Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energia to nic w porownaniu do komunizmu jaki jest dla nas szykowany.

To nie jest żadną teoria spiskowa, każdy może przeczytać te piękne hasła na stronie ministerstwa finansów:

https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/agenda-2030

I porównać to do dzieł Marksa i Lenina.

Co do cen samej energii to przecież to jest zaplanowany i wdrażany projekt fit55 w UE. ,Zreszta ukrywane przez rząd kamienie milowe dla KPO realizują dokładnie wszystkie wytyczne.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał wrzucili na PGG. Cena jak dla mnie z kosmosu. No ale takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj. Z konia spadli, ale tutaj raczej nie chodziło by zrobić dobrze ludziom pod kątem ceny, tylko by zapewnić więcej towaru do palenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest rząd wielkości "pewnego pułapu zużycia" ?

Kolejna ciekawostka. Rozszerzenie funkcjonalność centralnej ewidencji źródeł ciepła. 

https://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/0/9BB165A154BD444CC12588A30045D5E2/%24File/2539.pdf

To co poniżej zapisane darmowe nie będzie. Kotłów powyżej 20KW trochę jest.

Art. 23. 1. Właściciel lub zarządca budynku poddaje budynki w czasie ich użytkowania okresowej kontroli w zakresie systemu ogrzewania lub systemu klimatyzacji polegającej na:

1) sprawdzeniu stanu technicznego systemu ogrzewania, z uwzględnieniem efektywności energetycznej źródeł ciepła oraz dostosowania ich mocy do potrzeb użytkowych:

a) co najmniej raz na 5 lat – dla kotłów o nominalnej mocy cieplnej od 20 kW do 100 kW,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, daromega napisał:

Jaki jest rząd wielkości "pewnego pułapu zużycia" ?

Nie wiadomo. Podobno coś takiego jest teraz w Rumuni i tam jest 255kWh na miesiąc.

 

A dlaczego znów 20-100kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pytać w Brukseli bo to ich zarządzenie. Ja się domyślam ale pewności nie mam więc nie wypowiadam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno opał do palenia czy też ktoś mu sprzedał kamień węgielny pod utwardzenie drogi?🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, arekkk napisał:

i co jak mój 25 kw będzie za duży na mój dom to mi karę wlepią albo każą kocioł wymienić?

Przede wszystkim to skąd ten "ktoś" będzie wiedział że kocioł ma 25kw?

Był już wysyp "gospodarstw domowych", będzie plaga znikających tabliczek znamionowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem tak, że kocioł bez tabliczki choćby 20 klasy będzie uznawany za bezklasowy do usunięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, HarryH napisał:

Na spodku to można sobie spalić spirytus,

Szkoda lej denaturat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym testem brak powietrza to się nie pali. Dal by od spodu nadmuch to coś by ten test był wart.

A z tym sprawdzaniem ponad 20KW chodzi zapewne o to, o czym piszemy na forum od lat. Domek ~ 150 metrów > instalator > panie tutaj to trzeba 25 wstawić no i wstawiali. Później latami kiszony jest ten kocioł, cudowanie, szamoty i taka kicha w sumie jest z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym wymienial moj 25 na 15,czy nastepne zrodlo bedzie možna byc jescze kociol,czy set malych kominkow ladowanych chrustom z brakiem kontroli panstwowej jak w 19tym wieku ? Kominow mam wystarczajaco,kiedy z nich wyciagam kabli do termostatow,ktore w tym przypadku staja sa zbytne :-) Centralne na zlomu tež daje kase...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dodatek węglowy z zasadą "kto pierwszy ten lepszy"

Zgodnie z zasadami programu, w przypadku gdy wykorzystanie puli 11,5 mld zł na dodatki węglowe przekroczy 95 proc., to wysokość wypłacanych dodatków będzie podlegać proporcjonalnemu obniżeniu. Oznacza to, że jeżeli budżet programu nie zostanie podniesiony, a może się okazać, że część osób, które w wyścigu po dodatek węglowy nie będą wystarczające szybkie, otrzymują znacznie mniej niż 3 tys. zł.

11,5 mld zł na dodatek węglowy nie wystarczy? Budżet przekroczony nawet o 40 proc. Będą zmiany | Biznes na Next.Gazeta.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, daromega napisał:

Z tym testem brak powietrza to się nie pali. Dal by od spodu nadmuch to coś by ten test był wart.

A z tym sprawdzaniem ponad 20KW chodzi zapewne o to, o czym piszemy na forum od lat. Domek ~ 150 metrów > instalator > panie tutaj to trzeba 25 wstawić no i wstawiali. Później latami kiszony jest ten kocioł, cudowanie, szamoty i taka kicha w sumie jest z tego.

ja też mam przewymiarowany zamiast 25kw starczyłoby 18-19 niestety tak instalator  zadecydował wcześniej miałem kopciucha a jest duża róznica jak sie pali na okrągło w kotle z podajnikiem nawet gdy sie ma dom nieocieplony przed montażem kotła w kotłowni robiłem szlamowanie komina jak przyjechał fachman zobaczyć komin do szlamowania i zobaczył nowy kocioł to się za głowę chwycił po co 25kw 😵

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banał z tym dodatkiem-z wnioskiem. 

Pani urzędnik twierdzi, że wniosek złożony przez epuap musi być podpisany na każdej stronie, a ja miałem tylko na końcu wniosku. 

Jakbym złożył tak samo w urzędzie to było by ok. Ot i wsio. Jutro pojadę złożyć parafki heh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.