Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ale na Retopalu też nie mogłem osiągnąć dobrych efektów a większość go chwali.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automacie34124528c566bcb06409dee4df90ffb3.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra i dół, uszczelniałem 4 dni temu.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie kopci ci w tej chwili,po uszczelnieniu kanałów powietrznego i węglowego,nie ma sadzy?,tak jakby brakowało powietrza?

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie kopci ci w tej chwili,po uszczelnieniu kanałów powietrznego i węglowego,nie ma sadzy?,tak jakby brakowało powietrza?

Kopcił przed uszczelnieniem kanałów kopci i teraz, z sądzą podobnie, chociaż jest teraz jej trochę mniej na wymienniku (więcej szarego pyłu). Najwięcej sadzy osadza się na ruszcie wodnym i przez ruszt zapewne też trochę kopci. Efekt faktycznie jest taki jak by brakowało powietrza, następuje takie jak by przytkanie palnika i płomień jest mały postrzępiony, a dzieje się tak po kilku godzinach od rozpalenia, w początkowym etapie pali ładnie na tych samych nastawach wentylatora, tak jak by węgiel po rozgrzaniu ograniczał przepływ powietrza.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeszcze z zasypowca,że na niektórym węglu /nie pamiętam z jakiej kopalni/ pod wpływem temperatury widać było coś w rodzaju smoły,która powodowała zbrylanie.Gdyby tak było w palniku to może byłby jakiś problem.Ale skoro miałeś tak na Retopalu to raczej nie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,jesli uszczelniłeś(rozdzieliłeś) kanały to nie można uszczelniać korony palnika na dole,silikon tylko na samej górze .Wygaś palnik i uszczelnij koronę tylko na górze ,jak już położysz koronę to dobij ją pięścią,aby nieuszczelniona przerwa na dole nie była zbyt duża,ciężar korony sam ją trochę dociska.Potencjał tego podajnika i przekładni BHF wynosi dokładnie18,5 kg,u mnie-12kw,u dwóch moich znajomych-kotły 19kw i z tego co pamiętam Klaudiusz też kiedyś pisał,że 18,5 kg-19kw. Więc przy nowym rozpalaniu wpisz moc kotła 19 kw,potencjał 18,5 kg-dokładnie sprawdzany potencjał przez 15 miesięcy,chyba że masz inną przekładnie,ale wątpię.Zrób to co napisałem i problemy znikną,kaloryczność taka jak na worku.

 

 

hrabia przekładnia BHF-made in Germany,silnik Meblo-Mark-0,12 Kw,1330 obr/min,dmuchawa Domer -DM 80 W,zgadza się?

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko ta krawędź od spodu zaznaczona na zdjęciu.efc123f1686ca371478d13d6e90711dc.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,zgadza się,wyczysc stary silikon i nowy tylko na górze.I jeszcze pamiętaj o jednym,że niekiedy silikon wyciśnięty pod koroną jeśli jest go dużo,potrafi zatkać otwory (dysze),które są na tym zgrubieniu od spodu korony,więc jak już położysz koronę i ją dobijesz to włóż gwozdzia w te kilka środkowych otworów na górze korony przed rozpaleniem.

 

Zgrubienie widać na twoim zdjęciu.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,zgadza się,wyczysc stary silikon i nowy tylko na górze.

Sprawdzę, nie mam nic do stracenia.

Co do przekładni też mam BHF ale u mnie potencjał wychodzi 15.1. Sprawdzałem ze 3 razy na zasypie eko po 25 kg i bieżącej pracy palnika.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel masz w workach więc wsypuj po 6 worków-150 kg,i tak 3 razy to się przekonasz że na liczniku będzie 450 kg-sprawdzaj za każdym spaleniem 150 kg,bo tyle u ciebie się miesci do kosza lub 180 kg jak zamówiłes powiększony kosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryczność taka jak na worku a z powietrzem wiesz już mniej więcej o co chodzi.Pamiętaj o tych kilku otworach przed rozpaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po porannych korektach wygląda to obecnie tak. Dałem obecnie jeszcze wiatr w górę i poczekam do wieczora.

Jutro sprawdzę metodę kolegi Slawk56 z uszczelniem tylko góry palnika i wyższym potencjałem.5eeb04b23c0057c50a55da261212df89.jpg35a9f2c04bf909b319c92db506b29451.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hrabia1973 ten niespalony eko na środku palnika zniknie jak nie będzie silikonu na dole korony,te dwa otwory które są pod koroną palnika są otwarte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej nodulacji to zdjęcie

Ewidetnie za mało powietrza

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

35%

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hrabia1973 ten niespalony eko na środku palnika zniknie jak nie będzie silikonu na dole korony,te dwa otwory które są pod koroną palnika są otwarte?

Dziś nie dam rady zdjąć korony i wkleić ponownie, zrobię to jutro. Otworów pod koroną nie zaklejałem .

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.Te dwa otwory muszą być otwarte.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35%

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

U mnie identycznie palnik wyglądał i się zachowywal jak mialem nieszczelna Retorte. Ale dziwne bo dopiero od nowa jak wkleiłeś. Ja bym zwiększył powietrze

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Pytanie mam bo nie wiem czemu nie uszczelniac na dole retorty? Moze u mnie cos jest dziwnego ale jak u siebie uszczelnilem dół yo spala się świetnie dzieki temu.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w tej chwili odseparował kanały i powietrze mu nie dmucha bespośrednio w węgiel jak było wczesniej,więc węgiel musi dostać powietrza pod koroną palnika,mam tak u siebie od 15 miesięcy,poza tym ty masz chyba trochę inną konstrukcję palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.