Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Uszczelniłem palnik wg zaleceń kolegi Slawek65. Na początku po rozpaleniu wszystko wygląda ok. Płomień szeroki i wysoki. Na zdjęciu palnik pracuje z mocą 80% wiatr w tym momencie 24 %. Zaobserwowałem jednak, że pomimo uszczelnienia od strony podanika z pod korony palnika wydostaje się jednak powietrze. Spowodowane jest to niedoróbką palnika. W miejscu osadzenia korony występuje nierówność (zaznaczyłem na zdjęciu) która powoduje że po osadzeniu korony nie dolega ona dobrze i się buja. Dodatkowo zapewne silikon dobrze nie stwardniał przez 3 godziny (musiałem uruchomić piec na noc). Tak że czeka mnie kolejne uszczelnienie palnika, ale muszę zaczekać do weekendu aby rano wygasić piec i kleić koronę a dopiero po przynajmniej 12 godzinach uruchomić piec, chociaż aby było dobrze utwardzone trzeba by chyba odczekać 24 godz. (taki czas podany na silikonie)e88755a2da0955a6d5ff9ba66c565fe5.jpg03687d56202de2ad58b705a1222ff8ed.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez hrabia1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak w stetowniku tylko musisz odpowiedni plik pobrać i mieć 100% pewny konwerter kabel innaczej będzie się tak działo jak u Ciebie

Plus wersje oprogramowania powinny się pokrywać wbsterowniku i Panelu

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniłem palnik wg zaleceń kolegi Slawek65. Na początku po rozpaleniu wszystko wygląda ok. Płomień szeroki i wysoki. Na zdjęciu palnik pracuje z mocą 80% wiatr w tym momencie 24 %. Zaobserwowałem jednak, że pomimo uszczelnienia od strony podanika z pod korony palnika wydostaje się jednak powietrze. Spowodowane jest to niedoróbką palnika. W miejscu osadzenia korony występuje nierówność (zaznaczyłem na zdjęciu) która powoduje że po osadzeniu korony nie dolega ona dobrze i się buja. Dodatkowo zapewne silikon dobrze nie stwardniał przez 3 godziny (musiałem uruchomić piec na noc). Tak że czeka mnie kolejne uszczelnienie palnika, ale muszę zaczekać do weekendu aby rano wygasić piec i kleić koronę a dopiero po przynajmniej 12 godzinach uruchomić piec, chociaż aby było dobrze utwardzone trzeba by chyba odczekać 24 godz. (taki czas podany na silikonie)e88755a2da0955a6d5ff9ba66c565fe5.jpg03687d56202de2ad58b705a1222ff8ed.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

hrabina 1973 to co będziesz go uszczelnial teraz i na dole??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że nie zastosowałeś się do zaleceń kolegi Slawek65.

Kolega Slawek65 nie pisał nic o uszczelnieniu miejsca, które wskazałeś na zdjęciu.

Zastosowałem się ściśle do zaleceń kolegi Slawek65. Uszczelniłem jedynie górę palnika. A to co wskazazałem na zdjęciu pokazuje niedoróbkę wykonania palnika a nie miejsce uszczelnienia. Poniżej zdjęcie palnika po uszczelnieniu, na dole korony jest przerwa i nie ma tam silikonu.7db3b165d15537bf35320c2fc11c9194.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hrabina 1973 to co będziesz go uszczelnial teraz i na dole??

Nie, będę jeszcze raz uszczelniał górę, ale poczekam dłużej z rozpaleniem, aż silikon dobrze stwardnieje.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nierówność jest tylko na boki,czy góra-dół też?,powiem ci że to nie powinno mieć wpływu bo tam i tak powietrze musi dochodzić.Buja ci się po nałożeniu z nowym silikonem?

 

Wczesniej na tym samym ekogroszku chyba pisałeś że nie masz płomienia z tego co pamiętam? Ja po uszczelnieniu silikonem nigdy nie czekam dłużej niż godzinę i zawsze jest dobrze.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nierówność jest tylko na boki,czy góra-dół też?,powiem ci że to nie powinno mieć wpływu bo tam i tak powietrze musi dochodzić.Buja ci się po nałożeniu z nowym silikonem?

Nierówność jest zarówno w bok jak i w górę, obecnie się nie buja, ale może to powodować że korona nie jest równomiernie dociśnięta i z jednej strony będzie dmuchać mocniej a z drugiej słabiej. Dziś rano zaobserwowałem, że po przeciwnej stronie od podajnika słabiej dopala tak jak by właśnie z tej strony była mniejsza szczelina i jest tam mniej powietrza.

 

Z węglem do tej pory było tak, że na świeżym rozpaleniu zawsze paliło się ładnym płomieniem, problem pojawjał się po paru godzinach jak palnik się tak jak by zatykał. Wczoraj wieczorem nie miałem już czasu doregulować ustawień w sterowniku. Ustawiłem jedynie potencjał na 18,5 tak jak pisałeś i kaloryczność eko z worka minus korektę wiatru bo płomień na poprzednich ustawieniach był za duży i szybko zapadał się kopiec. Dziś rano znowu kopiec za duży i sporo niedopału, znowu wprowadziłem korektę i sprawdzę jak wrócę z pracy.

Edytowane przez hrabia1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpalałem taki palnik od razu i jest dobrze, natomiast nierówności powinno być jak najmniej.

 

PS czytajcie to co piszecie bo przez te słowniki i inteligentne klawiatury to czasem trzeba się domyślać co to miało być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierówność jest zarówno w bok jak i w górę, obecnie się nie buja, ale może to powodować że korona nie jest równomiernie dociśnięta i z jednej strony będzie dmuchać mocniej a z drugiej słabiej. Dziś rano zaobserwowałem, że po przeciwnej stronie od podajnika słabiej dopala tak jak by właśnie z tej strony była mniejsza szczelina i jest tam mniej powietrza.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Jesli sie nie buja,to zostaw to niech popracuje trochę,po przeciwnej stronie podajnika,niekiedy tak jest,ponieważ tam na slimaku jest przeciw-zwój i trochę mieli ekogroszek.U mnie też czasami chwilowo tak wygląda jakby nie dopalał,a za chwile jest dobrze,zostaw niech pracuje i obserwuj palnik jak możesz,miałes wczesniej taki płomień ?

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie jest zrobione po uszczelnieniu góry?,bo widzę pozatykane dysze popiołem.

 

7db3b165d15537bf35320c2fc11c9194.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysze są czyste, może na zdjęciu źle to wygląda, ale są przedmuchane sprężynym powietrzem. A co do poprzedniego pytania o płomień, to po nowym rozpaleniu zawsze był taki duży.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,czekamy kilka dni,hrabia1973 u mnie i myślę że u wszystkich użytkownikow korona bez silikonu też się buja,po to właśnie jest silikon aby to uszczelnić.

 

@gangsta529 a jak u  ciebie w tej chwili się pali?

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie pali jak przykazano, droble problemy mam ale to z powodu wilgotnego groszku a po uszczelnieniu wszystkiego jest tak jak chcialem, spalanie przy okazji rowniez spadlo.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak u mnie,zero problemów,spalanie spada bo nie ma sadzy a sadza to niespalony węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów. Ja również miałem problemy ze spiekami i jak się zabrałem za uszczelnianie pomiędzy kanałami to zauważyłem że mam peknieta glowice. Z racji ze wszystko jest jeszcze na gwarancji to nie było żadnego problemu aby ten element wymienić. Palnik mam eco firmy żeliwny. Ale ten nowy element jest już trochę inaczej skonstruowany i nie ma w nim tych dwóch otworów ma ślimaka. Po uszczelnieniu jest duża poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te otwory właśnie i kanał powietrzny też już nie jest prosty tylko rozchodzi się w stronę palnika.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pytanko czy w sterowniku można ustawiać se na mieszaczu temperature na + i - w określonych godzinach ??

(powiedzmy na noc od 22 do 5 rano -4 a o 17 do 22  na +3 tak żeby na mycie podnieść w pomiesczeniach ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda grzanie latem CWU (bojler 100l, 1.5 m od kotła )ile Wam spala ?? Czy przechodzicie z pracy automatycznej na dwustan /?? i czy praca ciągła na min mocy ??

Edytowane przez niebo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.