Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, DarekDaro76 napisał:

 

Dzięki za zainteresowanie tematem.

ustawienia wentylatora już zmienione, czy jeszcze jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomci0 napisał:

zy jeszcze jakieś sugestie?

Podaj jaką masz dmuchawe , konkretnie jakiej mocy . Nie musi być tak że modulacja np 50 to i powietrze 50 . Tu chidzilo o rozciagniecie korekt dmuchawy .

Ogonie masz tak mi się zdaje dołem mało powietrza a góra Ci pompuje ostro . Dodatkowo czyszczenie palnika daj na początek wyłączone .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomci0 napisał:

Dzięki za zainteresowanie tematem.

ustawienia wentylatora już zmienione, czy jeszcze jakieś sugestie?

Obserwuj przez noc co się będzie działo po zmianie powietrza. Daj znać jutro bo na sugestie jeszcze za wcześnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taką mam naklejkę na dmuchawie i nic więcej z oznaczeń na niej 

IMG_20201205_135203.jpg

8 minut temu, DarekDaro76 napisał:

Obserwuj przez noc co się będzie działo po zmianie powietrza. Daj znać jutro bo na sugestie jeszcze za wcześnie. 

Oki odezwę się jutro pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba 70 . W skali powietrze dałbym 8- 28 reszta już do korekcji w powietrzu , na początek można dać 5 do maks 100. Z tym powietrzem zacznij na spokojnie jutro :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomci0 napisał:

taką mam naklejkę na dmuchawie i nic więcej z oznaczeń na niej 

Jeżeli chcesz prawidłowo ustawić powietrze względem naweglania to zablokuj modulacje np. na 30 proc tyle minimum co i max. I obserwuj kopczyk przez około godzinę. Zwróć uwagę czy się zapada czy podnosi... tak ustawisz naweglanie. Z powietrze to obserwuj przez tą godzinę czy nie robią się spieki... jeżeli tak zmniejszaj powietrze.

Teraz, FAFAŁ napisał:

To chyba 70 . W skali powietrze dałbym 8- 28 reszta już do korekcji w powietrzu , na początek można dać 5 do maks 100. Z tym powietrzem zacznij na spokojnie jutro :) 

Nie widząc jak się spała to podanie wartości jest jak wrozenie z fusów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala to zakladka dostępna po uruchomieniu trybu administratora.  I tam ustawiasz sztywno powietrze w takim zakresie jaki podałem resztę korygujesz zakladke wcześniej.

3 minuty temu, DarekDaro76 napisał:

Nie widząc jak się spała to podanie wartości jest jak wrozenie z fusów

Palenie masz strone wczesniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by to wyglądało do 80W ktora startuje od 1 biegu?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też startuje od 1 . U Ciebie stawiam zakres około 4 do 23 mOże 24 . To nie są uniwersalne nastawy . Takie mniej więcej wartości porostu się często powtarzaja . Najprościej to robić na zasadzie blokady modulacji . Lub kombinowac czy raz dać dołem czy górą :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem pdf z 70 :) dla tego napisałem chyba bo też pewności nie mam . W tym wypadku przydał by się papier .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 2-drogowy zawór kulowy z siłownikiem BEV, DN20, Rp3/4", Kvs 45 m3/h, 230 V AC, NC będzie współpracował z Skzp 02? Bo pompę od ochrony powrotu planuję wykorzystać też do CWU. Ochrona powrotu będzie otwarta cały czas, tylko obieg CWU będzie zamykany i otwierany tym zaworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego sejsmografu dawno nie mialem . Na nowym sofcie ster pracuje zbyt ospale (dynamika 3) odnoszę wrażenie że za często pozwala na spadki temp na kotle . Za to nie przebija hmm chociaż co z tego jak jest huśtawka . Schodzi z moca szybciej u mnie okolo 0,8 zauważyłem szybsze zejście z modulacji . Próbuje go troszkę ogarnąć bo widzę ustawienia ze starszej wersji nie bardzo się spisują chodzi o stabilizacje . Mialem kilka sekund teraz 0 dodatkowo dałem mu paliwa bo kopiec poszedł w dół. Ogólnie trudna ta wersja .

IMG_20201220_062845031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, FAFAŁ napisał:

To chyba 70 . W skali powietrze dałbym 8- 28 reszta już do korekcji w powietrzu , na początek można dać 5 do maks 100. Z tym powietrzem zacznij na spokojnie jutro :) 

czy chodzi o to, żeby w skali wentylator dać 8 do 28, a w powietrzu 5 do 100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak . Tylko musisz być przy nim o obserwowac co jakiś czas . Może się zmienić stosunek powietrze i paliwo . Wtedy trzeba kaloryczność podnieść

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FAFAŁ napisał:

Dokladnie tak . Tylko musisz być przy nim o obserwowac co jakiś czas . Może się zmienić stosunek powietrze i paliwo . Wtedy trzeba kaloryczność podnieść

dzięki za szybką odpowiedź. co do tej kaloryczności to mam mały problem.

Palę Sobiankiem Lew, czyli kaloryczność spora, ale jeśli w ustawieniu palnika zmniejszam korektę dawki paliwa tak żeby kaloryczność pokazywało na prawdziwym poziomie ok 28 MJ to robił się dołek na palenisku, a temperatura pieca bardzo spadała ( piec się wygaszał)

IMG_20201219_162809.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczekaj co będzie się teraz dzialo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomci0 napisał:

dzięki za szybką odpowiedź. co do tej kaloryczności to mam mały problem.

Palę Sobiankiem Lew, czyli kaloryczność spora, ale jeśli w ustawieniu palnika zmniejszam korektę dawki paliwa tak żeby kaloryczność pokazywało na prawdziwym poziomie ok 28 MJ to robił się dołek na palenisku, a temperatura pieca bardzo spadała ( piec się wygaszał)

IMG_20201219_162809.jpg

Zanim zaczniesz to zrób to co pisałem wczoraj. Zablokuj modulacje i obserwuj kopczyk. Tylko tak właściwie ustawisz stosunek powietrze do naweglania. Kalorycznosc ustaw na średnią jaką masz na worku. Blokuj i obserwuj. Na chybił trafił nie ustawisz właściwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, FAFAŁ napisał:

Podaj jaką masz dmuchawe , konkretnie jakiej mocy . Nie musi być tak że modulacja np 50 to i powietrze 50 . Tu chidzilo o rozciagniecie korekt dmuchawy .

Ogonie masz tak mi się zdaje dołem mało powietrza a góra Ci pompuje ostro . Dodatkowo czyszczenie palnika daj na początek wyłączone .

gdzie wyłącza się czyszczenie palnika??Jak pisałem, jestem zielony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje /Palnik opcje /czyśc palnik co 0

IMG_20201219_162754.jpg

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 12 godzinach na nowym sofcie (testowym) sytuacja wygląda następująco.Według mnie nie jest źle :-)

ps. ta pika w górę to grzanie CWU

1608453483682.jpg

Edytowane przez altoro
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@altoro kasowales ustawienia czy na brudno . Ja walczę i się zastanawiam czy nie skasować ustawien . Teraz nie wiem co mu odbilo . Wczesniejszy był na czysto i było ok teraz odmienne ustawienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przywracam ustawienia fabryczne, taki mam nawyk :-) Teraz zmniejszyłem trochę powietrze, tylko muszę uważać bo Karlik lubi zadymić. 

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh nie pocieszyles mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.