Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

 
Powoli i u mnie coś drgnęło w ustawieniach, co do spalania to masz znakomite. U mnie wskazuje na 14,2 przy 100m dobrego ocieplania
spacer.png
Jakim groszkiem palisz ja mam zasypanego Skarbka a jutro zasypie ogień i porownam

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wesoła, kaloryczność ustawiłem na 29,9 ale chyba trzeba jeszcze podnieść. Kiedyś go okiełznam bo wiem, że może spalic 11kg ( tylko że bezcwu na stałe i dwustan )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwustan to sadza w piecu dobre ustawienia w pid i będzie mało palił a jak będą spieki koksowe to dodaj trochę wapna budowlanego

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekDabrowski-  nie wiem czy mi sie zapisal poprzedni komentarz wiec jeszcze raz- piszesz o zapewnieniu stalego odbioru ciepla tylko jak to zrobic skoro reg.pokojowy (w moim przypadku auraton 2025) w momencie uzyskania temp.zatrzymuje pompe  (szczegolnie przy plusowych temp) i piec przechodzi w czuwanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czujnik od wbudowanego regulatora pokojowego to z niego korzystaj i przy mieszaczu z siłownikiem funkcja pompa zawsze gdy mieszacz

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MarekDabrowski napisał:

Jak masz czujnik od wbudowanego regulatora pokojowego to z niego korzystaj i przy mieszaczu z siłownikiem funkcja pompa zawsze gdy mieszacz

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Mieszacza nie mam ale z tego co mowil instalator to nie potrzebuje bo mam plytowy wymiennik ciepla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz i w tym przypadku nie masz jak sterować płynnie temperatura na grzejnikach w tym przypadku nie zrobisz oszczędności na opale a wykres będzie do bani bo psuje go właśnie twój auraton i cała reszta jemu podobnych które regulują temperaturę pomieszczenia przez włączanie i wyłączanie pompy .

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

Proszę o poradę bo coś robię nie tak. Chodzi mi o obniżenie godzinowe temperatury kotła od poniedziałku do piątku bez soboty i niedzieli od 5.00 do 15.00  z 65stopni do 56stopni

W tygodniu jest wszystko ok. ale dzisiaj przyszła sobota a kocioł obniżył temperaturę. Co jest źle ustawione. Załączam fotki.

Pozdrawiam YARO.

20190302_060145_HDR-1.jpg.a13fa2f4693ea8822d9f64de587719cb.jpg20190302_060130-1.jpg.09971d6f06599f4265e6e0dd236f18bf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sobotę i niedzielę musisz zaznaczyć że temperatura ma być normalna czyli nie może być niebieskiej kreski tak jak w tygodziu

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

..... I tak nic nie łapię... przecież z obrazka wynika, że obniżenie jest tylko w te dni z wciśniętym (podświetlonym na czerwono) przyciskiem dnia tygodnia, a sobota i niedziela nie jest podświetlona więc myśląc logicznie w tych dniach działać nie będzie obniżenie.......    cholercia za stary jestem :((

To jak mam ustawić....zaznaczyć..... aby w w sobotę i w niedzielę nie obniżało temperatury???

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na P2, 3 i 4 masz coś ustawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelkw zrób jak ci radzi @MarekDabrowski dokup silownik mieszacza. Kocioł stała temperatura, zasilanie domu dopasowana do wymagań, na 100% zaoszczędzisz i na opale ina kotle. Pozdrawiam Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku PLUM 850 do SEKO MAXX LE jest tak że odstawiajacy się kocioł pali mnie kilka procent opału od pracy w pełnej modulacji (pewnie to wynik obliczeń sprawności) to sterownik dedykowany, a nie uniwersalny jak SKZP. 

 

Pozdrawiam Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, YaroXylen napisał:

Witam.

..... I tak nic nie łapię... przecież z obrazka wynika, że obniżenie jest tylko w te dni z wciśniętym (podświetlonym na czerwono) przyciskiem dnia tygodnia, a sobota i niedziela nie jest podświetlona więc myśląc logicznie w tych dniach działać nie będzie obniżenie.......    cholercia za stary jestem :((

To jak mam ustawić....zaznaczyć..... aby w w sobotę i w niedzielę nie obniżało temperatury???

YARO

Dla soboty i niedzieli ustaw P2 z normalną temperaturą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Jockey napisał:

A na P2, 3 i 4 masz coś ustawione?

Witam Ciebie.

Fabryczne ustawienie czyli P2 P3 i P4 nic nie ruszane .......

44 minuty temu, konopka napisał:

Dla soboty i niedzieli ustaw P2 z normalną temperaturą

P2 ? Myślałem że wybiera się różne programy w zależności od potrzeb...tj. np. w tym tygodniu ustawiam P1 , w innym P4, a jeszcze w innym P2

P2 mam fabryczne jak producent czyli cały czas niebieski

Godzinę temu, MarekDabrowski napisał:

Na sobotę i niedzielę musisz zaznaczyć że temperatura ma być normalna czyli nie może być niebieskiej kreski tak jak w tygodziu

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Czyli teraz mam ustawić P2  włączone całą dobę i zaznaczyć sobotę i niedzielę?? Dobrze teraz kombinuję??

YARO

Edytowane przez YaroXylen
problem z internetem, korekty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ustawiasz dla każdego dnia tygodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już działa(ツ)

Dziękuję kolegom za pomoc.

YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo potencjał ewentualnie zmniejsz moc 
Jaki potencjał jak jest wyliczony do danego groszku to poco go ruszać od tego jest kaloryczność i korekta w procentach

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to daj zdjęcie palnika i jakie masz aktualne ustawienia wiatru i kaloryczności to się to jakoś ustawi i nie przestawiają wszystkiego na raz bo nic z tego nie bedzie

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MarekDabrowski napisał:

A widzisz i w tym przypadku nie masz jak sterować płynnie temperatura na grzejnikach w tym przypadku nie zrobisz oszczędności na opale a wykres będzie do bani bo psuje go właśnie twój auraton i cała reszta jemu podobnych które regulują temperaturę pomieszczenia przez włączanie i wyłączanie pompy .

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

hmm...a gdzie ewewntualnie mialbym go umiescic?(zdj.ponizej).wiem ze pytanie do intalatora ale tak z ciekawosci pytam. I czy on muial by byc zamiast wymiennika ciepla?(oby nie bo piec jest w uklazie otwartym a reszta w zamknietym)

IMG_20190122_205413.jpg.9528d7eeee6030c904d28f293ecf7ff9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...a gdzie ewewntualnie mialbym go umiescic?(zdj.ponizej).wiem ze pytanie do intalatora ale tak z ciekawosci pytam. I czy on muial by byc zamiast wymiennika ciepla?(oby nie bo piec jest w uklazie otwartym a reszta w zamknietym)
spacer.png
Wysłałem ci na priv przykład instalacji

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.