Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zieloni szkalują ekogroszek


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za 6 stówek tona. 3 tony to mam na 2 sezony jak się uprę i więcej drewna porąbie ?

Teoretycznie (wg kalkulatora podanego wyżej) wyszło mi zapotrzebowania 137W/m2

co ciekawe, kalkulator wyliczył mi 3,3 kW średniej mocy na ogrzanie - prawie idealnie zgadza się z mocą mojej podkowy...

A przy większym mrozie dopalam w drugim piecu (kaflowym - jaką moc ma to pojęcia nie mam musiałbym bardziej ogarnąć książki)

Hipotetycznie to liczę koszty na wszelki wypadek, kiedyś to było liczone i padło na węgiel

2 godziny temu, Jaco80 napisał:

Wiec jedyne co go interesuje to koszt uzyskania 1 kWh z gazu i węgla.

+ koszt instalacji, obsługi i bezawaryjność w razie "W".. przy węglu i moich piecykach nic mnie  nie rusza ?

W zasadzie miałem podkupić mało używany kocioł ale doczytałem i w sumie większego sensu to nie ma (bezklasowy i płaszcz wodny)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaco80 napisał:

Głównym celem tej dyskusji nie jest porównanie cen ogrzania 2 różnych budynków tylko koszt ogrzewania węglem i gazem.

Trzeba pamiętać że ani węgiel ani gaz nie idzie w parze z zielonym ładem , gaz jest też traktowany w przyszłości do likwidacji zostanie na dłużej w ciepłownictwie elektrowniach ale ogólnie jest skreślony emisja  CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie za co się szybciej wezmą i od kiedy trza będzie nie przestrzegać unijnych wymysłów

niech jeszcze oddychać zabronią jak ich CO2 boli.. a nie,  tego chyba już zabronili :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, makow12 napisał:

pytanie za co się szybciej wezmą i od kiedy trza będzie nie przestrzegać unijnych wymysłów ,,,

Od 1 lipca ruszy Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB).
Właściciel budynku (mieszkania), będzie miał rok czasu na szczere wyznanie swoich grzechów.

źródło:
https://smoglab.pl/juz-1-lipca-ruszy-centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow/
https://wysokienapiecie.pl/tag/ceeb/
https://www.gramwzielone.pl/walka-ze-smogiem/104898/ewidencja-domowych-zrodel-ogrzewania-ruszy-1-lipca
 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogli mi podłączyć lokal do sieci miejskiej.. ale się nie opłacało

W sumie piece są wpisane w dokumenty to niech się zarządca martwi

Ewentualny zakaz eksploatacji posłuży za rozpałkę jakby co - będzie mi zimno to napalę, koniec kropka.

Tani prąd poproszę bo zanim uskładam na ogrzewanie gazowe to zdelegalizować zdążą albo dowalą takie ceny że nie wyrobię..

Obcych do domu nie wpuszczam, także luz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę trzymać się tematu. Poza tym proszę nie obrażać innych narodowości a poglądy polityczne schować do kieszeni. W innym wypadku posypią się "urlopy" od forum.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Od 1 lipca ruszy Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB).
Właściciel budynku (mieszkania), będzie miał rok czasu na szczere wyznanie swoich grzechów

„Dziurawa” ta ewidencja. O ile intetpretacja Pani Cabańska jest poprawna.

W deklaracjach nie trzeba będzie podawać informacji o źródłach spalania paliw, które nie służą do ogrzewania. - Nie trzeba będzie informować o kuchenkach gazowych czy urządzeniach gazowych do podgrzewania wody - zapewniła w rozmowie z portalem WysokieNapiecie.pl Dorota Cabańska, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.”

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz kolego @makow12 sam na to wpadłeś ?. Ty tylko stosujesz interpretacje Pani Cabańskiej - wysoko postawionego urzędnika państwowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży gar na piecu nie raz i nie dwa mi cztery litery ratował..

Tylko trochę to śmieszne że tak archaiczne rozwiązanie awaryjne na upartego załapie się na przepisy i interpretacje

Edytowane przez makow12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, makow12 napisał:

Duży gar na piecu nie raz i nie dwa mi cztery litery ratował..

Mowa, też w stanie wojennym wymieniałem bimber na benzynę w podwrocławskim lesie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja o wodzie :) Jeszcze nie udało mi się wypędzić niczego zdatnego do spożycia. A na samo wspomnienie gęba się wykrzywia..

a z rozami i brakiem szelestu to trochę przesada.. i kolce są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.