Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi na jakich nastawach kocioł osiąga pełną moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wyżej było zdjęcie tabliczki znsmionowej kotła mpm ds 14 i nigdzie nie jest na niej napisane,że jest to kocioł CO.

Zastanawiam się czy producent nie robi z ludzi idiotów jak napisze na tabliczce kocioł grzewczy i napisze 5 klasa emisji.

Moim zdaniem takim napisem on nie kwalfikuje się do ogrzewania co tylko podchodzi pod podgrzeescze cwu. Mógłby ktoś sprawdzić jak wyglądały tabliczki kotła przed zakazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce może cuda wypisywać,najważniejsze czy jest odpowiedni papier wydany na ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zasadzie jaka jest różnica pomiędzy grzewczym a CO, jeden i drugi grzeje a gdzie się go podłączy to chyba tylko inwencja twórcza posiadacza. Mogę się mylić ale jeśli zastosujemy taką wykładnię jak nam kolega próbuje tutaj nasunąć to w zasadzie wszędzie obowiązkowy byłby bufor i to nawet przy kotłach elektrycznych czy gazowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio była rozmowa odnośnie blachy zmniejszającej i ściągania górnych drzwiczek. U mnie wygląda to tak i nie ma szans blachy włożyć bez ściągania drzwi (akurat ten kocioł poszedł na reklamację, ale obecnie jest identycznie ) - chodzi o kąt otwarcia drzwiczek

post-65510-0-77147100-1519747344_thumb.jpg

post-65510-0-69218500-1519747367_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wyżej było zdjęcie tabliczki znsmionowej kotła mpm ds 14 i nigdzie nie jest na niej napisane,że jest to kocioł CO.

Zastanawiam się czy producent nie robi z ludzi idiotów jak napisze na tabliczce kocioł grzewczy i napisze 5 klasa emisji.

Moim zdaniem takim napisem on nie kwalfikuje się do ogrzewania co tylko podchodzi pod podgrzeescze cwu. Mógłby ktoś sprawdzić jak wyglądały tabliczki kotła przed zakazem.

Kocioł grzewczy z okresowym załadunkiem.

Certyfikat jest na 4 klasę.

post-66026-0-80973300-1519747362_thumb.jpg

Edytowane przez Piotr24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież ci pisze kocioł grzewczy to kocioł grzewczy a nie podgrzewacz CWU.

Kto to wymyślił podgrzewacz CWU. :lol:

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma 5 klase emisji to go można podjączyć czym kolwiek by był.

To jak ma pisać Piec CO grzewczy czy jak?

Edytowane przez tajne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie blachy pionowej zmiejszającej powierzchnie rusztu co sam zauwazyłem że jak ją załoze na poczatku zawsze po jakiś kombinacjach i sa malutkie szczeliny z boków i z góry to lubi się szybciej rozpalac cały zasyp ,jak się te szczeliny zakitują  smoła i pyłem to góraj robi sie szczelna i jest lepsza kontrola nad paleniem .

Ten kocioł zauwazyłem jest dość czuły na rózne ustawienia i wszelkie regulacje powietrza ,nieraz w zaskakujacych miejscach jak ta blacha .

A tak wygląda dobrze "wklejona" szczelna blacha  ,nie do ruszenia na zimno ,zdj z poprzedniego sezonu

post-65608-0-59477300-1519752159_thumb.jpg

post-65608-0-08583600-1519752180_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaźne ilości smoły?

Nie śmierdzi ci to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie początkowo po założeniu blachy tez się całość rozpaliła. Teraz się uszczelniło i już problemu nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczuwając ten problem z nieszczelnościami,wspawałem pod blachą zmniejszającą dodatkową blachę-zaślepkę w miejscu rusztu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam śladowe ilości smoły w komorze zasypowej to nie mam problemów ze smołą,jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka bukowa się kończy a fabryka co ją produkowała zamarzła ,niezłe jaja ,a miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak trzymam wieksza temp na kotle tej smoły jest duzo mniej ,niemniej jest to chyba jedyna zaleta tego rozwiazania nazwanego Dolne Spalanie że zakleja i "uszczelnia" nasza blache  pionową   ;-)

Nazwa DS powinna sugerowac raczej skrót od Destylator Stałopalny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchamy szamot do zasypu i zamiast destylatora stałopalnego mamy dolne spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postepowy Rolnik / Sadownik12 / Tajne itd co tam sobie wymyslisz - wyłożenie komory zasypowej szamotem lub komora zasypowa bez płaszcza wodnego sama blacha jak juz nieraz próbowano owszem likwiduje smołe do zera ale za to w krótkim czasie mamy rozpalony cały zasyp i zaleta kotła dolnego spalania czyli kontrola małej ilości palącego się opału i kontrola nad spalaniem pryska ,ratuje tylko bufor oraz sprawny i szybki układ jego ładowania .

Wole smołe która i tak sie spali  i kontrole nad spalaniem , polecajac rozwiazanie należy wskazać zalety ale tez i wady - a tu duza ilość ciepła w małym czasie do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się rozpala cały zasyp to nam węgiel nie lewituje (wyczynia innych cudów)

PS.

HESO ma kontrolę na spalanie a komore zasypową ma z szamotu.

Edytowane przez tajne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony ponieważ ten jest stary i nie widać bezpośrednio płomienia w komorze spalania.

A i nie ma papiera na 5klasę chociaż do mnie ustawa antysmogowa w najbliższym czasie nie dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo co dwa cuda,to nie jedno.Znalazłem kiedyś patent na pozbycie sie dymu i czystą komorę załadowczą.Trzeba wsypać na górę zasypu węgla kilkucentymetrową warstwę trocin.Zatrzymuje ona destylat,robi sie wilgotna i na niej wykrapla sie smoła,tworząc dobrą barierę dla dymu.Można wtedy na ślepo otwierać drzwiczki i dokładać kolejną porcję węgla bez obawy o dym z komory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony23

Choć pogadać gdzie indziej bo robimy offtop.

Ostatnio mi zwiał z kotłowni i musiałem go szukać.

Sony a z drugiej strony to tak jest,że stare sprzęty żyją własnym życiem,stare silniki dwusuowe,stare kotły.

PS

Jaka jest faktyczna moc MPM 8-10kw na pełnym szwungu?

Oczywiście po uprzednim zwiększeniu otworów PW.

Ale chyba sobie weznę MPM 12-14 5klasa i zmniejsze mu moc(przeróbki).

Chociarz jak sobie naładuje szamotu do komory zasypowej to wypadało by kupić 8-10kw.

Edytowane przez tajne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.