Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zieloni szkalują ekogroszek


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że atak jaki zieloni przypuścili ostatnio na ekogroszek przeszedł tu bez echa...

https://www.documents.clientearth.org/wp-content/uploads/library/2021-02-19-raport-z-realizacji-badan-stanowiskowych-i-analitycznych-zwiazanych-z-procesem-spalania-ekogroszku-wraz-z-opinia-ekspercka-ext-pl.pdf

Podsumowanie wyników pomiarów emisji w tabeli na załączonym obrazku.

Jest tu jeszcze z kim pogadać czy wszyscy już na pompach ciepła i diecie wegańskiej?

Screenshot_20210304_122941.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Juzef napisał:

,,, Jest tu jeszcze z kim pogadać czy wszyscy już na pompach ciepła i diecie wegańskiej? ,,,

Czas szybko biegnie.

Tu na forum a także innych forach o podobnym temacie, takimi drobiazgami jak procesy spalania węgla w kotłach małej mocy raczej nikt się nie zajmuje.
Nawet ICHPW w Zabrzu, w tym roku nie ogłosił kolejnej konferencji w Sosnowcu na temat przyszłości kotłów małej mocy. 
Mogli by zrobić na przykład Video Konferencje.

Fajnie, że znalazłeś ten raport.
Ci co robili te badania, zapewne jakieś pojęcie o paleniu ekogroszkiem w kotle mieli.

Ci forumowicze którzy zapoznają się z wynikami tych badań, wystarczy nawet ta tabelka z podsumowaniem badań, zapewne będą mieli spore wątpliwości co do osiąganych sprawności w swoich kotłach małej mocy.
Przypuszczam, że pozostałe parametry są dla nich obojętne i zapewne dla większości niezrozumiałe.

Pompy ciepła są OK, odpowiednia dieta jest także OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe informacje zwłaszcza o zapyleniu  kotłowni, w trakcie spalania ekogrchu..

 

To powinno dać do myślenia dla palaczy spędzających tam więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak się śmialiście, jak pisałem, że do kotłowni schodzę tylko w masce i OP-1. Na szczęście co 2 tygodnie, póki mróz nie ściśnie. I patrząc na wygląd machy po wyjściu - zakładanie jej jest słuszne. Te pyły z wymiennika są naprawdę drobniutkie i nie ma żartów, zwłaszcza w smogowym okresie, gdy oskrzela i tak są zryte powietrzem atmosferycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Ci co robili te badania, zapewne jakieś pojęcie o paleniu ekogroszkiem w kotle mieli.

Nie mieli zielonego pojęcia! To szpece, ale od ochrony środowiska. Twierdzą, że sterownik automatycznie dobierał parametry spalania, co nie znajduje potwierdzenia w DTR kotła/sterownika. Z kolei ustawień wymaganych przez te DTR nawet nie wiadomo, czy w ogóle dokonali. Bawili się jedynie przesłoną wentylatora.

https://czysteogrzewanie.pl/2021/02/wojna-z-ekogroszkiem-zieloni-atakuja-wadliwymi-badaniami/ 

49 minut temu, Witek-z-Ulicy napisał:

zapewne będą mieli spore wątpliwości co do osiąganych sprawności w swoich kotłach małej mocy.

Jeżeli ich kocioł o mocy 15kW nie przetrawia ponad 70kg opału na dobę i nie zrzuca do popielnika w 2/3 niedopalonego węgla – to nie mają się czym zbytnio przejmować. Takie były osiągi w tym badaniu. Jakby szympansa do kotłowni wpuścił, co ani nie przeczytał DTR, ani nie ma żadnej wiedzy o regulacji kotła, który bada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na stronę 23 - to parametry groszku, a nie ekogroszku. Przy okazji dostawca rżnie na zawartości popiołu dwukrotnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając cały ten obszerny dokument nie znalazłem parametrów ustawień kotła, a z moich doświadczeń i obserwacji wynika, że ma to zasadniczy wpływ na wyniki spalania. Nie wiem dlaczego, ale po przejrzeniu tego dokumenty można odnieś wrażenie, że wyniki zostały celowo sfabrykowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, HarryH napisał:

Spójrzcie na stronę 23 - to parametry groszku, a nie ekogroszku.

To nie jest główna przyczyna, dla której osiągnięto emisje i sprawności na poziomie śmieciucha.

Teraz, Ryni napisał:

Przeglądając cały ten obszerny dokument nie znalazłem parametrów ustawień kotła

Najprawdopodobniej oni go w ogóle nie wyregulowali. W każdym razie w raporcie nie ma po tym śladu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Juzef napisał:

Najprawdopodobniej oni go w ogóle nie wyregulowali. W każdym razie w raporcie nie ma po tym śladu.

Aż musiałem spoczęć kto prowadził badania, widzę tam same tytuły naukowe i czyżby ci ludzie w ogóle nie spojrzeli do DTR-ki kotła, wstyd.

I  znów mam dziwne wrażenie , że jak się chce coś uwalić to znajdzie się sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Juzef napisał:

To nie jest główna przyczyna, dla której osiągnięto emisje i sprawności na poziomie śmieciucha.

I tabelę 15 na stronie 28: wynika z niej, że do popielnika przeleciało między 39 a 68% niespalonego węgla!!! Kto tak prowadzi kocioł, kogo na to stać?  I teraz pytanie za 100 pkt - jaki cudem kocioł może osiągać sprawność 68% (wiersz 19 tabeli 19), mająć 55 % węgla w żużlu (wiersz 6)? Tu nic się nie zgadza, kocioł jest rażąco źle ustawiony, do tego widać ze zdjęcia, że to jakiś zabytek i do tego sterowano nim nie poprzez nastawy sterownika, tylko domykając przesłonę na wentylatorze ! (s. 72). Na pewno zdziwienie, że tyle węgla przerzuca, jest jednak związane z użyciem groszku zamiast ekogroszku, czyki 32 mm zamiast 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że my to widzimy. Pobiadolimy sobie trochę tutaj, a w świat i tak pójdzie informacja, że naukowcy zrobili badania i wyszły fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja mam świadectwo ecodesign i uchwałe antysmogową, wg której mogę palić do śmierci technicznej kotła. W razie w w sądzie sie wybronię, no chyba, że sądów już nie będzie. Węgiel też mogę kupić z wyprzedzeniem (gdy zabronią wprowadzać do obrotu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Ryni napisał:

I  znów mam dziwne wrażenie , że jak się chce coś uwalić to znajdzie się sposób.

To zupełnie naturalne. Ja nie mam o to pretensji do zielonych – oni po prostu robią swoje.

Problemem jest branża węglowa, która nie robi swojego. W każdej normalnej branży po takim paszkwilu już by dojechali sprawców. A tutaj – cisza grobowa, nikt, nic.

24 minuty temu, Ryni napisał:

w świat i tak pójdzie informacja, że naukowcy zrobili badania i wyszły fatalnie.

Już poszło, i to głównym nurtem. O to chodziło. To robią profesjonaliści.

Dokładnie tak samo uwalili palenie od góry swego czasu. I kompletnie nie ma sojuszników dla tych spraw. Bo skoro sama branża węglowa ma węgiel w czarnej dziurze – to komu innemu ma na tym zależeć?!

Godzinę temu, HarryH napisał:

Na pewno zdziwienie, że tyle węgla przerzuca, jest jednak związane z użyciem groszku zamiast ekogroszku, czyki 32 mm zamiast 25.

Niedopał wynika z niewyregulowania kotła.

5-31.5mm to jest zapisana w normach jakości węgla granica uziarnienia sortymentu ekogroszek. Oni to kupili jako ekogroszek – to, że parametrów ekogroszku nie trzyma, to jest trochę osobna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HarryH napisał:

I tabelę 15 na stronie 28: wynika z niej, że do popielnika przeleciało między 39 a 68% niespalonego węgla!!! Kto tak prowadzi kocioł, kogo na to stać? 

I teraz pytanie za 100 pkt - jaki cudem kocioł może osiągać sprawność 68% (wiersz 19 tabeli 19), mająć 55 % węgla w żużlu (wiersz 6)?  ,,,

Ponieważ było to badanie zawartości węgla pierwiastkowego w popiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Juzef napisał:

Problemem jest branża węglowa, która nie robi swojego.

Branża węglowa jest ostro pod kreską, jest dotowana i pewnie siedzą cicho, żeby źródełko nie wyschło.

 

Godzinę temu, Juzef napisał:

Już poszło, i to głównym nurtem. O to chodziło. To robią profesjonaliści.

Dokładnie tak samo uwalili palenie od góry swego czasu. I kompletnie nie ma sojuszników dla tych spraw. Bo skoro sama branża węglowa ma węgiel w czarnej dziurze – to komu innemu ma na tym zależeć?!

W tym niema przypadku, to są proste zasady biznesowe, najpierw trzeba zainwestować, w tym przypadku w uwalenie konkurencji, potem przejąć rynek, nasycać go swoim produktem i czerpać zyski z konsumentów, przy okazji uzależniając ich od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Witek-z-Ulicy napisał:

W trakcie badania spalono 10 kg węgla typu ekogroszek.
Uzyskano 1 kg popiołu.
W tym 1 kg popiołu było np. 68% węgla pierwiastkowego.

Coś nie bardzo się to spina.

Z tego wynika, że w węglu byłoby 3% popiołu, tymczasem na str. 23 podają 14,8%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w ogóle rozpoznaje ten kocioł?

Akurat o tym raporcie pisałem tutaj, tylko nie miałem oryginalnego dokumentu, a ogólny artykuł w wyborczej. Ustawienia które robili to chyba pod piec przemysłowy. 

"w spalinach w odniesieniu do spalin suchych oraz zawartości tlenu 10%" - czy ktoś mi może to wyjaśnić. Zgodnie z dalszą metodyką stosowali różne współczynniki nadmiaru powietrza w seriach, więc nie może być stała wartość tlenu w spalinach, chyba że to jakoś normalizowali.

Kolejna ciekawa sprawa, byli zdziwieni że najlepsze spalanie dostali przy współczynniku nadmiaru powietrza ponad 3, a wcześniej pisali, że idealnie jest jak parametr jest 2.

Piec ze sterownikiem regulowali przesłoną - bez komentarza. Sokoro mieli różne ekogroszki, to jak skonfigurowali podawanie węgla. Zresztą we wnioskach napisali, że ten piec nie pozwala na dostosowania parametrów do jakości paliwa. To ten ster to albo dwustan, albo jakiś podstawowy PID. Ciekaw też jestem z jaką mocą go puścili. Pewnie na 100%. Dla weryfikacji wyników, powinni wziąć takiego gościa co w domu pali wunglem, żeby porównać wyniki uzyskane w trakcie serii kontrolnych, z wynikami gościa co nie wie że tak się nie da i tak nie można robić.

Czystość powietrza w jednym z pomiarów dla PM2.5 była na poziomie 10ug/m3. Spojrzałem na Airly. W okolicach Warszawy prawie niemożliwe ;-))

Jak to naukowcy, podeszli modelowo do rozwiązania problemu. Podstawili wszystko do wzoru i znanej sobie wiedzy. Że obserwacje nie zgadzały się im do końca z teorią - eeeee, nie drążmy tego tematu. Kto by tam analizował dlaczego tak jest.

Dzisiaj opowiadałem o takim gościu co się Giordano Bruno nazywał. Jego rewolucyjne teorie nie pasowały do ówczesnego modelu postrzegania świata (XVI wiek). Niestety jego losy miały dużo do czynienia z "paleniem". A co do modelu geocentrycznego. Gdzieś kiedyś czytałem o teoriach jakie ludzie wymyślili, aby dopasować obserwacje (jak najbardziej prawidłowe) do tego, że Ziemia była środkiem wszechświata. Hardcore w czystej postaci. I żeby ktoś nie pomyślał, że ludzie się zmienili od tych czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2021 o 12:31, Juzef napisał:

Jest tu jeszcze z kim pogadać czy wszyscy już na pompach ciepła i diecie wegańskiej?

Jaki ty jesteś męski, oj...

 

W dniu 4.03.2021 o 14:10, Juzef napisał:

Takie były osiągi w tym badaniu. Jakby szympansa do kotłowni wpuścił, co ani nie przeczytał DTR, ani nie ma żadnej wiedzy o regulacji kotła, który bada.

Czyli można powiedzieć, że idealnie oddali naturalne środowisko w jakim te kotły są używane, przeciętny Kowalski nawet nie otworzy DTR a co dopiero mówić o przeczytaniu i zrozumieniu tego co tam jest napisane, wystarczy na to forum popatrzeć.
Trzech instalatorów z trzech różnych firm było u moich rodziców ostatnio i każdy zarzekał się, że do tego domu to kocioł 25 kW i niżej to schodzić nie wolno bo nie dogrzeje, chociaż wg zapotrzebowania to max 15 kW i ludzie się słuchają, ile to nowych domów 100 metrów powierzchni użytkowej wg WT2017 jest wyposażonych w smoki 20kW i potem wystarczy wyjść na zewnątrz aby czuć ten "piękny" zapach. A potem wchodzi się na forum i czyta bzdury takie jak:

 

W dniu 4.03.2021 o 15:15, Juzef napisał:

Problemem jest branża węglowa, która nie robi swojego. W każdej normalnej branży po takim paszkwilu już by dojechali sprawców. A tutaj – cisza grobowa, nikt, nic.

Branża węglowa już dawno powinna zostać zaorana w tym kraju, jeden z największych raków w tym kraju, to w ogóle jest tragiczne, że nadal można do domów budowanych wg WT2021 pchać kotły na węgiel, gdzie zapotrzebowanie na ciepło w największe mrozy to z 5 kW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.