Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jest z nami na forum kolega co ma Ardeo i skzp-02 i jest zadowolony bo dość niskie spalanie na tym zestawie, ale wiadomo wszytko jest zależne nie tylko od kotła dużo innych czynników ma wpływ na zadowolenie palacza .

Takie otwory też wprowadziła eco energia w swoich palnikach aby ograniczyć dymienie ,powietrze w pewnym stopniu trafia do komory podajnika aby tam wytworzyć ciśnienie i zatrzymać spaliny .

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z Was pali groszkiem z Wesołej (bezpośrednio z kopalni) ? 
Od kilku dni pale tym węglem i nie moge dostroić palenia - zbyt wysokie powietrze powoduje spieki koksowe - zbyt małe powoduje kopcenie i syf w piecu. Węgiel jest bardzo kaloryczny i bardzo szybko rozgrzewa kocioł. Macie jakieś doświadczenia? 

Aktualne parametry na sterze:

modulacja - 15%-70%
powietrze - 6%-24% (wpa 06)

kaloryczność 28
moc kotła 20KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

węgiel sprawdzony. Mają go moi znajomi - palą w defro na innych sterownikach i problemów nie mają
Kopci najbardziej wtedy kiedy kocioł schodzi na niższą modulacje i niższe powietrze. Po 3 dniach palenia miałem wymiennik cały w sadzy.
 

post-56537-0-39773300-1522000813_thumb.jpg

post-56537-0-79029400-1522000873_thumb.jpg

Edytowane przez wiesiuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moje działania na poprawę spalania nie przynoszą efektu. Mimo uszczelnienia połączenia kanału podajnika i dmuchawy oraz ponownego wklejenia korony palnika nie dmucha tak jak powinno. Poniżej zdjęcie palnika, wentylator kręci w danej chwili na 20% a płomień jest nikły i piec długo dociąga do temperatury.

Potencjał ustawiony prawidłowo na 15.1, moc na 15kW, przy wyższej mocy nie dopala i przesypuje pomimo kalaroczności ustawionej na max (węgiel 28Mj) Załączam wykres i pozostałe ustawienie. Jakiś sugestie? 9936bbf940ca6838f34fa535debd4701.jpgfc57f86ce9551ef35439f8f471a6e982.jpg12cb4b61d5a95aebd2c62f4cf05a2014.jpg431c6bcd2eb255deb37af18a35a121a3.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryčnost 28,tak 28,dlaczego 30,i 20% w dol?.Kiedy nedopala,zwiekszy powietrze max,i korekcie.Podstawowe dane nie powinny być zniekształcone.Maszyna zlicza tylko te dane, które posiada.Podaje wyliczanego wegla i oczekiwa na wyniki.Wylicza 36Mj i dostaje 28 :wacko:

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc dmuchawy 80W. Obecnie mam ustawiony wiatr 10 - 26%, porównując do ustawień innych użytkowników takiej dmuchawy to i tak chyba dużo, a zwiększając wiatr zwiększam spieki.

Mam pytanie do innych użytkowników palnika eko firmy Żeliwny jaka jest u was średnica otworów w koronie palnika. U mnie jest to 6 mm, zaobserwowałem natomiast na filmie Kamila (uszczelnienie retory), że u niego te otwory są dużo większe, Kamil powiększałeś te otwory czy tak było, chociaż Ty masz chyba inny palnik.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mam inny palnik zupełnie inotwory mialem takie orginalnie. Ja bym zwiekszyl dmuchawe u Ciebie bo jak widać popiół masz jak na razie jak z papierosa. Moze Ci kondensator padł w dmuchawie ja tak mialem wlasnie i musiałem dac dmuchawe na 60% zeby dmuchala dobrze

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wyjściem z domu zwiększyłem wiatr i skorygowałem kaloryczność do wartości opału podanej na workach z korektą na 0. Po powrocie zamieszczę zdjęcia palnika.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory paliłem Retopalem ale się skończył ale też miałem problem z ustawieniami, obecnie kupiłem parę worków Carbon Premium.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @gangsta długo milczy, czy to rozwiązanie problemu było takie chwilowe na 10h

czy może na dłużej, bo wieszanie kotów na Witku już dość długo trwa i nie wierzę żeby deko powietrza

by podajnik, z kotła zrobiła młockarnię. Ja też do zasobnika (także jest to część podajnika)

wspaniałomyślnie doprowadzam powietrze, które podobno robi tam za suszarnię.

Może to deko powietrza w komorę z grochem, to takie nowatorskie dosuszanie.

 

 

Odpowiadam ponownie, że wszelakie problemy z dopalaniem ekogroszku, a także z opadaniem żaru za nisko zniknęły po odseparowaniu tunelu powietrznego od miejsca podawania ekogroszku. Wieszanie psów to jedno, lecz jest to moja prywatna i szczera opinia jak została sprawa długo załatwiana i w jaki sposób. Nie mam już większych problemów ze spalaniem, a także regulacją powietrza.

Edytowane przez gangsta529
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory paliłem Retopalem ale się skończył ale też miałem problem z ustawieniami, obecnie kupiłem parę worków Carbon Premium.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Specyfikację ma dobrą czyli teoretycznie powinien palić się dobrze.Gdyby jeszcze podali z czego powstaje,bo raczej jest to mieszanka.Co się dzieje przy większym dmuchaniu?Czy na Retopalu też był taki płomyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety uszczelnienie nie przyniosło oczekiwanych efektów. Kolega KamilCK sugerował, że może to wina kondensatora dmuchawy, że słabo dmucha, jakie będą objawy. Czy przy uszkodzonym kondensatorze nie powinno to się objawiać również przy minimalnych wartościach dmuchawy, np że nie startuje od początku. Bo u mnie załącza się bez problemu od najniższej wartości.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensator jest potrzebny podobno tylko do rozruchu. Ja w swojej DM80

wymieniłem kondensator 2,5 µF i oczyściłem łopatki wirnika. Co pomogło

nie wiem, ale dużo mocniej podaje powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikację ma dobrą czyli teoretycznie powinien palić się dobrze.Gdyby jeszcze podali z czego powstaje,bo raczej jest to mieszanka.Co się dzieje przy większym dmuchaniu?Czy na Retopalu też był taki płomyk?

Optycznie też wygląda ok jak na eko z marketu. Był w miarę suchy (dodatkowo suszę przed zasypem), granulacja ok, kolor czarny. Z Retopalem z płomieniem też było różnie, ale to chyba nie kwestia węgla a palnika. Po uszczelnienie i rozpaleniu wszystkie eko jakie do tej pory testowałem paliły się pięknym płomieniem nawet przy nie dużym wietrze, niestety efekt taki utrzymuje się tylko kilka godzin, potem tak jak by palnik się zatykał i żar cofał się w głąb. Zwiększenie dawki paliwa aby podnieść palenisko powoduje niedopał a jak znowu zwiększam wiatr tworzą się spieki.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hrabia

pisałeś, że zwiększyłeś powietrze, jakie masz teraz ustawienia?

poza tym pokaż efekty po zwiększeniu powietrza a kondensatory zostaw w spokoju

koronę palnika masz uszczelnioną?

Zwiększyłem z 26 na 30 zmniejszając jednocześnie kaloryczność do wartości podanej na workach z korektą na 0. Efekty pokażę jak wrócę z pracy.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Oldek dmuchawę przeczyściłem sprężynym powietrzem 4 dni temu.

Edytowane przez hrabia1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek,czyszczenie wirnika pomaga,jeżeli są mocno zakurzone to napewno nie będą dobrze pracować bo osiadły pył zmienia ich kształt,a kondensator dałeś 2,5 a oryginał chyba 2 to dmuchawa lepiej startuje.

Hrabia 1973,im kaloryczniejszy węgiel tym bardziej spiekalny.Jeżeli w tym eko będzie więcej domieszki węgla gazowego  to płomień też nie będzie wysoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.