Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

a to ja też coś wrzucę , max czas przekroczenia temp. 6min, dynamika 6  

zwracam uwagę że parametr dynamika wcale nie musi być na 1 czy na 2 , może być na 6 lub 8, prawidłowo ustawiony wyprostuje linię i zmniejszy spalanie , nawet jak będzie na 8 , niska dynamika to  wolna reakcja na spadek/wzrost temperatury kotła ,wysoka dynamika  to szybsza reakcja, wyższa dynamika modulacji , ale tylko wtedy gdy jest to potrzebne , po kilku godzinach stabilizacji i równym odbiorze ciepła ,linie wykresu będą proste jak drut, nie bójcie się pokręcić modulacją może akurat u was to będzie ta brakująca kropka nad i

20200111_174332.jpg

Edytowane przez jolo747
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wiemy o co chodzi... To tak dla sobotniego rozluźnienia tematu:) 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolo747... Wszystko prawda co piszesz po to jest zakres 1-7 bo pojawiło się swego czasu zapotrzebowanie na możliwość reakcji modulacji przy różnym, odmiennym zachowywaniu się przeróżnych konfiguracji instalacji CO, bezwladnosc, rozne typy zaworów na grzejnikach, różny przepływ czynnika przez obieg Co itd. Nigdzie nie jest napisane że musi być na 1 czy 2. 

Edytowane przez orally
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak , tylko ostatnio co ktoś prosi o pomoc w ustawieniach to pisze że ma dynamikę na 1 lub 2 , może jakby zachęcić ,pokazać, może nie do końca wszyscy rozumieją ten parametr , albo się boją, albo nie wiedzą że jest takie cuś ;) ,

w mojej branży często jest tak , jak dziadek miał krótki styl przy młotku to i syn i wnuk też mieli , a to że sobie tłukli palcami w kowadło to myśleli że tak ma być bo dziadek tak miał i ojciec  to musi być dobrze 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dynamikę na 1 lub 2 bo u mnie tak jest ok. A jeśli ktoś komuś tu mówi że ma być 1 bo tak jest najlepiej to kłamie. W zależności od tego co jest na wykresie można dynamikę podnieść lub obniżyć. Może przypadki o których piszesz wymagały akurat obniżenia do 1 czy tam dwa. Nie wiem o którym konkretnym poście piszesz. 

Edytowane przez orally
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to to to, cała kwintesencja  rep + @bercus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wczoraj porobiłem,

Deflektor na razie założyłem jeszcze choć jest nisko, 13 do 14 cm nad palnikiem.

Dmuchawa wyczyszczona i dobrze przykręcona. Potencjał obliczony. 

Dowiedziałem się jaką moc ma palnik.

Spieki minimalne. To co na palniku jak zlatuje to się rozwala w popiół.

 

Efekty na razie takie

 

 

IMG_20200112_105648.jpg

IMG_20200112_105703.jpg

IMG_20200112_105712.jpg

IMG_20200112_105723.jpg

IMG_20200112_111429.jpg

IMG_20200112_111442.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jak jak pisałem paliłem tym Stabkiem to dawałem podawanie 3,4 sekundy żeby częściej ruszał zlozem bo wtedy mniej się mi sklejal ten dziadoski popiół. Chyba dużo lepiej to wygląda niż wcześniej;)

Nie masz odbioru ciepła, że Ci tak nisko moduluje?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kociołek stał na niskiej mocy godzinę,  sprawdź ile masz opału oraz czy jest rozżarzony po tej godzinie pracy na dolnej granicy mocy, jeśli jest mało opału to dalej wypala ci opał na niskiej mocy, podniósł bym  najniższą modulację o 2% i obniżył powietrze minimalne o 1%, natomiast jeśli opału masz dużo ale jest przygaśnięty , to ustaw czyszczenie palnika co 15min na 20sek

to wszystko powyżej , jeżeli nie chcesz by kocioł  przechodził w czuwanie

, jeśli chcesz żeby  przechodził wczuwanie a nie pozostawał na najniższej modulacji, musisz ustawić maksymalny czas przekroczenia temperatury na ok 5min ,a ilość opału na palniku i stopień jego rozpalenia ,parametrami /CZUWANIE/

masz zawór 4D z siłownikiem, głowice termostatyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orally

Zawór 3D manualny jest na 5 ustawiony za kotłem to może dlatego tak moduluje nisko.

jolo747

Grzejniki grzeją i termostat mają. Jest też wymiennik ciepła. No i przeszedł w czuwanie. Jest dużo opału i trochę przygaśnięty to zmienię ustawienia czyszczenia palnika. 

 

orally Tobie też spalanie na stabku dobowe było wysokie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć jak zachowuje się sterownik jeżeli wpiszemy korektę dawki paliwa np. +5%

Czy będzie częściej podawać podobnie jak przy obniżeniu kaloryczności czy może wydłuża czas podawania?

Instrukcja jasno tego nie precyzuje. Pisze tylko że to korekta podawanego paliwa.

Wcześniej regulowałem opał na palniku kalorycznością. Teraz zmieniam opał i zastanawiam się nad ewentualną korektą dawki.

Edytowane przez 8010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kalorycznosc,no odwrotnie(przy + zkroci czas przerwy).Czas podawania ustawiony w menu podajnik,zostawa zawsze jaki jest.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta np. + 5% powoduje, że w określonej jednostce czasu np. w godzinie, zostanie podane o 5 % więcej paliwa, niż pierwotna dawka paliwa wyliczona z mocy, kaloryczności i potencjału. Czyli skraca czas pomiędzy podawaniem kolejnej porcji paliwa o 5%

Czas podawania jednej porcji paliwa jest zawsze stały, określony parametrem Czas Podawania w AUTO

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  Jockey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 8010 napisał:

Wcześniej regulowałem opał na palniku kalorycznością. Teraz zmieniam opał i zastanawiam się nad ewentualną korektą dawki.

powinieneś wpisać prawidłową kaloryczność , jeśli inna niż starego opału, i potencjał (choć wątpię że ten będzie inny przy innym groszku), resztę regulujesz powietrzem , również wysokość kopca reguluj ilością powietrza

, korekta ilości paliwa moim zdaniem jest myląca i niepotrzebna w naszym sterowniku, powinna być ustawiona na 0

są już 3 parametry którymi możemy korygować nawęglanie ,wg stanów faktycznych , ten czwarty parametr jakim jest korekta paliwa jest chyba tylko po to jak ktoś ma nieprawidłowe napowietrzanie a myśli że ma dobre to wprowadza nieprawidłowe nawęglanie żeby mieć w miarę dobre spalanie 

Edytowane przez jolo747
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jak paliłem stabkiem przy 240 m październik listopad grudzień to tak średnio 25 kg ale więcej niż innym węglem którym palę teraz 22kg. Ale stabek nie ma 24 mj moim zdaniem nie mam cieplomierza ale tak żeby mieć korektę na 0 i odpowiedni kopczyka to kaloryczność musiałem dać na 22. Teraz mam niby węgiel 27-28 dałem na 27 i jest ok. To tylko tak mniej więcej daje obraz kalorycznością Paliwa na potrzeby domowe. Zresztą jak w kg masz 12 dkg popiołu to jaki power może być. To jest węgiel na ciepłe okresy przejściowe bo później to trzeba biegać z popiołem czesto

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolo747 powiedz mi co zrobić gdy 1.kopczyk jest prawidłowy ale kopci więc podnosze o dajmy na to o 1% powietrza ale kopczyk zapada się za to nie kopci to czym Wg Ciebie mam wyregulowac wysokość kopczyka

2. Jest prawidłowy kopczyk ale

spieka i nie kopci obniżam powietrze o 1% nie spieka a paliwo zaczyna spadać i nie dopalac.

I tu podobnie czym regulować prawidłową wysokość kopca

 

???????

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@orally jaki masz czas podawania ? Mi pomogla redukcja czasu podania o sekunde . Niby nic a efekty były I są dobre .

@MarepP A no stosuje się to by odebrać jak najwięcej ciepla ze spalin . Tylko nie mozna przesadzić z tym bo komin będzie plakal kondesatem :) 

 

15789000605066760685598197600642.jpg

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafał u mnie jest ok. Ja mam czas 4 s tylko chciałem się dowiedzieć jak w przypadkach o których napisałem regulować kopiec skoro korekta dawki paliwa to zbędna funkcja. U mnie w takich przypadkach dosłownie 1-2% dawki paliwa w tą czy tamta stronę załatwiał problem. 1 czy 2 %paliwa jest bardziej precyzyjne niż 1% powietrza przy 80w dmuchawie

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kaloryczności węgla to np stabek może i ma w stanie analitycznym 24 mj czyli z kg odpada 10 % i jak dołożyć 10 dkg węgla czyli 1,1 kg - stan roboczy to może mieć deklarowana wartość i tak każdy jeden węgiel. Porostu kaloryczność jest z kg węgla a nie 90 dkg węgla i 10 dkg popiołu

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.