Skocz do zawartości

88oonn

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia 88oonn

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Oddany Unikat
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Miesiąc później
  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Tak, podłączone, ale nie mieszkam jeszcze w tym domu więc trudno mi powiedzieć na ile wystarczy bufor itd. Dopiero uczę się palić w kotle 🙂
  2. Panowie, dzięki za odpowiedzi. Czy pompka ładująca zbiornik cwu może być na powrocie?
  3. Już się poprawiam. Reasumując w zbiorniku cwu ma być czujnik temperatury ze sterownikiem, który załączy pompkę w momencie, gdy temp. spadnie i gdy kocioł będzie działał? Jak rozwiązać sterowanie za buforem? Jaki zawór mieszający?
  4. Wrzucam poprawioną wersję. Ponownie proszę o sprawdzenie, krytykę, uwagi itd. 🙂
  5. Dzięki za odpowiedź. Tylko co będzie latem przy grzaniu jedynie cwu? Zakręcić zawór na bufor? Z tym zaworem AZV wydawało mi się, że jest bezpieczniej, tzn. po podgrzaniu cwu, jeśli w kotle dalej, by się paliło to AZV się przełączy i pójdzie w bufor.
  6. Panowie może dla Was będą to śmieszne pytania, ale w instrukcji tego nie znalazłem... Na samym dole odpływ/zrzut wody z kotła. Powyżej po prawej należy wpiąć powrót do kotła, a co to jest na samej górze po prawej stronie? I tutaj kolejne dwa otwory. Czy do jednego z tych trzech można wpiąć grupę bezpieczeństwa, a dwa pozostałe zaślepić? Czy tak mogłoby to być zrobione?
  7. Zawory bezpieczeństwa oczywiście będą. Planuję minimum 2, a maksymalnie 3 szt. (do samego co, bo cwu swoją drogą). Bufor pochodzi z Niemiec i jest firmy solarbayer. Poniżej zdjęcie takiego samego jak mój. Jest na nim jeszcze mufa/krócieć na samej górze. Mógłbyś zapodać jakiś schemat? Czyli zawór wyrzucam, zaraz za kotłem jest trójnik. Jedno wyjście na pompkę cwu, a drugie na pompkę co?
  8. Witam Posiadam kocioł MPM DS WOOD 26kw oraz bufor 1000l i zbiornik na c.w.u. o pojemności 400l. Przymierzam się do podłączenia tego wszystkiego. Proszę o pomoc 🙂 W buforze mam jedynie 5 przyłączy (wszystkie 1 1/2") z czego 2 będą wykorzystane przez kocioł, a 3 przez grzałkę. Zostają mi tylko 2. Wyjeżdżam z nich rurą 1 1/2", a od niej daję odnogi w rozmiarze 1" do tych 3 rozdzielaczy jak na obrazku (czy tak będzie prawidłowo?). Jak wykonać sterowanie? W tej chwili widzę to tak: Kotłem - klapką od powietrza oraz pompką (ładującą zbiornik c.w.u. lub bufor) steruje sterownik UNISTER DUO dołączony do kotła. Tuż za kotłem zawór afriso azv 643 (jaki sterownik do niego?) z ustawionym priorytetem na grzanie c.w.u. do np. 85°C. Jak to będzie działało latem? Mniejsza ilość drewna -> nagrzanie zbiornika c.w.u. a awaryjnie reszta ciepła zostanie "zapakowana" w bufor, zgadza się? Jak wykonać sterowanie za buforem? Moja koncepcja na dzień dzisiejszy: Chcę zamontować siłowniki w rozdzielaczach nr 1 i 2 oraz sterowniki w pomieszczeniach. Rozdzielacz nr 3 to garaż i tam kupiłem sterownik auraton 2025 na którym ustawię np. 18°C i będzie on sterował pompką. Przed pompką wstawię zawór mieszający afriso atm 561 20÷43°C (ustawię na nim np. 30°C). Jak sterować temperaturą wody zasilającej rozdzielacze nr 1 i 2? Tutaj też użyć afriso atm 561 20÷43°C czy lepszy byłby sterownik tzw. "pogodówka" i do tego zawór z siłownikiem? Jeśli tak to jaki konkretnie model? Jeśli temperatura w buforze spadnie np. poniżej 20°C to "grzanie" nią mija się z celem i może wtedy "pogodówka" wyłączyłaby pompy? Czy do rozdzielacza nr 1 i 2 wystarczy jedna mocna elektroniczna pompka + jeden zawór z siłownikiem+sterownik? Jak to wszystko widzicie? Nie za dużo tych sterowników? Do kotła nr 1 unister duo, do przełączania c.w.u. - bufor sterownik nr 2, "pogodówka" i siłownik to sterownik nr 3 i sterownik nr 4 do siłowników w rozdzielaczach nr 1 i 2. Super byłoby, gdyby ktoś sprawdził/poprawił mój schemat 🙂
  9. Panowie, a nowość, tj. MPM DS Wood 26 kW to to samo co 18kW czy są jakieś znaczne różnice?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.