Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MarekDabrowski napisał:

Jaki potencjał jak jest wyliczony do danego groszku to poco go ruszać od tego jest kaloryczność i korekta w procentach

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Kaloryczność też jest podana więc po co ruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja  swoją drogą a życie swoją.Efekt zmian będzie taki sam.I tak samo jak kaloryczność podawana na worku tak samo wyliczony potencjał nie są idealne.Producenci groszku piszą co chcą a wzoru do wyliczania potencjału też 100% nie ma,jakiś rozrzut zawsze jest i niema się o co spierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się ale jest jedno ale skoro sam zrobisz przesyp i to dokładnie to masz jeden parametr już z głowy i licznik spalonego groszku się będzie zgadzał więc nie warto go ruszać takie jest moje zdanie ale jak komuś pasuje to może przestawiać wszystko dowoli kwestia gustu

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MarekDabrowski napisał:

Zgodzę się ale jest jedno ale skoro sam zrobisz przesyp i to dokładnie to masz jeden parametr już z głowy i licznik spalonego groszku się będzie zgadzał więc nie warto go ruszać takie jest moje zdanie ale jak komuś pasuje to może przestawiać wszystko dowoli kwestia gustu

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Zgadzam się z tobą,ale.Nawet przy dokładnie obliczonym potencjale mogą być różnice ,choć niezbyt duże,dlatego że groszki też mają nie jednakowe uziarnienie.Chyba ,że używamy tylko jednego ,ale też nie ma pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze..czy widac powyzej zalaczone przezmnie zdjexie instalacji?pytam bo sa problemy z zalaczaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższa fotka była z 1 minutę i zniknęła.

 

===================================

Znowu się pojawiła.

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, konopka napisał:

Zgadzam się z tobą,ale.Nawet przy dokładnie obliczonym potencjale mogą być różnice ,choć niezbyt duże,dlatego że groszki też mają nie jednakowe uziarnienie.Chyba ,że używamy tylko jednego ,ale też nie ma pewności

Co sezon mam nową partie ekogroszku z KWK Chwałowice - prosto z kopalni i zawsze różni się trochę granulacją. Dlatego zawsze co sezon od nowa kalibruję wskazania ilości ekogroszku podawanego przez podajnik w określonej jednostce czasu.

Jak ekogroszek w zasobniku schodzi do końca tak, że zaczyna już widać ślimak to zasypuję do zasobnika odważone 180 kg ekogroszku bo tyle wchodzi mi do pełna i jak ekogroszek się wypali i zejdzie do tego samego miejsca to odczytuję ile minut zajęło mu wypalenie tych 180 kg i wyliczam ile to jest gram na 1 s bo takie dane muszę wpisać do sterownika. W  tym roku zrobiłem pod rząd 3 takie próby i każda się trochę różniła - wyciągnąłem więc z tych 3 prób średnią, która w tym sezonie wynosi u mnie 4,66 grama ekogroszku na 1 sekundę. Czyli inaczej to jest 16,776 kg na 1h.

Dla porównania w ubiegłym roku mój podajnik podawał 4,16 gr/ 1s, a w tym 4,66 gr/1s tak więc niby ten sam ekogroszek a różnice jednak są.

W moim sterze ilość podawania ekogroszku przez ster na 1s jest jednak tylko i wyłącznie potrzebna do określania godzinowego czy też dobowego spalania.

Z ciekawości jak jest w sterowniku SKZP czy te dane podawania przez ślimak ekogroszku w określonej jednostce czasu są też potrzebne tylko i wyłącznie do wyliczania poziomu (wielkości) spalania czy też algorytm sterownika używa tych danych także w procesie adaptacji ustawień  procesu spalania ???

 

 

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba Iryda. A w SKZP02 potencjał bierze udział w ilości podawanego groszku i oczywiście do liczników spalania

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie fotka znow pojawi to czy ktos mogly rzucic okiiem I powiedziec gdzie mieszczacz mozna umiescic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MarekDabrowski napisał:

na tą chwilę 9.3kg/doba przy metrażu 180 m2 i nieocieplonym domu to klaskam uszami z radosci

Jak się chce to można gratulacje - to się nazywa SIŁA SPOKOJU - a nie ciągła zmiana parametrów , i pewnie pełne notatki po zmianach?. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelkw jaki mieszacz chcesz założyć i opisz co gdzie idzie , i kierunki pomp , a na kompie zdjęcie jest a gdzie zbiornik ciśnieniowy po stronie wtórnej instalacji bo widzę tylko zawór bezpieczeństwa

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się chce to można gratulacje - to się nazywa SIŁA SPOKOJU - a nie ciągła zmiana parametrów , i pewnie pełne notatki po zmianach?. Pozdrawiam .
Notuje wszystko bo chce tak na super dograć 3 rodzaje groszku i tylko nimi palic

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy załączy zdjęcie ale tak się pali dzisiaj wsypany groszek ogień jeszcze się to nieustabilizowalo ale już jest niezle70f67a22f3be013d725ef367211e92a2.jpg

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem że kocioł Defro ze sterownikiem tech ma też problemy ze sterowaniem siłownikiem afriso ale tego problemu nikt nie rozwiązuje może to komuś się przyda

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.