Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tej cenie nienoplaca się ten sam Groszek można kupić za 1300zl za tonę  A nie 1600zl ale nie o to chodzi nie będzie się spiekał Bo nie ma się co spiekac popiołu tył co z pelletu 1.2%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarekDabrowski napisał:

Jak się nie będzie spiekal to dokupie kupiłem go z ciekawości jest dosyć drogi 30pln za 20kg

Marku bardzo drogi:((Ja bym nie zaryzykował może jestem mniej :kasiasty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto nie ryzykuje w kozie nie siedzi kupiłem worek docelowo będę palił dalej karlikiem myślałem o dokupieniu jeszcze max 2-3 worki nie tonę jak bym był kasiasty to bym nie kupował groszku na wegliku na worki tyko odrazy na cały sezon

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wgrane, ekran główny na duży +; parametry ustawione i lecimy... dynamikę dałem na 2 i widać juz po 15 min. wykres (zmiany) jest dużo bardziej gładki :)

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potestuję jutro(czyli za niecałą godzinę :)...

Na razie ogarniam moduł internetowy,zamówiłem wczoraj przed południem a dzisiaj juz o 8-ej rano był u mnie!    Takie zakupy rozumiem,szacun dla ekipy Timela !!! Wszystko poszło gładko i sprawnie,tym bardziej że trafiłem na niezłą promocję na extender wi fi:zamiast ponad 400pln zapłaciłem całe 99 i już nie zaglądam do kotła co godzinę.   Aktualizacja wygląda obiecująco i robi się z skzp naprawdę premium brand.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie  zachowanie...

Modulacja ustawiona na 10-100%, czas przekroczenia 10min, wyjście z czuwania 20, dynamika 2

Po przebiciu temperatury kotła o 1 stopień powyżej zadanej przeszedł w czuwanie przy modulacji ca. 36%, a przy wyjściu właściwie od razu wystartował wentylator i podajnik

@TomekBrz coś sprawdzić?

foto.jpg

foto2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje zdalne póki co nie widzą trybu "START PALNIKA". 

A fizycznie przy przy kotle byłeś kiedy tak się stało ?

Po wyjściu z czuwania powinien wejść w TRYB  "START PALNIKA" i tylko dmuchać przez ustawiony czas. Dopiero potem wejść w modulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przy kotle,  a wejście w czuwanie prawidłowe? przekroczona temperatura kotła dokładnie o 1 stopień, wg. manuala powinien przejść po 5 stopniach

Zrzuty z aplikacji, tylko żeby pokazać syuację

poobserwuję dalej, czy podobnie się zachowa; po aktualizacji parametry fabryczne przywróciłem i wpisałem całość od "0"

 

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czuwanie wchodzi w 2 warunkach

1. Przekroczenie t. zadanej kotła  o 5 stopni i nadal rośnie

lub

2. Przekroczony  "CZAS PRZEKRACZANIA TEMP"  (naliczany gdy t. kotła większa od  zadanej o 0,5 stopnia)

Tak więc wystarczyło 10 minut powyżej zadanej na kotle i przeszedł w czuwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma związek ale dałem dynamikę modulacji na 5 i wykres się znacznie poprawił i spalanie zeszło o dwa kilo w dół albo to zbieg okoliczności albo ta dynamika tak zadziałała

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dynamiką można poeksperymentować aby uzyskać pożądane zachowanie sterownika.

 Najlepiej obserwować na wykresach jak algorytm reaguje przy zmianie tego parametru (zmiana np. co 6 godzin)

Czym większa wartość tym ostrzej pilnuje temp. zadanej na kotle walcząc modulacją.

A jeśli dynamika mniejsza, robi to powolniej obserwując zmiany temperatury.

U mnie (kocioł 38 KW) bardzo fajnie się prowadzi przy dynamice ustawionej na 1.

Ale to u każdego może być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to podbicie chyba dało efekt bo wcześniej zawolno rosła modulacja a później był nagły szybki wzrost a teraz tak jak by to płynniej chodziło

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z temperaturą kotła? Mam ustawione 60° i obniżenie 5. Program czasowy od 22 do 5 obnizenie a od 5 do 22 normalnie. Tylko że jak daje obniżynie to wydaje mi się że robi na odwrót 87b9008e5339ef2321b77e03b1dc960b.jpgb1cfabd0e80dc6440b78c356e4df090e.jpg05c997d16bfd07627462cb7fe8cff2f0.jpgea5042bb1322b5fae2b7c692125404dd.jpgd6a5080b6c7d21849a6e6cabee5305c9.jpg

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBrz, wielkie DZIĘKUJĘ za dołożenie opcji Start Palnika i program czasowy temperatury zadanej kotła 07.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P2 P3 P4 takie same jak na zdjęciu 18e7f0ff25e242ba51a6111a43e0cca9.jpg

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekBrz Dzięki, wszystko jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po ok 2 godz. od aktualizacji kocioł się ustabilizował ale zobaczymy później jak to wygląda w porównaniu z v2.11b,bo na tej wersji było już coraz lepiej(w sensie opanowania ustawień przeze mnie).Natomiast na tej musiałem zmienić parę parametrów na powietrzu,paliwie i podajniku...

Z tą dynamiką to świetny pomysł...ale czas pokaże.

Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MarioMK85 napisał:

Jak to jest z temperaturą kotła? Mam ustawione 60° i obniżenie 5. Program czasowy od 22 do 5 obnizenie a od 5 do 22 normalnie. Tylko że jak daje obniżynie to wydaje mi się że robi na odwrót

A wykresy co pokazują w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.