Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, carlo napisał:

U mnie 2.10 zabudowa i nie nalicza zużycie w ROZPALANIU.

Pytam bo pisałem o tym rok temu i miało to być poprawione w wersji 2.10 ale jednak nie u wszystkich zostało to poprawione.

Może w wersji 3.0 już będzie...

U mnie 2.10 wersja do tłoka wolnostojący też nie nalicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po takiej operacji czysczenia spalanie spadnie fajny sterownik przejrzysty  ale potrzebuje jeszcze kilka poprawek spalanie w dwustanie narazie wychodzi lepiej jak ktos ma gorsza instalacje to sa problemy jak widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie a mianowicie  skzp, kocioł, 4d z siłownikiem trzy pompy na powrocie kotłowa, cwu, co pytanie czy pompa co na wejściu do mieszacza cz na wyjściu. U mnie jest na wyjściu z mieszacza i wydaje mi się że jak siłownik się zamyka to zamiast mieszać wodę z powrotu z zasileniem zaczyna pracować jak kotłowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyłączyłeś piec na godzine to chyba logiczne że przez ten okres nie nalicza spalania. Jak auto stoi w garażu to chyba tez paliwa nie bierze, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maly11111 napisał:

Czyli po takiej operacji czysczenia spalanie spadnie fajny sterownik przejrzysty  ale potrzebuje jeszcze kilka poprawek spalanie w dwustanie narazie wychodzi lepiej jak ktos ma gorsza instalacje to sa problemy jak widze

Spalanie dobowe spadnie bo przecież kocioł zużył mniej. Tak czy nie? Praca w dwustanie może wyjć lepiej ale to jest twoja decyzja jak ustawić sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KrzysiekWr napisał:

Panowie mam pytanie a mianowicie  skzp, kocioł, 4d z siłownikiem trzy pompy na powrocie kotłowa, cwu, co pytanie czy pompa co na wejściu do mieszacza cz na wyjściu. U mnie jest na wyjściu z mieszacza i wydaje mi się że jak siłownik się zamyka to zamiast mieszać wodę z powrotu z zasileniem zaczyna pracować jak kotłowa

Zarówno pompa kotłowa jak i co mają być za mieszaczem czyli kotłowa między zaworem a kotłem,a c.o. między zaworem a instalacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wszyscy macie jakies zastrzezenia do sterownika  wiec i ja cos napisze:

brakuje mi sondy lambda i czujnika zaru....pewnie by sie wszystko lepiej spalało i czysciej i oszczedniej.

Moglby rowniez Timel dokladac do sterownika osobe ktora by wyczyscila kociol,wysypala popioł,dosypala opalu :)

Taki zart z rana :)))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne zagadnienie do sterownika

U mnie od wczoraj wieczorem, dziwne rzeczy się dzieją ze sterowaniem CO, zerknijcie na wykresy - sterowanie zaworu zmieniałem wielokrotnie (wzmocnienie, czas stabilizacji) po rozpoznaniu problemów ze skokami modulacji - zawór kręcił to w jedną to w drugą stronę i nie mógł się wstrzelić we właściwą temperaturę zadaną CO...

Do tej pory pracował bez takich numerów

CO_4D.jpg

CO_4D_wykres.jpg

CO_4D_wykres_.jpg

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrzysiekWr napisał:

990Konopka u mnie kotłowa jest faktycznie między mieszaczem a kotłem ale co na powrocie jest też za mieszaczem czyli pomiędzy nim a kotłem i zastanawiam się czy to jest prawidłowo bo wydaje mi się że po zamknięciu mieszacza obie pracują jako kotłowe

Pompa c.o. ma być na rurze wychodzącej z mieszacza na ogrzewanie,czyli obie pompy będą na przeciwległych rurach

pompy.png

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LukaszT1125 napisał:

Inne zagadnienie do sterownika

U mnie od wczoraj wieczorem, dziwne rzeczy się dzieją ze sterowaniem CO, zerknijcie na wykresy - sterowanie zaworu zmieniałem wielokrotnie (wzmocnienie, czas stabilizacji) po rozpoznaniu problemów ze skokami modulacji - zawór kręcił to w jedną to w drugą stronę i nie mógł się wstrzelić we właściwą temperaturę zadaną CO...

Do tej pory pracował bez takich numerów

CO_4D.jpg

CO_4D_wykres.jpg

CO_4D_wykres_.jpg

Przecież widać że z bojlera uciekała ciepła woda. I tu widać jak sterownik w takich przypadkach się zachowuje. Modulacja  działa jak "dzwon" jak będzie stały odbiór to w końcu stanie i się unormuje i to u ciebie widać na końcu wykresu. 

A to też świetny prykład co się dzieje jak w instalacji są głowice termostatyczne, które co jakiś czas się otwierają i przymykają. Wykres w takich przypadkach nigdy nie będzie prosty. Sterownik buja dzwonem i nie widzi co się dzieje. Tu potrzebna siest właśnie możliwość zmiany dynamiki modulacji o którą od jakiegoś czasu postuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tu - cały tydzień... ewidentnie widać różnicę. Problem chyba już rozwiązałem, ale poczekam do wieczora. Później Wam opiszę co i jak

 

CO_4D_wykres_3.jpg

CO_4D_wykres_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam nietypowe pytanie. 

Jaki symbol ma wtyczka okrągła którą podpinamy czujnik temp.cwu lub powrotu do sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skąd pobrać soft 2.11 do Skzp bo na stronie jest tylko 2.10?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SlawekOrfi

http://costerowniki.pl/pl/p/WERSJE-TESTOWE/19

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, konopka napisał:

Pompa c.o. ma być na rurze wychodzącej z mieszacza na ogrzewanie,czyli obie pompy będą na przeciwległych rurach

pompy.png

Mam pytanie o 4d najlepiej wyjście z kotła i powrót kotła robić takimi rurami jakie jest wyjście z pieca aby nie zmniejszać srednicy? W moim przypadku jest to 1 1/4. A powrót bojlera gdzie wpiąc do powrotu instalacji czy kotła?

Edytowane przez Robertoooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obieg kotlowy zostaw na tej samej średnicy co wyjscie kotla ,a powrot CWU wpiać na powrocie do kotla pomiedzy zaworem 4d a kotlem.

Edytowane przez Trener40
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Robertoooo napisał:

Mam pytanie o 4d najlepiej wyjście z kotła i powrót kotła robić takimi rurami jakie jest wyjście z pieca aby nie zmniejszać srednicy? W moim przypadku jest to 1 1/4. A powrót bojlera gdzie wpiąc do powrotu instalacji czy kotła?

A to nie jest tak że zawór 4d powinien mieszać wodę w kotła z ta z powrotów.

Robiac tak instalację zawór będzie musiał się jeszcze bardziej otwierac by ogrzać dom.

Należy pamietać też o zaworach zwrotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wojszym2244 napisał:

Sterownik liczy każdą godzinę niezależnie w jakim stanie był kocioł. Spalanie dobowe to suma spalania w każdej z 24 godzin wstecz.

a nie powinien,bo wtedy przekłamuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.