Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak suche to spoko. Byłem przekonany, że jest to bezpośrednie dojście do wody w kotle. W sumie z mocowaniem sondy można sobie poradzić różnymi sposobami. W ceramiku sonda siedzi bardzo luźno. Nie zaglądałem do środka, ale podejrzewam, że sonda wciska się pod izolację i tylko dotyka blachy kotła. Niezbyt to precyzyjne mierzenie temperatury, ale wg. magików z Kostrzewy widocznie wystarczające. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł prawie ideał! Ale ja dalej bym  chciał( myślę że nie tylko ja), żeby producent dał wybór między miarkownikiem a dmuchawą, mam teraz w staruszku  Hefie 17 Kw i bez niej nie wyobrażam sobie w przyszłości użytkowania kociołka, nawet kotły Warmet Ceramik DS Kostrzewy są wyposażone w nadmuch! A więc coś w tym jest !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł prawie ideał! Ale ja dalej bym  chciał( myślę że nie tylko ja), żeby producent dał wybór między miarkownikiem a dmuchawą, mam teraz w staruszku  Hefie 17 Kw i bez niej nie wyobrażam sobie w przyszłości użytkowania kociołka, nawet kotły Warmet Ceramik DS Kostrzewy są wyposażone w nadmuch! A więc coś w tym jest !?

 zamawiasz , wybierasz opcję z miarkownikiem lub dmuchawę

bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wyliczyłam że potrzebuję kotła 25 kw a mam 35.Dzisiaj bez dmuchawy rozpaliłam 60 kg wegla od góry o9.30 /tem 18 st wody/ a o 16 wygasało juz i temp. spadła do 45.

Jestem zdecydowana na wymianę pieca tylko teraz potrzebuje porady w kwestii wyboru MPM czy http://www.p2ar.pl/oferta-kot%C5%82%C3%B3w/kds-rw/

czy inny?Boję się złego wyboru bo to nie są małe pieniądze.Heitza kupilam 3 lata temu i to wywalone pieniądze w błoto.

Co radzicie kobiecie/nie blondynce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że 25kW jest optymalne. Ile masz wody w instalacji? Domyślam się, że instalacja jest  stara, więc bardzo dużo wody. Musisz kupić rasowy, węglowy DS z ceramiką i PW.  MPM raczej nie dla Ciebie, to kocioł na drewno.

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Musisz kupić rasowy, węglowy DS z ceramiką i PW.  MPM raczej nie dla Ciebie, to kocioł na drewno.

 

Czy MPM nie jest rasowym kotłem DS z ceramiką i PW?

Na jakiej podstawie twierdzisz,że to jest kocioł tylko do spalania drewna?

Chyba na podstawie swojego widzimisię,siejesz zamęt i mieszasz w głowie potencjalnym użytkownikom.

Kotły Przemka mają również duże komory zasypowe,ceramikę,PW i są przeznaczone do spalania węgla i drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A jak miało by się spalanie w tym kotle węgla brunatnego? Pociągnął by temat? Piszę bo jestem ciekawy gdyż mam dostęp do dość taniego węgla brunatnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w zapasie kilkanaście m drzewa ale docelowo chce palić węglem kamiennym więc szukam pieca ds do węgla kamiennego.Jak się mają do tego celu piec Przemka i Mpm?

Instalacja ma w sobie nadal dużo wody.Rok temu przy remoncie w części mieszkaniowej wymienilismy grzejniki żeberkowe na stalowe.W drugiej cześci domu były takie wielkie rury w ktorych w kadej było po 200l wody.Ile obecnie jest w obiegu nie potrafię policzyć.

Heitz ogrzewa głównie komin bo aż popękał i musiałam go naprawiać.Obecnie na piecu mamy 60 st od10-18 i cały czas mam ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy MPM nie jest rasowym kotłem DS z ceramiką i PW?

 

Przecież jest, ale chyba założenie producenta jako paliwo podstawowe to drewno? Ja mam obiekcje czy MPM to rasowy węglowiec a @bietka chyba takiego szuka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bietka,

w kotle DS powinnaś utrzymywać stale taką temperaturę do jego poprawnej pracy, ale palenie w nim to całkiem inna bajka niż w kotle górnego spalania.

Nie ma co porównywać p2ar i mpm, to tak jakbyś wybierała pomiędzy WV i Skoda. Oba kotły są dolnego spalania, mają ceramikę i wszystko co potrzeba do prawidłowego procesu spalania.

Różnią się całą resztą, włącznie z ceną i czasem realizacji.

Kocioł DS pozwoli Ci wygrzać dom i ograniczyć zużycie węgla, jak również zadbać o komin i Twoje otoczenie(środowisko), więc to dobry kierunek. Obie firmy dają dobry produkt, Ty wybierz na co Cię stać (choć wygląd pewnie dla kobiety jest nie bez znaczenia).

 

emigrant,

nie wiem czemu się tak upierasz przy tym drewnie, ale widocznie już tak musi być.

Lepiej napisz argumenty przeciw węglowi, wtedy będzie nam łatwiej podjąć dyskusję, a może nawet rozwiać Twoje wątpliwości

 

Producent podaje wyraźnie, że węgiel i drewno, ponieważ ta konstrukcja poradzi sobie świetnie z obydwoma paliwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej widzę tu tylko samych teoretyków, może oprócz Kolegi Emigranta bo ma Warmeta i wie co i jak. Kolego Reseq zachwalasz kocioł i jego cechy wiadomo, że jako nowy produkt trzeba się zareklamować mi to nie przeszkadza, ale trzeba pamiętać o jednym kocioł dolnego spalania to nie droga usłana różami i wizja bezobsługowego palenia w dodatku o połowę tańsza od kotła podajnikowego. Zaraz wyjaśniam dlaczego jako świadomy użytkownik bardzo dobrego konstrukcyjnie dolniaka po kilku sezonach:

 

1. Najważniejszy aspekt dobry i odpowiedni opał do dolniaka - nie jest taka prosta sprawa, a ma kluczowe znaczenie nie pomoże ceramika i obrotowy ruszt jak koś kupi węgiel o parametrach nie odpowiednich do DS. A dodam, że węgiel odpowiedni do DS kosztuje prawie tyle co do podajnika także mit taniego opału do kotła DS blednie bardzo szybko.

2. Obsługa: jest trochę lepiej niż przy paleniu od góry w GS-ie bo jak dobierzesz dobrą moc to wystarczy zasypywać dwa razy na dobę i nie trzeba rozpalać za każdym razem.

3. Kwestia palenia drewnem w DS-ie stosuję to u siebie w sezonie letnim porobiłem te wszytskie wezyry, palniki, ceramiki, klapki, drzwiczki, automatyczne przegarniacze wszystko jest w temacie o moim kotle HEF. i Stwierdzam, że najważniejszym elementem jest zbiornik CWU o odpowiedniej pojemności obecnie mam 400l ale chciałbym większy wtedy palenie drewna jest takie jak ma być bo jest odbiór, także Koledzy nie myślcie że kilka cegiel szamotowych i dziurka w drzwiach zasypowych spowoduje magię i nie będzie smoły i innego dziadostwa.

 

Pzdr. Fidel

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Producent podaje wyraźnie, że węgiel i drewno, ponieważ ta konstrukcja poradzi sobie świetnie z obydwoma paliwami"

Na tym forum ludzie piszą że nie ma kotła uniwersalnego: albo paliwem podstawowym jest drewno a węgiel zastępczym, albo odwrotnie. Wypadałoby aby producent (może być za pośrednictwem resqa) określił się co jest paliwem zasadniczym w przypadku jego produktów, jak to czyni większość wytwórców. Zaczyna zniechęcać mnie sytuacja gdy przeznaczenie towaru podciąga się pod wyczuwane zapotrzebowanie potencjalnego klienta. Zaczynacie tu działać jak ten krytykowany handlowiec co wciska przewymiarowane kotły - aby sprzedać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 Obecnie palę haitzem górne spalanie 35 kw /dom lata 80 -ok380-400m2 do ogrzewania budynek mieszkalno-usługowy ocieplony 10 steropianem./

Ojciec spala 3 tony miesiecznie węgla lub ok 20m3 drzewa brzozy miesięcznie.Powiedziałam dość i planuję zmienić piec licząc na oszczędności.Jest sens wg Was?

Jaką moc ew.wybrać?Na jakie oszczędności mogę liczyć?Planuję palić tylko weglem bo mam problem z suchym drzewem.

Lepiej przypilnuj ojca, bo chyba ogrzewa też domy kilku sąsiadek :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kol. Fidel,

wątek jest o tym konkretnie modelu i producencie, więc tego się trzymajmy, działy ogólne są do dyspozycji wszystkich o wszystkim.

Nie wiem skąd akurat masz taką wiedzę, że posiadam inny kocioł niż dolnego spalania, ale też nie to jest istotne.

 

1. Napisz co uznajesz za parametry nieodpowiednie do DS, bo z tym wywodem trudno polemizować.

2. to kwestia zasypu a nie dobranej mocy. Dobrze dobrana moc to prawidłowy proces spalania przez cały czas pracy kotła.

3. w sezonie letnim nie stosuje chyba niczego. zasłaniam całkowicie ruszt płytą ceramiczną, dobieram odpowiednią ilość drewna do pojemności zbiornika CWU i jak się kończy proces palenia to mam naładowany na żądaną temperaturę.

    Nie uważam, że kupowanie coraz większych zbiorników cokolwiek rozwiązuje jeśli palacz nie wie ile mu potrzeba paliwa do naładowania zbiornika CWU.

pozdrawiam

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Reseq z racji obiektywnego użytkowania kotła dolnego spalania typu HEF, który nomen omen zaprojektowano bodajże w 1984r przez Pana Henryka Forytę mogę odnosić się do konstrukcji bliźniaczych, podobnych lub bazujących na podobnej zasadzie działania. A taką konstrukcją jest kocioł MPM DS bo nie ma w nim nic nadzwyczajnego niż choćby w Dakon Dorze, lub w Defro DS albo nawet w tym archaicznym z racji wieku HEF-ie.

 

Zwróć Kolego uwagę dlaczego kotły DS są tak niszowe, a np kocioł, który posiadał w zasadzie wszystko co ten MPM, a nawet więcej czyli Ferrum Fex zniknął z rynku a firma splajtowała?

 

Powtarzam jeszcze raz opał, opał i jeszcze raz odpowiedni opał i wtedy nawet tego PW nie trzeba...

 

P.S. A o spalaniu drewna bez odpowiedniego bufora to nawet nie pisz bo to zakrawa na wiesz co... ;)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Producent podaje wyraźnie, że węgiel i drewno, ponieważ ta konstrukcja poradzi sobie świetnie z obydwoma paliwami"

Na tym forum ludzie piszą że nie ma kotła uniwersalnego: albo paliwem podstawowym jest drewno a węgiel zastępczym, albo odwrotnie. Wypadałoby aby producent (może być za pośrednictwem resqa) określił się co jest paliwem zasadniczym w przypadku jego produktów, jak to czyni większość wytwórców. 

 

O to właśnie mi chodziło. Producent musi się dokładnie określić co jest paliwem podstawowym. Nie dam ręki uciąć, ale kiedyś  na stronie było napisane, że to kocioł do palenia drewnem. Strona cały czas się zmienia. 

Jak się nie określi to kocioł będzie śmieciuchem jak Warmety Kostrzewy. Wciąga wszystko aż do czasu ;)

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.