 10kW a kocioł 12kW, tak się nie da, tu będą schody

Kociol to palnik + wymiennik.

Wytlumacz na chlopski rozum jakie schody / problemy gdy wymiennik jest ciut, ciut wiekszy od palnika na mocy max.

A co z modulacja we wszystkich kotlach gdy palnik schodzi do 3-5kw a wymiennik ciagle ten sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 12 godzinach pracy tak to wygląda. Na ustawieniach z fotek. Na nich najmniej dymi, ale jednak dymi, dym niebiesko-szary rzadki. Temperatura spalin na ostatniej fotce , po wyjęciu zawirowywaczy spalin.

IMG_20200123_075144.jpg

IMG_20200123_075136.jpg

IMG_20200123_075127.jpg

IMG_20200123_075109.jpg

IMG_20200123_075055.jpg

IMG_20200123_075046.jpg

IMG_20200123_075038.jpg

IMG_20200123_075017.jpg

IMG_20200123_075004.jpg

IMG_20200123_074931.jpg

IMG_20200123_074919.jpg

IMG_20200123_074900.jpg

IMG_20200123_074854.jpg

IMG_20200123_074845.jpg

IMG_20200123_074709.jpg

IMG_20200123_075947.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pieklorz napisał:

Izoluj rury, załóż sobie termostat albo jak nic nie zrobisz, to cały czas będziesz mieć takie spalanie, bo cudów nie ma.

Pieklorz niby cudów nie ma ale mimo wszystko jeszcze jedna rzecz. Dotarłem do zapisków z zeszłej zimy gdzie w mroźniejsze dni jak teraz miałem spalanie na poziomie 12-14 kg/doba a teraz 20 kg/doba.
Wtedy miałem węgiel 28 MJ - co ciekawsze było przy takim dobowym wyniku sporo niespalonego węgla a teraz gdy z tym jest lepiej ilość spalanego ekogroszku szokuje. Przeszedłem na ekogroszek 25 MJ. Wyjęte są zawirowacze. Szukam gdzie tylko mogę rozwiązania problemu bo wiem że obecne spalanie nie jest wyłącznie związane ze stanem domu.

Panel T1000 Technixa on współpracuje z kotłem gdy ten działa tylko w dwustanie? Na samą myśl kto miałby mi to ogarnąć od strony technicznej mnie odrzuca. Znalezienie w moim rejonie pomocnych ludzi w sprawach kocioł na ekogroszek - sterownik graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ten płomień wygląda tak jak by tylko otworkami nad ślimakiem waliło powietrze , masz aby drożne otworki w podstawie palnika ? dziwnie wyglada też płomień u mnie na mocy ok 5kw płomień jest spokojniutki bez iskier itp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Здравей anek65!
Все още мисля, че основният ти проблем е въздухът, дишаш твърде много.
Моите размисли гледах всички филми на Kamil за SV200 и няма повече въздух от 40-45% (40 вата вентилатор), с изключение на някои супер калорични въглени, има дух (25-60) - мощност 19 kw.
Altoro 15 kw има въздух 17-40 %
От 24 часа въздухът задава 14-36% на wpa 07 за 13 kw, а пушенето е обещаващо засега, без дим от комина.

pp
Proszę, o małą pomoc i radę, jeśli to możliwe w prywatnych wiadomościach, na temat dostosowania prędkości przepływu wody (prędkości pompy), ponieważ widzę, że mają one duży wpływ na modulację i spalanie.

Pozdrowienia!
Valter

IMG_20200123_091840.jpg

IMG_20200123_091855.jpg

IMG_20200123_091447.jpg

IMG_20200123_091501.jpg

IMG_20200123_091517.jpg

Edytowane przez ValterZheliazkov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Ptaszniko napisał:

Pieklorz niby cudów nie ma ale mimo wszystko jeszcze jedna rzecz. Dotarłem do zapisków z zeszłej zimy gdzie w mroźniejsze dni jak teraz miałem spalanie na poziomie 12-14 kg/doba a teraz 20 kg/doba.
Wtedy miałem węgiel 28 MJ - co ciekawsze było przy takim dobowym wyniku sporo niespalonego węgla a teraz gdy z tym jest lepiej ilość spalanego ekogroszku szokuje. Przeszedłem na ekogroszek 25 MJ. Wyjęte są zawirowacze. Szukam gdzie tylko mogę rozwiązania problemu bo wiem że obecne spalanie nie jest wyłącznie związane ze stanem domu.

Panel T1000 Technixa on współpracuje z kotłem gdy ten działa tylko w dwustanie? Na samą myśl kto miałby mi to ogarnąć od strony technicznej mnie odrzuca. Znalezienie w moim rejonie pomocnych ludzi w sprawach kocioł na ekogroszek - sterownik graniczy z cudem.

 Pytając jednocześnie sam sobie odpowiadasz.

Mając węgiel 28 spalanie było mniejsze, bo kaloryczność paliwa lepsza, tyle,że taki nie zawsze idzie do końca i ładnie spalić

Kupując tańszy węgiel 25MJ takie same kW uzyska się spalając więcej paliwa (tańszego w zakupie), takie paliwo łatwiej spalić, ale idzie ciut więcej i więcej będzie tez popiołu. Jest jeszcze pytanie czy to 25MJ to kaloryczność czy ciepło spalania albo czy sprzedawca deklarował do 25MJ, bo może być tak,że palisz węglem 23-24MJ

 

Ocieplic chociaż wszystkie rury w kotłowni, tu filozofii żadnej nie ma. Kupuje się otuline, która jest z jednej strony nacięta, nakłada na rurę i tyle.

 

Sterownik który masz posiada strefy czasowe. Możesz zadać godziny w których grzejesz CWU i godziny w których się tego nie robi.

Strefy czasowe na temperaturę wody na kotle też idzie zrobić, można gdy w dzień cieplej obniżyć o np. 4st.C a wieczór do rana grzać normalnie wg nastawy temperatury.

 

Z paliw, które można polecić średnie lub ciut mocniejsze:

Karlik z PGG, >26MJ, dobrze się wypala, można w nie nawet mocniej dmuchnąć i nie zrobi spieku klinującego podajnik. Mała zawartość popiołu, czystość spalania pod względem emisyjnym. Nieco większa granulacja bryłek węgla

https://pgg.pl/sklep-internetowy/

* “Super Mocny” 28-29MJ, Mało popiołu <3%, ładnie się wypala, małe zabrudzenie kotła, niskie spalanie

https://mocnyopal.pl/ekogroszek-super-mocny.html

* “Ogień Ultra” od Sibugol 28-30MJ, popiół <3%, RI-3, dobrze się wypala, mało popiołu, czysty kocioł

https://sibugolpl.com/produkt/ultra-ekogroszek/

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

1.czy komin jest "poplamiony" od wilgoci czy taki jest tynk na zdjęciu. 

2.czy w końcu próbowałeś na innym węglu? ( Kupiłeś ze 3 worki albo zamieniłeś z sąsiadem który nie ma problemów z kopceniem )

3 czy po przeczytaniu ( ze zrozumieniem ) na tym forum naszych sugestii próbujesz coś działać czy nie potrzebnie się produkujemy?

 

Odpowiedzi na te proste pytania powiedzą Tobie co dalej z tym fantem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8010.

1. Komin ma 5 lat, 4 lata pracował dla dolniaka. Po wymianie kotła,komin i wyczystka zostały dokładnie wyczyszczone z sadzy i przygotowane do podłączenia nowego kotła.Zacieki na jego zewnętrznej powierzchni spowodowane są warunkami atmosferycznymi,(odsłonięty z trzech stron narażony na opady deszczu i śniegu).

2. Tak. Paliłem na tym L.M. Dziś przywiozę jeszcze dwa gatunki innego węgla ,będę próbował i zdam relacje.

3. Tak ,śledzę forum, wykorzystywałem parę sugestii i ustawień kolegów z forum. Z jednym kolegą jestem w stałym kontakcie aż od 26grudnia, efekty są różne raz większe ,razy mniejsze ale dymienie występuje zawsze. Tak więc nie siedzę i nie płaczę, staram się na miarę moich możliwości coś działać. Kupiłem nowy sterownik, miałem nadzieję że to pomoże. Kupiłem nową dmuchawę 80 w , też nie pomogło. Coraz częściej myślę o kupnie nowego innego palnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej myślę że  to kopcenie na niebiesko i szaro to  wynik wypalającego się komina z resztek smoły sadzy po poprzednim kotle zasypowym DS wnioskuje to po tym płomieniu który wylatuje z twojego palnika i po czystości wymiennika .Jeżeli zalegają jakieś nieczystości w wyczystce to też mogą się dopalać i kopcić ostatnio sam miałem taki przypadek kondensat w kominie mam nawet filmik jak to wygląda cały czas idzie dymek z komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jemu daleko do czystości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.