Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, a może ktoś zerknie na moje wykresy i czy jest coś według was co można poprawic.??

Modulacja 13-70

Dynamika 1

Paliwo 27.4 ustawione ( sobianek gold)

Powietrze 9-20 WPA120 

Komfort eko 15 kw

IMG_20191227_142530.jpg

IMG_20191227_142541.jpg

IMG_20191227_142547.jpg

15774535555723037433689872917965.jpg

15774536168467749921148904441628.jpg

15774536551282480746596881847317.jpg

15774537468235337411441052448613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

późno ci spaliny rosną po wzroście modulacji,

nie jestem pewien albo za mało powietrza , albo za mały kopczyk i nie ma w co dmuchać ,

nie wiem też czy dynamika 1 jest ok , ten parametr moim zdaniem na 1 lub 2  może być ale w fazie ustawiania kotła , finalnie powinien być gdzieś koło 4, i jest to parametr który ustawiał bym na samym końcu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,będę montował pompe kotłowa .czy waszym zdaniempotrzebny jest zawór zwrotny  za pompą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa bez zaworu i jakoś skutków negatywnych tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolo747 napisał:

późno ci spaliny rosną po wzroście modulacji,

nie jestem pewien albo za mało powietrza , albo za mały kopczyk i nie ma w co dmuchać ,

nie wiem też czy dynamika 1 jest ok , ten parametr moim zdaniem na 1 lub 2  może być ale w fazie ustawiania kotła , finalnie powinien być gdzieś koło 4, i jest to parametr który ustawiał bym na samym końcu  

Zacznę od dodania 2% do dawki paliwa i zobaczymy co będzie za kilka godzin. Czy może od czegoś innego zacząć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje że tu dolem jest za dużo powietrza . Wypala  kopiec i robi się taki płomień mały a pionowy . Ja bym raczej szedl powietrzem dolnym tak Koło 6 na poczatek .15774536551282480746596881847317.jpg

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle  że na tak krótkim obiegu  zbędny jest zawór zwrotny . co inni koledzy myslą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanów się co się stanie jak braknie prądu i zaworu miał nie będziesz, czy instalacja będzie pracować grawitacyjnie ?

26 minut temu, lechumb napisał:

 Czy może od czegoś innego zacząć??

od obserwacji i zapisania ustawień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z zaworem ZZ na krótkim obiegu można zapomnieć o grawitacji bez niego też słabo ale jeszcze szansa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trolik76

Moim skromnym zdaniem, jak dokładasz dodatkową pompę to zawór zwrotny oraz filtr powinien być dodam, filtr i zawór zwrotny ja daję o średnice większy od wejścia do pompy, nie pytaj dla czego.

Ps, koszt zaworu zw, jak i filtra to nie jest jakiś zaporowy koszt.

Jak wyżej koledzy napisali w razie braku prądu czy grawitacja zadziała, odp. zmieć fachowca, on będzie wiedział jak to zrobić aby było bezpiecznie i do tego działało jak powinno.

Edytowane przez cez19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właßnie miałem dwóch fachowców...I prawie się pobili...! Co do tematu zz! 

Dzięki za podpowiedzi ...ZZ założę! Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór kosztuje 30 zł o czym tu rozmawiać?

 

Nie zaszkodzi, a może pomóc

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że niektórzy nie lubią jak się rozpisuje ale taka sytuacja ,

wydłużyłem czas przekroczenia temperatury z 8 minut do 90 kociołek poszedł w modulację, pięknie, ładnie, no ale minimalna modulacja 12% więc chcąc nie chcąc mimo że na zewnątrz 0 kociołek zaczął przebijać ,zadana 54 on już do 56 dobija, wiec instrukcja , max temperatura z 65 pyk na 56 ,(w moim rozumieniu kociołek po dobiciu do 56 przechodzi w czuwanie) ,tymczasem  algorytm oszalał , wykres wyglądał jak przy trzęsieniu ziemi , modulacja 12% za 10sek 18 ,potem znów 12 , za 10sek 23 na 5sek i z powrotem na 12 , sterownik zamiast trzymać 54 zaczął trzymać 55 stopni, przy zadanej 54 i przebitej do 55 , maxymalna modulacja (40%) , na 20 sekund, dalej znów 12% , spalanie 15kg (wcześniej13)  jednym słowem posypał się algorytm, po przestawieniu max temp,kotła z powrotem o 10 wyżej od zadanej wszytko wróciło do normy, trzyma zadaną 54,6 +/- 0,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolo sprawa jest bardzo prosta. Jak przestawiłes nagle w dół temp.max.to sterownik bronił się przed jej przekroczeniem ale z drugiej strony przy tak wysoko ustawionej modulacji min. i małym odbiorze ciepła temperatura zadana musiała rosnąć siłą rzeczy. 

Po prostu złe nastawy z twojej strony i tyle. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kijasr napisał:

Jolo bez urazy ale ty chyba tego nie czajisz i dziwi mnie fakt że sam nie potrafisz ustawić sterownika a innym doradasz i wprowadzasz w błąd.A algorytm napewno nie oszalał

kolego sterownik mam ustawiony spalanie też, a to że czasem eksperymentuje nazywasz nieczajeniem? co do wprowadzania w błąd to podaj przykład , bo takie same oskarżenia mogę wysunąć wobec ciebie 

 

24 minuty temu, 8010 napisał:

Jolo sprawa jest bardzo prosta. Jak przestawiłeś nagle w dół temp.max.to sterownik bronił się

nie przestawiłem nagle , przestawiłem powoli , i piec tak chodził 6 godzin ,

sytuacja taka nie powinna się zdarzyć,kocioł powinien dobić do max temperatury po czym przejść w czuwanie ,chyba że masz odmienne zdanie na to co powinien zrobić 

sytuacje opisałem żeby pokazać że zmiana ustawień jednego parametru ma wpływ na inny ,i czasami ten wpływ jest destrukcyjny 

Edytowane przez jolo747
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jolo747 napisał:

...

od obserwacji i zapisania ustawień

Obserwuje cały czas obserwuje i powoli coś mi wychodzi bo częściowo jest siwo w kotle ale zawsze może być jeszcze lepiej. Może ktoś coś zauważy czego ja nie widzę. Zszedłem z powietrzem dolnym na 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechumb więc obserwować trzeba dalej . Teraz zwiększasz tylko powietrze górne .  20 raczej też będzie za mało . Może teraz dodaj te 3 które zabrales z dołu i będzie  6-23 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, jolo747 napisał:

,tymczasem  algorytm oszalał , wykres wyglądał jak przy trzęsieniu ziemi , modulacja 12% za 10sek 18 ,potem znów 12 , za 10sek 23 na 5sek i z powrotem na 12

Witam Kolegę.

On .... czyli sterownik przy pomocy algorytmu przeliczał parametry zadane.... a niestety Ty nie....i się przeliczyłeś :-)

Sterownik wykonuje polecenia ... inna rzecz jak parametry(ustawienia) zadane są nielogiczne to i urządzenie się zastanawia...kto te parametry ustawia w kotle???

To tak trochę żartem.... a poważnie to w/g mnie prawidłowo reagował

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jolo747 napisał:

 8 , 90, 12%, 54, 56, 65, 56, 56, 12%, 10, 18, 12 , 10, 23, 5, 15, 54, 55, 54, 55, (40%), 20, 12%, 15kg (wcześniej13), 10, 54,6 +/- 0,3

Jesteś mistrz.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, YaroXylen napisał:

To tak trochę żartem.... a poważnie to w/g mnie prawidłowo reagował

poważnie ? pierwsza godzina wykresu to normalna reakcja na zmianę max temp kotła ? nie powinno to wyglądać jak na drugim ? zazwyczaj tak mam jak uwalniam modulację

20191227_230538.jpg

20191203_191818h.jpg

Edytowane przez jolo747
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Uwierz kolegom którzy naprawdę chcą Tobie pomóc...... Żaden problem ustawić złe parametry i poczekac przy kotle na reakcję sterownika.

IMG_20191228_064809.thumb.jpg.032eaea275f340246a1c8aa5769d9a9d.jpg

Jesli chodzi o proste kreski na ktore wielu zachorowało to tez nie problem...ale wazniejsze jest spalanie i komfort

IMG_20191227_211225.thumb.jpg.86aeee0f260d860144e3deafa822c532.jpg

IMG_20191227_211212.thumb.jpg.dec82fef77e9538b2131c9e98e45f6b6.jpg

Że sie Tobie chce tak "cudować"....z drugiej strony........ masz czym to kręć....tylko staraj się nie nadużywać chęci pomocy kolegow, gdyż czasami  ma to zly wplyw..... również na wizerunek.

Ale za Twój zapał masz moje poparcie.

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolo747 wykres bardzo dobrze obrazuje pracę sterownika po wprowadzonych przez Ciebie zmianach.

I teraz posłuchaj i spokojnie przemyśl to, co powiem: sterownik potrzebuje kilku lub kilkunastu godzin na ustabilizowanie pracy po przejściu z modulowanego interwału na pracę ciągłą. Piszę to z doświadczenia, bo ciągle mam okazję obserwować taką pracę sterowników, gdy zaczynają modulować a kotły przestają się odstawiać, sterownik musi się "przyuczyć" do nowego rodzaju pracy. Im szybciej uwierzysz w to, co napisałem, tym mniej czasu stracisz żonglowanie parametrami sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu powietrza 6-22 i dodaniu 2% do dawki wykres po 12h wygląda tak. Zaczęło też u mnie dmuchać trochę za oknem i temp jest bliska 0

IMG_20191228_094702.jpg

IMG_20191228_094712.jpg

IMG_20191228_094718.jpg

IMG_20191228_094746.jpg

IMG_20191228_094803.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.