Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, zwalonygrat napisał:

zostanie doszczętnie zjedzona przez inflacje,

Inflacja nie jest przypadkiem. To bylo/jest z gory zaplanowane. „Glupi” ten co mysli inaczej. Po pierwsze obnizenie wartosci pieniadza ma na celu zmniejszenie wszystkich wydatkow socjalnych i nie tylko, po drugie wyciagniecie Waszych pieniedzy czytaj oszczednosci ze „skarpety”.

Wrocic do stabilizacji bedzie ciezko.

Zrobimy Wam tu drugi Budapeszt…”, a w markecie za wozek zaplacicie 1000PLN (HUF). Milionerem bedzie kazdy.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBin 

nie będzie żadnego zmniejszenia wydatków socjalnych, a wręcz jego rozbudowa od stycznia 2022 roku dla rodzin ktore maja więcej niz 1 dziecko. Teraz ten smieszny programik mogą sobie wsadzić w D z tak galopująca inflacją.

Po drugie wracam do wątku, zaczyna się na ostre odchodzenie od węgla, czy się uda to zrobic? nie wiem, ale będzie płacz, parę ludzi zamarznie z zimna, wiele rodzin będzie oszczędzać jak już tego nie robi na ogrzewaniu w zamian za parę dni marznięcia, dużo domów pójdzie na sprzedaż bo nie będzie stać na utrzymanie - ludzie będą kupować male mieszkania itd itd. Nasze pensyjki nie urosną w stosunku do drożyzny, a miejsc pracy będzie mniej  itd. itd. ogólnie to rok 2022/23 to bardzo ciekawy będzie czas.

Edytowane przez zwalonygrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No że będzie ciekawie to już zapowiedział premier że powrotu do normalności jaką znaliśmy nie będzie a powiedział to zeszłego roku wiosną a cały ten zaplanowany cyrk jest na 3,5 roku więc jeszcze niespełna 2 ale potem już nie popiszemy ze sobą prawdopodobnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61 popiszemy, popiszemy.  Po prostu będzie ciężej się żyło, nie będzie nas stać na wiele rzeczy, a ludziom którzy nie maja zapewnionego startu w postaci jakiegoś spadku, domu, mieszkania współczuje i to bardzo, chyba że poczekają 10-20 kolejnych lat jak demografia zrobi swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio myślicie, że biednych będzie stać na opłaty czynszów w mieszkaniach ;). Przecież obecnie ludzie mieszkający na 50m2 płacą więcej niż ludzie ,a ogrzanie 200m2 domu!

Nie ma co się spinać. Drewno jest jeszcze tanie a jak zaczną się rozróby na ulicach to z lasu się coś przywiezie i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie sobie na PGG. Ceny spadają !!!. Wszyscy się napinają w koło kto więcej wystawi za tonę, kiszą po 1600 -1800 na placach, a PGG małą łyżeczką przygarnia wszystkie talarki. Zawsze tak było, że łychą się można najwyżej zachłysnąć, a małą łyżeczką szybko najeść do syta. Bardzo, ale to bardzo mądrze robią. Wygarnęli całą Polskę, zarabiają full kasy i mają całą resztę w pompce.  

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGG może mieć ekogroszek nawet po 100. Co z tego jak praktycznie jest nie do dostania. Chwilowy brak towaru zmieniłbym u nich na ciągły brak towaru. Ten sam ekogroszek można bez problemu kupić np. na allegro, tylko że po 1300. Jak zwykle ktoś zwietrzył interes i robi za pośrednika. Jest dokładnie jak za komuny. Na półkach są tylko ceny.

Edytowane przez mkwapisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz info jak kupić groch w PGG. Trzeba być rano chwilę poświęcić i kupić. Skoro wszyscy tam kupują łącznie z handlarzami więc trzeba też ich zrozumieć, że pewnych rzeczy nie przeskoczą. Dla mnie to jest uczciwe sprzedawać tyle ile jest na placu, a nie jakiś wirtualny węgiel który może będzie za miesiąc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że węgiel się pojawia, bo sam zakupiłem 2T i zajęło mi to 2 tygodnie, żeby trafić na moment w którym rzucą coś na półkę. Raz nawet miałem w koszyku, ale przejście do płatności mi się już nie powiodło, bo właśnie węgiel się skończył.

Tylko to w ogóle nie ma sensu, że ceny spadły. Mogą spadać jak nie ma klientów, a nie jak nie ma towaru.

Edytowane przez mkwapisz
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy czas głupawki jaki mamy. Widać na załączonym obrazku z PGG, że węgiel nie podrożał 100% a nawet potrafili obniżyć cenę. Więc reszta to spekulanci i cwaniacy i jest sytuacja jaka jest. U mnie lokalnie na placu mieli węgiel w workach po 1000. Z dnia na dzień podrożyli go na 1330. Więc przez noc nabrał 40% wartości więcej. Dalej jest nim plac zawalony a po chętnych echo zostało. Jak to nazwać w takim razie jak nie cwaniactwo ?. Dlatego trzeba ich przetrzymać, i kupić z PGG jak ktoś jeszcze nie ma, a reszta "niech sprzedaje" nawet po 2500. Zasada handlu od zawsze jest taka sama, że można sprzedawać i chcieć sprzedawać. Jak widać PGG wie jak sprzedawać a nie tylko udawać że się sprzedaje. jak zapasy uzupełnimy to i dostępność będzie większa. Calą jesień Karlik i Pieklorz były dostępny bez problemu. Nikt nie spodziewał się takiego czegoś jak jest teraz i dlatego to wszystko tak obecnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, daromega napisał:

Jak widać PGG wie jak sprzedawać

Moloch Panstwowy to i ceny ustawowe. Z ekonomia nie ma to nic wspolnego. Orlen tez podobno zablokowal cene swoich paliw - z polecenia gory rzecz jasna bo ekonomicznie to nie ma sensu. Ceny energii, gazu podobnie ustawowo - banka prysla bo to dziala tylko chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak może nie. Poczekamy zobaczymy. Za jakiś czas się wyjaśni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mijmy nadzieje ze ceny spadna bo naprawde ustawy smogowe ludzie spala w kopciuchach razem z gumofilcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już spalają przynajmniej u mnie. A w miarę już nie śmierdziało jakiś czas.

Problem jest tez inny. Wielu ludzi nie stać na wyłożenie 2-3 tysięcy na 2-3 tony na raz. Wozili sobie przyczepkami czy kombiakami po trochu i dokupywali cyklicznie. A przy tych cenach u lokalnych mają niezłą jazdę teraz więc gumowce poszły w ruch.

Edytowane przez daromega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, daromega napisał:

Zerknijcie sobie na PGG. Ceny spadają !!!. Wszyscy się napinają w koło kto więcej wystawi za tonę, kiszą po 1600 -1800 na placach, a PGG małą łyżeczką przygarnia wszystkie talarki. Zawsze tak było, że łychą się można najwyżej zachłysnąć, a małą łyżeczką szybko najeść do syta. Bardzo, ale to bardzo mądrze robią. Wygarnęli całą Polskę, zarabiają full kasy i mają całą resztę w pompce.  

W pierwszej chwili to pomyślałem że w tym PGG pracują wariaci bo gdy jest okazja do zarobku, gdy wszyscy ceny podnoszą i surowca brakuje, to PGG ceny obniża 😀 po chwili refleksji jednak nie wykluczam że jest grany wariant odbierania rynku ruskiemu węglu, ładna cena dupingowa i 3-4 mln ton dla rynku detalicznego jest do przejęcia, teraz powoli trzeba ten rynek post ruskiego węgla zagospodarować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damdam myślę że polecenie przyszło z góry. Czyli centralne sterowanie w najlepszym wydaniu. Niedługo będziemy mieli paliwo na stacjach po 5pln, tylko że go nie będzie. Obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być że tylko polecenie z góry ale jakby na to nie patrzeć karlik bez transportu w cenie połowy cp. Nikt by nie uwierzył rok temu w taki scenariusz. Małe sprostowanie te 3-4 mln ton to cały import że wschodu a nie tylko detal. A odnośnie braków w sklepie pgg jak ktoś jest zdeterminowany to kupi. A jak komuś nie zależy to niech kupuje cp  - kto zabroni bogatemu 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mkwapisz napisał:

@damdam myślę że polecenie przyszło z góry. Czyli centralne sterowanie w najlepszym wydaniu. Niedługo będziemy mieli paliwo na stacjach po 5pln, tylko że go nie będzie. Obym się mylił.

Czyli co? paliwo na kartki? powrót do przeszłości?

  • Lubię to 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kartki ?. Kury znoszącej złote jaja w ogromnej ilości się nie morduje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.