Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Mam inny palnik rzeczywiście. Ale z tego co wiem w palnikach zeliwnych są specjialne otwory do napowietrzania kanału węglowego. I przecież o yo chodzi zeby oba kanały były odseparowane od Siebie. I właśnie o to chodzi żeby powietrze dmuchalo tylko kanalami do tego przeznaczony mi

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny palnik rzeczywiście. Ale z tego co wiem w palnikach zeliwnych są specjialne otwory do napowietrzania kanału węglowego. I przecież o yo chodzi zeby oba kanały były odseparowane od Siebie

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Pod koroną palnika ECO są jeszcze dwa otwory i uszczelniając koronę na dole , cały strumień powietrza kieruje tylko w te dwa otwory i wtedy jest masakra,przerabiałem to.

 

Ten niespalony eko jest właśnie tego powodem,ponieważ nie dostaje na dole korony powietrza.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze tak jest nie kwestionuje tego tylko jednak nie daje mi to spokój bo przecież o to chodzi zeby powietecze trafiało tam gdzie chcemy

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale same dysze w koronie właśnie nie dopalają środka palnika,przekonasz się jak usunie silikon na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe zaczekam na efekt. Następny palnik zle przemyślany masakra jakaś z tymi palnikami

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik z uszczelnioną górą oraz dołem korony. Kanał powietrzny i węglowy odseparowany, pod koroną 2 dziurki do kanału węglowego.

Zdjęcia z przed chwili, moc na fotce 7,4 kW. Kocioł czyszczony tydzień temu w poniedziałek, węgiel retopal.

 

post-70418-0-23564200-1522078416_thumb.jpg post-70418-0-40800800-1522078445_thumb.jpg

 

półki z zawirowywaczami czyszczone w piątek

 

post-70418-0-06112000-1522078492_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam,może nie wszyscy wiedzą że palmik ECO firmy Żeliwny oryginalnie nie jest uszczelniony na dole korony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda u mnie z silikonem tylko u góry korony,oraz oddzielonymi kanałami ,kocioł nie czyszczony 11 dni

post-36488-0-76799800-1522079980_thumb.jpg

post-36488-0-54455700-1522080017_thumb.jpg

post-36488-0-35663000-1522080047_thumb.jpg

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dlatego, że retopal jest w białych workach.... ;)

Jeśli wszystko jest tak, jak być powinno, to nie potrzeba fotoszopa, żeby wyglądało, jak wygląda.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżają temperaturę spalin o 20 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też...

Na Ekorecie jest czyściej niż na retopalu, u mnie przynajmniej.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie aby nie wyszło tak że będziecie przepraszać konstruktora kotła i palnika za oskarżenia bo z tego co czytam wątpliwości wadliwego kołnierza są coraz bardziej obalane może rzeczywiście ten typ tak powinien mieć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było, po postach na forum sprawdzę jak jest to zrobione w mojej ekoenergii.

Pamiętam że przed ustawieniem kotła hydraulicy wyciągnęli ślimak razem z podajnikiem i zbiornikiem

i po ustawieniu skręcili to na silikon, którego 1/2 tuby mi zostawili. Jak to pasowało do siebie

nie mam pojęcia i do 7 dni wstecz nie zastanawiałem się nad tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hrabia1973 ten niespalony eko na środku palnika zniknie jak nie będzie silikonu na dole korony

OK.Te dwa otwory muszą być otwarte.

Ponieważ w tej chwili odseparował kanały i powietrze mu nie dmucha bespośrednio w węgiel jak było wczesniej,więc węgiel musi dostać powietrza pod koroną palnika,

 

Przypominam,może nie wszyscy wiedzą że palmik ECO firmy Żeliwny oryginalnie nie jest uszczelniony na dole korony.

Mogę tylko potwierdzić wszystko co jest napisane wyżej.

Brak silikonu pod koroną palnika pozwala na dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza na palnik.

Natomiast powietrze dostarczane kanałem dostarczania opału (przez szczelinę, która była przedmiotem dyskusji) powoduje spieki bo opał pali się bardzo nisko palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak i spieki już wychodzą z dołu palnika.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.