Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, glibo napisał(a):

jak usunąć wartość "spalanie całkowite"? . ustawienia fabryczne i później trzeba wszystkie ustawienia wprowadzać od nowa?

 

Jak wejdziesz w "Ustawienia fabryczne" jest tam "Kasowanie licznika spalonego paliwa".

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się usunąć. Można tylko wyzerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, ale nie znalazłem jakie są stosowane wtyczki czujników temperatury w sterowniku Timel SKZP-02? (okrągłe) Z wyglądu są zbliżone do GX12x2 tylko rowek pozycjonujący jest w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już widzę są to wtyczki mikrofonu DS1110-01-2B6. 

Po przejściu za sterownika Tekli jestem bardzo zadowolony wkońcu kocioł działa prawidłowo nie jest uasmolony przy niskich mocach i mniej pali min. 30% a nie mam jeszcze wszystkich czujników. 

Edytowane przez Barbuletis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2023 o 08:34, Stanley85 napisał(a):

Pompy są trzy. Dla obiegu grzejnikowego, podłogówki oraz pompa kotłowa. Wszystko zrobione w oparciu o sprzęgło. Wodynie grzeje. Dynamika modulacji nie wpływa znacząco na te wahania. Ochrona powrotu jest wyłączona bo tak jak napisałeś, temperatury pilnuje ATV 55. Pompa kotłowa ma swoją drogą większą wydajność niż 2 pozostałe razem więc temperatura powrotu jest z reguły 1 - 1.5 stopnia niższa niż zasilania. Mimo to, piec reaguje moim zdaniem trochę szalenie. Przy okazji - do ogrzania mam 110 m2 , ocieplone 7/10. Aktualne dobowe zużycie węgla to 16 kg - czy nie jest to przypadkiem trochę za dużo?

Ps. Rury są oczywiście zaizolowane.

image.thumb.png.85eebbd53b3b9a68711c8c5f6c85c67b.png

image.png.1939ed62af692c16242f6aadde8c5fcc.png

Tutaj ostatnie 12h:

image.png.379e8406483884a169a752ccfc44130a.png

 

W tych kotłach tego producenta te palniki są wszystkie przewymiarowane więc zmniejsz moc kotła i powinno się w miarę uspokoić. PS gdyby nie SKZP to te palniki sa nie do ogarnięcia.

Edytowane przez BDG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2023 o 05:33, BDG napisał(a):

Przy okazji - do ogrzania mam 110 m2 , ocieplone 7/10. Aktualne dobowe zużycie węgla to 16 kg - czy nie jest to przypadkiem trochę za dużo?

Też grzeje 110m i spalanie dobowe (październik) w okolicach 8 do 10kg modulację mam od 30% na niższej mocy palił mi więcej. Temp. na grzejniki 30 stopni. W domu średnio 24 stopnie. 20231023_164940.thumb.jpg.719448af53bb02ed16a75e8cc2e3d773.jpg

 

Edytowane przez Barbuletis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unie na CWU idzie 2-2,5 kg na dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość dobowa co pokazujesz to jedynie samo podtrzymanie. Na instalację masz niewielki rozbiór co widać po stopniu otwarcia zaworu 1%.

Tylko się cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWU widać też nie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przemyslaw85 napisał(a):

Wartość dobowa co pokazujesz to jedynie samo podtrzymanie. Na instalację masz niewielki rozbiór co widać po stopniu otwarcia zaworu 1%.

Tylko się cieszyć.

Dokładnie tak. Żadne to realne spalanie jak nie ma odbioru. U mnie na 100 m2, podłogówka + 5 grzejników z zasilaniem ustawionym na 60 stopni grzejniki i 35 podłoga, po 3 dniach spalanie 9.7 kg / dobę. W domu panuje temperatura krótko spodenkowa 😉 Tylko na noc obniżam temperaturę do 19 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Przemyslaw85 napisał(a):

Wartość dobowa co pokazujesz to jedynie samo podtrzymanie. Na instalację masz niewielki rozbiór co widać po stopniu otwarcia zaworu 1%.

Tylko się cieszyć.

Ciepło jest to i odbiór słaby

3 godziny temu, Sławek007 napisał(a):

CWU widać też nie grzeje.

Po czym wnioskujesz .że zadana 38 a przebiło do prawie 50 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ przy normalnym trybie życia potrzeba spalić min. 2-3 kg węgla aby dogrzać ciepłą wodę dla typowej rodziny Ok 4 osobowej. Wiec zostałoby Ok 1-1,5 kg węgla na dobę do ogrzania domu przy takiej kiszeniu jakby Ciebie to będzie maksymalnie można z tego wyciągnąć 4-5kWh dla całego domu na 24godziny
Wiec to zużycie bardziej mi pasuje na potrzeby CWU niż dogrzewanie domu.
Albo jedni z dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uważasz, że ile uzyskujesz energii z 1kg tego dobrego grochu przy takim kiszeniu? 10 kWh?
Może się mało się myjcie macie małe zużycie CWU

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce możliwe, że jest tak jak piszesz
To jaką wg Ciebie uzyskujesz sprawność na 20% mocy palnika?
To czysta matematyka. Do podgrzania 1l wody o jeden stopień potrzeba zużyć 1,16Wh energii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz problem.
Zapytałeś dlaczego, to Ci odpowiedziałem, a Ty zacząłeś pisać głupie teksty.

Poza tym nadal twierdzę, że nie palisz z wysoką sprawnością. Ty twierdzisz inaczej. Uważasz, że palisz z wysoką sprawnością na mocy 1,7kW na palniku sv200 (15kW)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.