Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

No tak ale spalanie tez w gore. Oczywiscie masz racje w tym co piszesz. Ja opisalem ze nie zauwazam negatywnych skutkow nie zachowania zasady minimalnej temp powrotu na poziomie 50-55 stopni.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być tak,że idzie duża temp.na grzejniki i głowice termostatyczne ciągle zamykają i otwierają grzejniki i możemy zapomnieć o płynnej modulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak w temacie temperatury powrotu ze u mojego Taty Kociol pracuje juz 13lat temperatura kotla 45* max temperatura powrotu nie przekracza 35* i kociol juz 13 rok dziala w kominie pyłek nic się nie osadza to gdzie tu sens trzymać powrót na poziomie 50"/55* powtarzam 13lat tak juz

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil no wlasnie o tym mowie. Dla osoby ktora zaczyna przygode z piecem jest to jakas wskazowka zeby nie napytac sobie biedy ale jak juz mniej wiecej wiesz co i jak to mozesz ustalac nieco inne warunki spalania.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zupelnie sensu nie ma trzymanie powrotu na poziomie 50* minimum. Owszem jak zaczynamy przygode z kotlem na ekogroszek to jest to uzasadnione latwiej będzie wyregolowac kocioł a tak to ja nie widze sensu

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak uważa,jak mu odpowiada każdy ma inny kocioł inną instalacje,powiem tylko że u mnie jak jest poniżej 50*C to zaczyna kopcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopci nie dla tego ze temperatura za niska tylko ze zle cos ustawione. Ja tam nie mówię zeby wszyscy nie patrzyli na powrót tylko mówię jak to wygląda u mojego Taty a 13lat jednak pracuję juz kocioł

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak jest popcorn to jeszcze to powietrze delikutaśnie w dół. najlepiej daj zdjecie. co do temp powrotu. ja od pewnego czasu nie sugeruje sie temp powrotu tylko delta i czy sucho w kotle. uwierzcie te zalecenia co do temp powrotu sa ok ale uwzgledniaja najbardziej fatalistyczne scenariusze.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 powietrze aktualnie mam 6 - 25. To zmienić 5- 20 ? Delta nie przekracza 10* - w kotle sucho.  Zawór 4D ustawiony na 5 jak ustawie na mniej to mam wrażenie że grzejniki zimne i przepływ jest ograniczony (pompę C.O. mam przed zaworem 4D) no chyba, że zapodam 3 bieg. 

 

nawet jak termostaty zamkną wszystkie grzejniki to ciepło odbierają dwa grzejniki w najzimniejszym pokoju gdzie nie ma głowic oraz podłogówki które wtedy robią się za ciepłe (dlatego zainwestuje w RTLe na przyszły sezon).

 

temperatura na grzejniki hmm. wcześniej temperaturę za zaworem mieszającym mierzyłem wskazówkowym termometrem przylgowym, który przy ustawieniu zaworu na 5 wskazywał średnio temperaturę o 10* mniejszą czyli ok. 40*. Przy mrozach po kilkanaście stopni podnosiłem temp. na piecu i wtedy w grzejniki szło 45 - 49. 

Teraz jak zamontowałem czujnik do sterownika do mi pokazał 50 gdy na starym było 40. Wziąłem czujnik podajnika wsadziłem pod izolację i skalibrowałem (kalibracja tylko -/+ 3)tak że wskazują prawie to samo. 

 

 zdjęcia palnika są.  

post-58030-0-05778100-1521706610_thumb.jpg

Edytowane przez przemo82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci zakładał pompę przed zaworem jakiś idjota chyba jak ma Ci to działać doborze. Pompa ma być za zaworem

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dom z gotową kotłownią. Wcześniej miałem zawór 3D ochraniający powrót (było mi non stop za gorąco). Gość mi wstawił 4D ale już mu się nie chciało chyba przerabiać wszystkiego. Noszę się z zamiarem poprawienia tego.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 48 *C w podłogę grozi pęknięciem płytek lub całej wylewki,bo nie masz regulacji podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mnie to obojętne ale poprawnie nigdy to nie będzie dobrze działać. I pompke na ochrone powrotu to tez ktoś zle zalozyl bo na powrocie się zazwyczja daje.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po sezonie przerobie tą pompę przed zaworem. na tą chwilę wykres temperatury jest bardzo spłaszczony a z modulacją nic nie zrobimy. wszystkie wasze rady były cenne a pomimo popcornów to takiego ładnego popiołu jeszcze nie miałem.

 

aha nie mam pompki na ochronie powrotu, druga pompa do CWU.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powietrze aktualnie mam 6 - 25. To zmienić 5- 20 ? Delta nie przekracza 10* - w kotle sucho. Zawór 4D ustawiony na 5 jak ustawie na mniej to mam wrażenie że grzejniki zimne i przepływ jest ograniczony (pompę C.O. mam przed zaworem 4D) no chyba, że zapodam 3 bieg.

 

nawet jak termostaty zamkną wszystkie grzejniki to ciepło odbierają dwa grzejniki w najzimniejszym pokoju gdzie nie ma głowic oraz podłogówki które wtedy robią się za ciepłe (dlatego zainwestuje w RTLe na przyszły sezon).

 

temperatura na grzejniki hmm. wcześniej temperaturę za zaworem mieszającym mierzyłem wskazówkowym termometrem przylgowym, który przy ustawieniu zaworu na 5 wskazywał średnio temperaturę o 10* mniejszą czyli ok. 40*. Przy mrozach po kilkanaście stopni podnosiłem temp. na piecu i wtedy w grzejniki szło 45 - 49.

Teraz jak zamontowałem czujnik do sterownika do mi pokazał 50 gdy na starym było 40. Wziąłem czujnik podajnika wsadziłem pod izolację i skalibrowałem (kalibracja tylko -/+ 3)tak że wskazują prawie to samo.

 

zdjęcia palnika są.

zmieniaj co 1 oczko przy tak niskich wartosciach juz.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak w temacie temperatury powrotu ze u mojego Taty Kociol pracuje juz 13lat temperatura kotla 45* max temperatura powrotu nie przekracza 35* i kociol juz 13 rok dziala w kominie pyłek nic się nie osadza to gdzie tu sens trzymać powrót na poziomie 50"/55* powtarzam 13lat tak juz

Powrót na poziomie 55 to tylko zabezpieczenie stosowane przez producenta, żeby nie było reklamacji w okresie gwarancji.

Tak naprawdę to jest wiele innych bardziej szkodliwych czynników powodujących korozję kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 13 lat temu nie było sterowników tego typu co temat założony nie wspomnę że trochę odjechaliście z tematem a tak na serio to mam w rodzinie kocioł 8 KW który jedzie już 3o lat mało tego ogrzewał parter a jakieś 10 lat ogrzewa i piętro ruszta już się przetarły to na nich leżą inne zamienniki samoróby a co najlepsze właściciel nie jest zainteresowany innym kotłem ,nowoczesne kotłownie to tak jak i nowoczesne samochody resztę musicie dołożyć sami .

 

Ciepły powrót to nie jest tylko parametr to tez ekonomika spalania .

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pisząc że mała temperatura powrotu miałem na myśli nie gnijące kotły i ile lat wytrzymują,tylko im cieplejszy powrót-mniejsza delta =płynna modulacjai efektywne spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec sezonu grzewczego już tuż, tuż i zacznie się mój pierwszy sezon ogrzewania CWU by kocioł CO.

I chciałbym zasięgnąć opini bieglejszych kolegów w tym temacie. 

Mam kocioł 25KW (podobno), palnik ekoenergia 25-35KW(podobno).

Teraz moc kotła mam ustawioną na 22KW i modulacja 80%, czyli takie elektroniczne ~ 17KW.

Czy paląc na samo CWU będę musiał zjechać z "elektroniczną" mocą kotła na np. 10KW i 50% modulacji,

czy to będzie się samo sterować przy parametrach które mam teraz ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam na lato dwustan. pid w moim przypadku srednio ekonomicznie wychodzi. sprawdz sobie.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bede probowal w tym roku wlasnie z pompa na stale ale ja mam 100 i 80l z daleka od kotlowni.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.