Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

może poodbijać przez za zimny powrót ,sprawdź mieszacz>powrót> wzmocnienie modulacji, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona powrotu załączona na 55 wzmocnienie 2

Dynamikę miałem na 2 obecnie na 1

Co do przepływu to pompa wilo i ustawione 1,8m jakoś po testach najlepiej mi się to sprawdza

zawór 4d plus pompa na powrocie, więc powrót dogrzany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też wzmocnienie 2 wyłącz

A dynamika na 4 . Jak coś testuj po jednej opcji :)

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa, na poprzednim sofcie miałem nawet czysto, wiatr 5 a 24%

a teraz czarno.

dodmuch 6

opóźnienie 10

wentylator 1% - 100% mam 5 a 54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, manx napisał:

Jeszcze jedna sprawa, na poprzednim sofcie miałem nawet czysto, wiatr 5 a 24%

Zostawiłeś takie same nastawy na nowym sofcie? Zmieniłeś tylko zakres wentylatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłania się instrukcja , zalecane jest przywrócenie ustawień fabrycznych żeby pozbyć się jakiś starych ustawień nie zawsze zgodnych z nowym softem

Edytowane przez shaft7
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TomekBrz napisał:

- w oknie paliwo podawana jest przybliżona kaloryczność paliwa z uwzględnieniem korekty nawęglenia

Dziękuję za wszelkie poprawki, natomiast podanie kaloryczności po uwzględnieniu korekty nawęglania, to jest to, co rozwiewa wszelkie wątpliwości. Brawo!

Nie potrzeba tworzyć żadnych tabelek, przeliczników czy innych kalkulatorów, aby uwzględnić kaloryczność stosowanego opału. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom dotychczasowych użytkowników i ogromny krok naprzód w uproszczeniu obsługi sterownika

Dopiero ta zmiana może rzeczywiście zmniejszyć czas obsługi konsultanta serwisowego w/w temacie, podejrzewam, że gdyby pozostało bez wartości kaloryczności, konsultant miałby jeszcze więcej pracy z wyjaśnianiem niż poprzednio...

Ta "drobna" modyfikacja pozwala w sposób bezbolesny przejść "starym" użytkownikom do funkcjonowania w nowej rzeczywistości kolejnych wersji oprogramowania.

39.gif

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w skali wentylatora ustaw np 3-25 a później dobierz zakres np 5-74% i obserwuj , musisz ustawić prawidłowy przesyp i kaloryczność , a tak wogole to jak na piec 12kw wysoko ta dmuchawa tj 5-24%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manx Oczywiście zapisałeś sobie wszystkie poprzednie ustawienia?
Powietrze na pewno musisz ustawić inaczej niż poprzednio. Ja miałem 6-19 a teraz mam 1-38 przy ustawieniu wentylatora 5-50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, manx napisał:

Jeszcze jedna sprawa, na poprzednim sofcie miałem nawet czysto, wiatr 5 a 24%

a teraz czarno.

dodmuch 6

opóźnienie 10

wentylator 1% - 100% mam 5 a 54

Daj 1-100 w starej odpowiednej skali 5 a 24 i kiedy nie popasuje,zmieniaj 5,lub 24 w kolejnej nastawe.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wpa120 najlepiej się sprawdzało 5 a 24 może i wysoko ale nie mogłem niżej zejść bo się czarno robiło.

Nowe ustawienia :

skala 4 a 25

powietrze 5 a 74

dodmuch 6

opóźnienie 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TomekBrz napisał:

 

- w oknie palnik doszedł parametr CZAS ETAPU - to jest licznik czasu danego trybu pracy palnika np. modulacji, czuwania itd. (tylko do odczytu)

 

Interesuje mnie opcja czas etapu gdzie lub jak ja zerować ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(tylko do odczytu)

zrób sobie dla testu np. pauzę i sprawdź czas etapu, będziesz wiedział, co i jak

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manx myśle ze będziesz musiał powietrze ustawić coś ok Min 9/10 a max 90 , no ale obserwuj , a tak z ciekawości jakim węglem palisz ? Jaki potencjał i kaloryczność w sterowniku ? Niektórzy nie ustawiają tego tylko powietrze , nie zgadzają się wtedy liczniki spalania i moc pieca ale jakoś się pali . Co kto potrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shaft7 sobianek gold, potencjał zrobiony jednak musiałem go podnieść i teraz prawie się zgadza mam 28,5kg a kaloryczność ustawiona na 27MJ i w poprzednim sofcie też tak miałem.

Co do poprzednich odp to co już zauważyłem to lepsza modulacja bo została wyłączona ochrona. 

Nie pozostaje mi tylko zabawa z wiatrem bo wcześnie było super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.